Wersja strony w języku polskim
Kraljichina Beach, Czarnogóra
Kraljichina Beach, Czarnogóra | © German Galtcov

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Czarnogórze. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Czarnogórze

#minimalny
22.6°C
#średni
23.4°C
#maksymalny
24.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Czarnogórze w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Czarnogórze

Teraz na wszystkich plażach w Czarnogórze woda jest podgrzewana do komfortowej temperatury do pływania.

Temperatura wody w Czarnogórze ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Budva, Czarnogóra
Budva, Czarnogóra | © Марина Владимировна

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Czarnogórze w Kotorze. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.0°C. A najzimniejszy jest w Drobnici, jego wartość 22.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Czarnogórze wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Czarnogórze. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Budva23.3°C24.6°C
Herceg-Novi22.6°C24.6°C
Ulcinj23.8°C22.5°C
Kotor24.0°C24.6°C
Petrovac23.0°C22.5°C
Sutomore22.6°C22.5°C
Tivat23.7°C24.6°C
Bar23.3°C22.5°C
Becici24.0°C22.5°C
Dobra Voda23.1°C22.5°C
Rafailovici23.3°C22.5°C
Sveti Stefan24.0°C22.5°C
Igalo23.0°C24.6°C
Utjeha24.0°C22.5°C
Susanj23.7°C22.5°C

Klimat w Czarnogórze

Utjeha, Czarnogóra
Utjeha, Czarnogóra | © Василий Меренич

Czarnogóra znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Czarnogóra - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

W północnej Czarnogórze - umiarkowanie kontynentalnej, na wybrzeżu Adriatyku - śródziemnomorskiej. W środkowych regionach kraju jest zawsze nieco chłodniej niż na wybrzeżu, a wpływ czynników subalpejskich jest bardziej zauważalny. W regionie nadmorskim lata są zwykle długie, gorące (+ 23–25°C) i raczej suche, zima jest krótka i chłodna (+ 3-7°C). W regionach górzystych, umiarkowanie ciepłym latem (+ 19-25°C) i stosunkowo chłodnym (od +5 do -10°C) zima obfituje w śnieg. Opady spadają z 500 do 1500 mm rocznie, głównie w postaci deszczu, w górach w pobliżu wybrzeża morskiego, w niektórych miejscach spada ponad 3000 mm. W północnych regionach Czarnogóry śnieg trwa nawet 5 miesięcy w roku.

Czarnogóra: regiony

Budva, Czarnogóra
Budva, Czarnogóra | © tui.ua

Czarnogóra: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.