Wersja strony w języku polskim
Dobra Voda, Czarnogóra
Dobra Voda, Czarnogóra | © Mario z

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Czarnogórze. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Czarnogórze

#minimalny
22.1°C
#średni
23.1°C
#maksymalny
23.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Czarnogórze w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Czarnogórze

Teraz na wszystkich plażach w Czarnogórze woda jest podgrzewana do komfortowej temperatury do pływania.

Temperatura wody w Czarnogórze wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Rezevici, Czarnogóra
Rezevici, Czarnogóra | © Sinisa Popovic

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Czarnogórze w barze. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.8°C. A najzimniejszy jest w Igalo, jego wartość 22.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Czarnogórze wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Czarnogórze. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Budva23.5°C23.0°C
Herceg-Novi22.9°C23.0°C
Sutomore23.1°C24.0°C
Tivat23.0°C23.0°C
Kotor22.9°C23.0°C
Bar23.8°C24.0°C
Ulcinj23.3°C24.0°C
Petrovac23.5°C24.0°C
Becici22.7°C24.0°C
Dobra Voda23.8°C24.0°C
Rafailovici23.6°C24.0°C
Igalo22.1°C23.0°C
Risan22.9°C23.0°C
Utjeha23.5°C24.0°C
Sveti Stefan23.4°C24.0°C

Klimat w Czarnogórze

Budva, Czarnogóra
Budva, Czarnogóra | © Ruslan Gerasymchuk

Czarnogóra znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Czarnogóra - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

W północnej Czarnogórze - umiarkowanie kontynentalnej, na wybrzeżu Adriatyku - śródziemnomorskiej. W środkowych regionach kraju jest zawsze nieco chłodniej niż na wybrzeżu, a wpływ czynników subalpejskich jest bardziej zauważalny. W regionie nadmorskim lata są zwykle długie, gorące (+ 23–25°C) i raczej suche, zima jest krótka i chłodna (+ 3-7°C). W regionach górzystych, umiarkowanie ciepłym latem (+ 19-25°C) i stosunkowo chłodnym (od +5 do -10°C) zima obfituje w śnieg. Opady spadają z 500 do 1500 mm rocznie, głównie w postaci deszczu, w górach w pobliżu wybrzeża morskiego, w niektórych miejscach spada ponad 3000 mm. W północnych regionach Czarnogóry śnieg trwa nawet 5 miesięcy w roku.

Czarnogóra: regiony

Igalo, Czarnogóra
Igalo, Czarnogóra | © Odd Terje Furunes

Czarnogóra: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.