Wersja strony w języku polskim
Jałta, Krym
Jałta, Krym | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Czarnym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
21.3°C
#średni
23.0°C
#maksymalny
25.2°C

W tej chwili na plażach w Morzu Czarnym temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Morze Czarne: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Czarne: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Kobuleti, Gruzja
Kobuleti, Gruzja | © Ma G

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Sarpi. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 25.2°C. I najzimniejszy w języku Khorly, jego wartość 20.7°C.

Temperatura wody w Morzu Czarnym wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Czarne: informacje ogólne

Krym Wschodni, Krym
Krym Wschodni, Krym | © vkrym.su

Morze Czarne znajduje się prawie w połowie drogi między równikiem a biegunem północnym. Wpływa do basenu Oceanu Atlantyckiego i łączy się z Morzem Śródziemnym przez Bosfor i Dardanele oraz Morze Marmara. Natomiast od strony Morza Czarnego przez Cieśninę Kerczeńską można dostać się na Morze Azowskie. Region ma ogromną liczbę kurortów na każdy gust; temperatura wody w Morzu Czarnym jest odpowiednia do pływania przez cztery do sześciu miesięcy w roku.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Mamaia22.8°C23.1°C
Odessa22.0°C24.7°C
Soczi24.2°C25.0°C
Sewastopol22.1°C23.5°C
Warna23.1°C24.5°C
Adler24.0°C25.0°C
Anapa23.3°C25.2°C
Jałta21.9°C22.4°C
Evpatoriya22.3°C25.7°C
Gelendzhik23.7°C25.0°C
Constanta23.4°C23.1°C
Ałuszta22.5°C22.4°C
Eforie Nord23.2°C23.1°C
Burgas23.7°C23.8°C
Noworosyjsk23.4°C26.3°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.