Wersja strony w języku polskim
Pirgos Sani, Grecja
Pirgos Sani, Grecja | © Miroslav Miladinovic

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Grecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Grecji

#minimalny
21.3°C
#średni
24.4°C
#maksymalny
26.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Grecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Grecji

Obecnie na plażach w Grecji temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Grecji ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Lagonisi, Grecja
Lagonisi, Grecja | © Sneža Ostojić

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Grecji w Kalipso. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.8°C. A najzimniejszy jest w Plomari, jego wartość 21.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Grecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Grecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Korfu22.2°C21.6°C
Heraklion25.0°C22.7°C
Chania25.2°C23.5°C
Thasos22.8°C21.8°C
Zakinthos24.5°C24.0°C
Faliraki24.6°C23.1°C
Lefkada22.7°C24.9°C
Paralia Katerini23.5°C27.3°C
Ateny25.5°C24.3°C
Sarti23.9°C22.0°C
Nei Pori23.2°C27.3°C
Thessaloniki23.4°C23.9°C
Nikiti23.6°C22.0°C
Parga23.0°C23.1°C
Samos22.1°C22.7°C

Klimat w Grecji

Gardenos, Grecja
Gardenos, Grecja | © Miodrag M

Grecja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Jońskie, Morze Kreteńskie, Morze Śródziemne, Morze Trackie, Morze Egejskie. Grecja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 247 osad i kurortów.

W większości kraju panuje subtropikalny klimat śródziemnomorski. Jednak ze względu na różnorodność warunków naturalnych można wyróżnić trzy duże strefy klimatyczne i wiele mniejszych. Północna Macedonia, północny Epir, część Tesalii i górzyste regiony Pinda leżą w strefie umiarkowanego górskiego klimatu, zbliżonej do alpejskiej. Lato jest gorące i suche (średnia temperatura w lipcu wynosi + 28 ° С), a zima jest zimna (w styczniu powietrze często podnosi się do -8 ° С) i mokro. Attyka, środkowy i wschodni Peloponez, Cyklady, Dodekanez i Kreta leżą w typowym klimacie śródziemnomorskim. Lato jest suche i gorące, temperatura w lipcu i sierpniu oscyluje wokół znaku + 25-28°C, ale często wzrasta do + 40-45°C. Silne wiatry północne Meltemii (Meltemi) nieznacznie obniżają temperaturę,ale nie mogą przynieść opadów, dlatego lata nie są tu rzadkością, gdy przez całe lato nie pada deszcz. Zima jest łagodna (styczeń - + 4-12°C) i mokra. Listopad - luty to najmokrzejsze miesiące w roku, ale często mają również dość ostre (do -2-4°C) spadki temperatury - czasem nawet śnieg pada na stoki Pinda, w górach Evii i Krety. Opady na obszarach nizinnych spadają z 400-700 mm rocznie, w górach - do 1500 mm, a zachodnie stoki Pinda otrzymują prawie dwa razy więcej deszczu niż wschodnie. Północno-wschodnie wyspy Morza Egejskiego, Półwysep Chalcydycki i wyspa Thassos leżą w strefie przejściowej - zarówno mroźne zimy, jak i upalne letnie okresy nie są rzadkością. Nawet Kreta - największa i południowa z wysp greckich - ma kilka regionów klimatycznych: południowe wybrzeże jest zawsze gorętsze niż północne,a obszary górskie różnią się znacznie od warunków pogodowych od wybrzeża.

Souda, Grecja
Souda, Grecja | © Κωστας Παπαγεωργιου

Grecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.