Wersja strony w języku polskim
Tirebolu, Turcja
Tirebolu, Turcja | © Yunus karslı

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Czarnym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
2.6°C
#średni
8.5°C
#maksymalny
10.4°C

W tej chwili na plażach w Morzu Czarnym temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do kąpieli.

Morze Czarne: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Czarne: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Balaklava, Krym
Balaklava, Krym | © www.tripzaza.com

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Heivani. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 10.4°C. I najzimniejszy w Czernomorsku, jego wartość 4.1°C.

Temperatura wody w Morzu Czarnym wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Czarne: informacje ogólne

Tatarbunary, Ukraina
Tatarbunary, Ukraina | © Taras KHAMARDIUK

Morze Czarne znajduje się prawie w połowie drogi między równikiem a biegunem północnym. Wpływa do basenu Oceanu Atlantyckiego i łączy się z Morzem Śródziemnym przez Bosfor i Dardanele oraz Morze Marmara. Natomiast od strony Morza Czarnego przez Cieśninę Kerczeńską można dostać się na Morze Azowskie. Region ma ogromną liczbę kurortów na każdy gust; temperatura wody w Morzu Czarnym jest odpowiednia do pływania przez cztery do sześciu miesięcy w roku.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Sewastopol9.4°C3.3°C
Jałta9.2°C2.2°C
Soczi9.9°C4.8°C
Odessa4.5°C4.7°C
Evpatoriya9.0°C3.6°C
Ałuszta8.9°C2.2°C
Anapa9.4°C2.6°C
Adler9.8°C4.8°C
Feodosiya7.9°C3.3°C
Noworosyjsk9.8°C2.1°C
Sudak9.8°C3.0°C
Gelendzhik9.6°C2.5°C
Kercz5.0°C3.3°C
Nikolayevka8.2°C2.4°C
Chernomorsk4.1°C4.8°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.