Wersja strony w języku polskim
Kraljichina Beach, Czarnogóra
Kraljichina Beach, Czarnogóra | © Magdesz 72

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Czarnogórze. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Czarnogórze

#minimalny
21.2°C
#średni
21.9°C
#maksymalny
22.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Czarnogórze w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Czarnogórze

Obecnie na plażach w Czarnogórze temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Czarnogórze wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Przno, Czarnogóra
Przno, Czarnogóra | © Ciprian Cladoveanu

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Czarnogórze w Valdanos. Jego wartość w tej lokalizacji to 22.6°C. A najzimniejszy jest w Meljine, jego wartość 21.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Czarnogórze wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Czarnogórze. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Budva22.4°C23.0°C
Kotor22.1°C23.0°C
Ulcinj21.7°C23.2°C
Petrovac21.5°C23.2°C
Herceg-Novi21.6°C23.0°C
Tivat22.5°C23.0°C
Bar21.9°C23.2°C
Sutomore21.5°C23.2°C
Becici21.7°C23.2°C
Rafailovici22.0°C23.2°C
Sveti Stefan22.2°C23.2°C
Dobra Voda22.3°C23.2°C
Igalo21.4°C23.0°C
wyspa Ada Bojana21.3°C25.3°C
Zanjic21.2°C23.0°C

Klimat w Czarnogórze

Bigova, Czarnogóra
Bigova, Czarnogóra | © Марина Карелина

Czarnogóra znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Czarnogóra - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

W północnej Czarnogórze - umiarkowanie kontynentalnej, na wybrzeżu Adriatyku - śródziemnomorskiej. W środkowych regionach kraju jest zawsze nieco chłodniej niż na wybrzeżu, a wpływ czynników subalpejskich jest bardziej zauważalny. W regionie nadmorskim lata są zwykle długie, gorące (+ 23–25°C) i raczej suche, zima jest krótka i chłodna (+ 3-7°C). W regionach górzystych, umiarkowanie ciepłym latem (+ 19-25°C) i stosunkowo chłodnym (od +5 do -10°C) zima obfituje w śnieg. Opady spadają z 500 do 1500 mm rocznie, głównie w postaci deszczu, w górach w pobliżu wybrzeża morskiego, w niektórych miejscach spada ponad 3000 mm. W północnych regionach Czarnogóry śnieg trwa nawet 5 miesięcy w roku.

Czarnogóra: regiony

Kotor, Czarnogóra
Kotor, Czarnogóra | © MG Dubrovnik Travel Agency

Czarnogóra: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.