Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach i wyspach Grecji

Wyspa Skiathos, Grecja

Wyspa Skiathos, Grecja © pixabay.com

Grecja: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Grecji. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Grecji
#minimalna
17.4oC
#średnia temperatura
19.7oC
#maksymalnie
23.2oC

Najpopularniejsze kurorty w Grecji w ostatnim tygodniu

Grecja: informacje o temperaturze wody

Grecja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Jońskie, Morze Kreteńskie, Morze Śródziemne, Morze Trackie, Morze Egejskie. Grecja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 247 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Grecji temperatura wody waha się od chłodnej do wygodnej i ciepłej.

Temperatura wody w Grecji ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Grecji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Греции naprawione na wyspie Megisti. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 23.2oC. I najzimniejszy - w Kawali, jego wartość - 17.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Grecji roczne wykresy wyglądają następująco:

Kalamata

Chania

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Grecji. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Navajo20.1°C12.6°C
Afitos18.5°C13.9°C
wyspa Thira19.8°C16.6°C
Chania19.6°C13.9°C
Ierapetra20.5°C14.6°C
Ermones19.4°C12.2°C
Tolo19.9°C11.6°C
Eretria18.7°C10.0°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Grecji, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Kavala, Grecja

Kavala, Grecja © www.grekomania.ru

Klimat w Grecji

W większości kraju panuje subtropikalny klimat śródziemnomorski. Jednak ze względu na różnorodność warunków naturalnych można wyróżnić trzy duże strefy klimatyczne i wiele mniejszych. Północna Macedonia, północny Epir, część Tesalii i górzyste regiony Pinda leżą w strefie umiarkowanego górskiego klimatu, zbliżonej do alpejskiej. Lato jest gorące i suche (średnia temperatura w lipcu wynosi + 28 ° С), a zima jest zimna (w styczniu powietrze często podnosi się do -8 ° С) i mokro. Attyka, środkowy i wschodni Peloponez, Cyklady, Dodekanez i Kreta leżą w typowym klimacie śródziemnomorskim. Lato jest suche i gorące, temperatura w lipcu i sierpniu oscyluje wokół znaku + 25-28°C, ale często wzrasta do + 40-45°C. Silne wiatry północne Meltemii (Meltemi) nieznacznie obniżają temperaturę,ale nie mogą przynieść opadów, dlatego lata nie są tu rzadkością, gdy przez całe lato nie pada deszcz. Zima jest łagodna (styczeń - + 4-12°C) i mokra. Listopad - luty to najmokrzejsze miesiące w roku, ale często mają również dość ostre (do -2-4°C) spadki temperatury - czasem nawet śnieg pada na stoki Pinda, w górach Evii i Krety. Opady na obszarach nizinnych spadają z 400-700 mm rocznie, w górach - do 1500 mm, a zachodnie stoki Pinda otrzymują prawie dwa razy więcej deszczu niż wschodnie. Północno-wschodnie wyspy Morza Egejskiego, Półwysep Chalcydycki i wyspa Thassos leżą w strefie przejściowej - zarówno mroźne zimy, jak i upalne letnie okresy nie są rzadkością. Nawet Kreta - największa i południowa z wysp greckich - ma kilka regionów klimatycznych: południowe wybrzeże jest zawsze gorętsze niż północne,a obszary górskie różnią się znacznie od warunków pogodowych od wybrzeża.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Grecja: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Wyspa Skiathos, Grecja

Wyspa Skiathos, Grecja © pixabay.com

Grecja: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne