Wersja strony w języku polskim
Burgas, Bułgaria
Burgas, Bułgaria | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Bułgarii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Bułgarii

#minimalny
20.9°C
#średni
21.8°C
#maksymalny
22.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Bułgarii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Bułgarii

Obecnie na plażach w Bułgarii temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Bułgarii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Carewo, Bułgaria
Carewo, Bułgaria | © Jiří Kulíšek

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Bułgarii w Kiten. Jego wartość w tej lokalizacji to 22.6°C. A najzimniejszy jest w Kawarnie, jego wartość 20.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Bułgarii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Bułgarii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Slynchev Bryag21.9°C22.8°C
Warna21.1°C23.2°C
Burgas22.1°C22.8°C
Sozopol21.4°C22.8°C
Pomorie22.1°C22.8°C
Obzor22.3°C22.8°C
Primorsko22.3°C22.8°C
Nesebar21.1°C22.8°C
Sveti Vlas21.7°C22.8°C
Kiten22.6°C22.8°C
Zlatni Pyasatsi21.0°C23.2°C
Balchik20.9°C23.2°C
Carewo21.3°C22.1°C
Albena21.2°C23.2°C
Ravda22.1°C22.8°C

Klimat w Bułgarii

Slynchev Bryag, Bułgaria
Slynchev Bryag, Bułgaria | © turist-travel.su

Bułgaria znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Bułgaria - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 30 osad i kurortów.

Umiarkowany, na południe - przejściowy do Morza Śródziemnego, chłodniejszy niż w innych miejscach w Europie na tej samej szerokości geograficznej. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 2°C do -2°C, w lipcu - od + 20°C do + 25°C, na wybrzeżu - wyższe, aw górach - nieco poniżej tego poziomu. Średnia temperatura wody morskiej w lecie wynosi 21-23°C. Średnie rozmiary wody mają wysokość od 450 mm na równinach do 1300 mm w górach.

Bułgaria: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Kraimorie, Bułgaria
Kraimorie, Bułgaria | © Hristo Hristov

Bułgaria: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.