Wersja strony w języku polskim
Sinemorec, Bułgaria
Sinemorec, Bułgaria | © Dv Ko

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Bułgarii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Bułgarii

#minimalny
19.3°C
#średni
20.0°C
#maksymalny
20.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Bułgarii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Bułgarii

Teraz na plażach w Bułgarii temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Bułgarii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Lozenets, Bułgaria
Lozenets, Bułgaria | © Lumir Krásný

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Bułgarii w Tyulenovo. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.8°C. A najzimniejszy jest w Rezowie, jego wartość 19.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Bułgarii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Bułgarii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Warna20.7°C22.2°C
Burgas19.6°C22.2°C
Slynchev Bryag19.7°C22.3°C
Nesebar20.1°C22.3°C
Primorsko19.8°C22.2°C
Sozopol20.1°C22.2°C
Pomorie19.5°C22.2°C
Sveti Vlas20.2°C22.3°C
Obzor20.4°C22.3°C
Zlatni Pyasatsi20.4°C22.2°C
Albena20.5°C22.2°C
Balchik20.0°C22.2°C
Kiten19.6°C22.2°C
Carewo19.3°C20.2°C
Ravda19.7°C22.3°C

Klimat w Bułgarii

Burgas, Bułgaria
Burgas, Bułgaria | © George Morina

Bułgaria znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Bułgaria - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 30 osad i kurortów.

Umiarkowany, na południe - przejściowy do Morza Śródziemnego, chłodniejszy niż w innych miejscach w Europie na tej samej szerokości geograficznej. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 2°C do -2°C, w lipcu - od + 20°C do + 25°C, na wybrzeżu - wyższe, aw górach - nieco poniżej tego poziomu. Średnia temperatura wody morskiej w lecie wynosi 21-23°C. Średnie rozmiary wody mają wysokość od 450 mm na równinach do 1300 mm w górach.

Bułgaria: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Warna, Bułgaria
Warna, Bułgaria | © pixabay.com

Bułgaria: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.