Wersja strony w języku polskim
Skala, Grecja
Skala, Grecja | © Svetlana Minić

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Grecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Grecji

#minimalny
16.3°C
#średni
18.3°C
#maksymalny
19.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Grecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Grecji

Teraz na plażach w Grecji temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Grecji wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Larymna, Grecja
Larymna, Grecja | © Akrefnio web Nikos Kollias

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Grecji w Gouvia. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.6°C. A najzimniejszy jest w Myrina, jego wartość 16.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Grecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Grecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Korfu19.5°C22.4°C
Heraklion19.0°C23.7°C
Chania18.4°C24.6°C
Ateny18.1°C22.4°C
Zakinthos18.5°C21.9°C
Faliraki18.8°C24.7°C
Lefkada18.4°C21.5°C
Thasos17.4°C18.2°C
Paralia Katerini18.5°C20.6°C
Sarti17.3°C21.7°C
Thessaloniki18.7°C23.7°C
Vouliagmeni17.8°C22.5°C
Nei Pori18.4°C20.6°C
Nikiti17.9°C21.7°C
Parga19.0°C24.1°C

Klimat w Grecji

Gardenos, Grecja
Gardenos, Grecja | © Nikos Koutsomarkos

Grecja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Jońskie, Morze Kreteńskie, Morze Śródziemne, Morze Trackie, Morze Egejskie. Grecja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 247 osad i kurortów.

W większości kraju panuje subtropikalny klimat śródziemnomorski. Jednak ze względu na różnorodność warunków naturalnych można wyróżnić trzy duże strefy klimatyczne i wiele mniejszych. Północna Macedonia, północny Epir, część Tesalii i górzyste regiony Pinda leżą w strefie umiarkowanego górskiego klimatu, zbliżonej do alpejskiej. Lato jest gorące i suche (średnia temperatura w lipcu wynosi + 28 ° С), a zima jest zimna (w styczniu powietrze często podnosi się do -8 ° С) i mokro. Attyka, środkowy i wschodni Peloponez, Cyklady, Dodekanez i Kreta leżą w typowym klimacie śródziemnomorskim. Lato jest suche i gorące, temperatura w lipcu i sierpniu oscyluje wokół znaku + 25-28°C, ale często wzrasta do + 40-45°C. Silne wiatry północne Meltemii (Meltemi) nieznacznie obniżają temperaturę,ale nie mogą przynieść opadów, dlatego lata nie są tu rzadkością, gdy przez całe lato nie pada deszcz. Zima jest łagodna (styczeń - + 4-12°C) i mokra. Listopad - luty to najmokrzejsze miesiące w roku, ale często mają również dość ostre (do -2-4°C) spadki temperatury - czasem nawet śnieg pada na stoki Pinda, w górach Evii i Krety. Opady na obszarach nizinnych spadają z 400-700 mm rocznie, w górach - do 1500 mm, a zachodnie stoki Pinda otrzymują prawie dwa razy więcej deszczu niż wschodnie. Północno-wschodnie wyspy Morza Egejskiego, Półwysep Chalcydycki i wyspa Thassos leżą w strefie przejściowej - zarówno mroźne zimy, jak i upalne letnie okresy nie są rzadkością. Nawet Kreta - największa i południowa z wysp greckich - ma kilka regionów klimatycznych: południowe wybrzeże jest zawsze gorętsze niż północne,a obszary górskie różnią się znacznie od warunków pogodowych od wybrzeża.

Panagopoula, Grecja
Panagopoula, Grecja | © Στυλιανός Τσίρης

Grecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.