Wersja strony w języku polskim
Plataria, Grecja
Plataria, Grecja | © zafeira maria Moutouni

Aktualna temperatura wody w Morzu Jońskim. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody na Morzu Jońskim.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
14.2°C
#średni
15.8°C
#maksymalny
16.9°C

W tej chwili temperatura wody na plażach nad Morzem Czarnym jest całkiem fajna. Pływanie w tej wodzie może być niewygodne.

Morze Jońskie: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Jońskie: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Kiato, Grecja
Kiato, Grecja | © Dimitris Sofianopoulos

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Koroni. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 17.1°C. I najzimniejszy w Metaponto Lido, jego wartość 14.1°C.

Temperatura wody na Morzu Jońskim wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Jońskie: informacje ogólne

Vasilikos, Grecja
Vasilikos, Grecja | © Razvan Dinu

Morze Jońskie jest najgłębszym w basenie Morza Śródziemnego. Jednocześnie w pobliżu wybrzeża jest dość płytko, co jest wygodne dla rodzin, a dno pokryte jest piaskiem i małymi kamykami. Maksymalna głębokość to 5120 metrów. Przyjrzyjmy się bliżej, gdzie jest Morze Jońskie. Dzieli Grecję i Włochy, tocząc się falami między wyspami Sycylię i Kretę.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Zakinthos16.5°C13.5°C
Kalamata16.3°C13.1°C
Lefkada15.5°C13.9°C
Korfu15.8°C11.8°C
Loutraki16.3°C12.5°C
Kalamaki16.3°C13.5°C
Korynt16.0°C12.5°C
Patras15.9°C11.7°C
Neo Itilo17.1°C12.4°C
Stoupa16.7°C12.4°C
Lamezia Terme15.4°C11.6°C
Pilos16.2°C13.1°C
Preveza15.8°C11.7°C
Igoumenitsa15.9°C11.8°C
Paleokastritsa15.3°C11.8°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.