Wersja strony w języku polskim
Ahtopol, Bułgaria
Ahtopol, Bułgaria | © Александр Марголин

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Bułgarii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Bułgarii

#minimalny
10.1°C
#średni
10.8°C
#maksymalny
12.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Bułgarii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Bułgarii

Teraz na plażach w Bułgarii temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody w Bułgarii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Carewo, Bułgaria
Carewo, Bułgaria | © vesko bravo

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Bułgarii w Rezowie. Jego wartość w tej lokalizacji to 11.8°C. A najzimniejszy jest w Kranevo, jego wartość 10.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Bułgarii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Bułgarii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Warna10.3°C3.7°C
Burgas10.5°C4.1°C
Pomorie10.9°C4.1°C
Slynchev Bryag10.6°C3.9°C
Nesebar10.5°C3.9°C
Primorsko11.3°C4.1°C
Sozopol10.6°C4.1°C
Sveti Vlas10.7°C3.9°C
Balchik10.6°C3.7°C
Obzor10.6°C3.9°C
Albena10.6°C3.7°C
Kiten11.3°C4.1°C
Ahtopol11.6°C4.6°C
Ravda10.9°C3.9°C
Carewo11.5°C4.6°C

Klimat w Bułgarii

Sozopol, Bułgaria
Sozopol, Bułgaria | © Victor Kotelva

Bułgaria znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Bułgaria - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 30 osad i kurortów.

Umiarkowany, na południe - przejściowy do Morza Śródziemnego, chłodniejszy niż w innych miejscach w Europie na tej samej szerokości geograficznej. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 2°C do -2°C, w lipcu - od + 20°C do + 25°C, na wybrzeżu - wyższe, aw górach - nieco poniżej tego poziomu. Średnia temperatura wody morskiej w lecie wynosi 21-23°C. Średnie rozmiary wody mają wysokość od 450 mm na równinach do 1300 mm w górach.

Bułgaria: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Carewo, Bułgaria
Carewo, Bułgaria | © Димитър Николаев Димитров

Bułgaria: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.