Wersja strony w języku polskim
Paralia Almirou, Grecja
Paralia Almirou, Grecja | © Eleftherios Makanikas

Aktualna temperatura wody w Morzu Egejskim. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody na Morzu Egejskim.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
14.4°C
#średni
18.6°C
#maksymalny
22.1°C

W tej chwili na plażach nad Morzem Czarnym temperatura wody jest ogólnie niska, nie dla wszystkich. Chociaż są miejsca, w których znajduje się prawie w wygodnej strefie.

Morze Egejskie: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Egejskie: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Xanemos, Grecja
Xanemos, Grecja | © Ігор Нарушевич

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Kastellorizo. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 22.1°C. I najzimniejszy w Korukoy, jego wartość 14.5°C.

Temperatura wody na Morzu Egejskim ma tendencję spadkową, jej wartość spadła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Egejskie: informacje ogólne

Kefalos, Grecja
Kefalos, Grecja | © János Felszner

Morze Egejskie jest morzem półzamkniętym z dużą liczbą wysp (około 2000) we wschodniej części Morza Śródziemnego, między Półwyspem Bałkańskim, Azją Mniejszą i wyspą Kreta. Morze Egejskie jest jedną z kolebek starożytnych, starożytnych greckich, a później bizantyjskich cywilizacji. Myje brzegi współczesnej Grecji i Turcji. Południowo-wschodnia część Morza Egejskiego nazywana jest Morzem Ikarskim.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Bodrum20.0°C20.0°C
Marmaris21.7°C19.9°C
Kusadasi19.7°C19.2°C
Ateny19.3°C17.6°C
Fethiye22.0°C19.1°C
Didim20.3°C19.6°C
Sarti17.5°C14.6°C
Paralia Katerini18.1°C14.0°C
Oludeniz21.3°C19.1°C
Ayvalik17.5°C19.2°C
Nei Pori18.3°C14.0°C
Thessaloniki17.5°C14.7°C
Nikiti17.2°C14.6°C
Foca17.8°C19.1°C
Bozcaada16.4°C18.1°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.