Wersja strony w języku polskim
Milos, Grecja
Milos, Grecja | © rossella formiga

Aktualna temperatura wody w Morzu Egejskim. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody na Morzu Egejskim.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
11.3°C
#średni
15.4°C
#maksymalny
17.5°C

W tej chwili na plażach na Morzu Egejskim temperatura wody jest generalnie w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie będzie przyjemne.

Morze Egejskie: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Egejskie: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Lefokastro, Grecja
Lefokastro, Grecja | © Nikos Triantafilloy

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Mastichari. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 17.5°C. I najzimniejszy w Korukoy, jego wartość 11.3°C.

Temperatura wody na Morzu Egejskim wzrosła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Egejskie: informacje ogólne

Kato Sounio, Grecja
Kato Sounio, Grecja | © SALVATORE PATACCA

Morze Egejskie jest morzem półzamkniętym z dużą liczbą wysp (około 2000) we wschodniej części Morza Śródziemnego, między Półwyspem Bałkańskim, Azją Mniejszą i wyspą Kreta. Morze Egejskie jest jedną z kolebek starożytnych, starożytnych greckich, a później bizantyjskich cywilizacji. Myje brzegi współczesnej Grecji i Turcji. Południowo-wschodnia część Morza Egejskiego nazywana jest Morzem Ikarskim.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Ateny15.0°C8.4°C
Bodrum16.8°C12.8°C
Vouliagmeni15.1°C9.6°C
Marmaris17.1°C10.2°C
Fethiye17.4°C10.6°C
Kusadasi16.9°C10.0°C
Thessaloniki14.4°C7.9°C
Paralia Katerini14.4°C7.7°C
Glyfada15.0°C8.4°C
Izmir16.2°C5.1°C
Ayvalik15.8°C9.3°C
Cesme16.6°C9.0°C
Oludeniz17.5°C10.6°C
Didim16.8°C10.5°C
Datca17.0°C13.7°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.