Wersja strony w języku polskim
Lido degli Scacchi, Włochy
Lido degli Scacchi, Włochy | © Bruno Savoldelli

Aktualna temperatura wody w Morzu Adriatyckim. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Adriatyckim.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
10.0°C
#średni
13.0°C
#maksymalny
15.9°C

W tej chwili na plażach nad Morzem Czarnym temperatura wody generalnie jest w strefie dyskomfortu, zdarzają się nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka miejsc, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Morze Adriatyckie: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Adriatyckie: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Pjescana Uvala, Chorwacja
Pjescana Uvala, Chorwacja | © Enio Pasalic

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Himare. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 16.1°C. I najzimniejszy w Santa Maria del Mare, jego wartość 9.9°C.

Temperatura wody w Morzu Adriatyckim wzrosła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Adriatyckie: informacje ogólne

Isole Tremiti, Włochy
Isole Tremiti, Włochy | © Giovanni Guglielmi

Sześć krajów ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Największa linia brzegowa znajduje się w Chorwacji i we Włoszech, w Albanii i Czarnogórze - średnie i tylko małe obszary przybrzeżne w Słowenii, a także w Bośni i Hercegowinie.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Split13.5°C8.8°C
Makarska13.9°C10.7°C
Zadar13.8°C12.0°C
Budva14.5°C11.2°C
Dubrownik14.8°C10.4°C
Durres15.1°C11.3°C
Wenecja10.1°C10.0°C
Pula11.8°C11.4°C
Saranda16.0°C11.1°C
Crikvenica12.0°C8.8°C
Bari15.0°C12.4°C
Krk11.8°C8.8°C
Orebic14.3°C9.9°C
Lido di Jesolo10.7°C10.0°C
Rovinj11.3°C9.8°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.