Wersja strony w języku polskim
Sinemorec, Bułgaria
Sinemorec, Bułgaria | © Jacek Horbaczewski

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Bułgarii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Bułgarii

#minimalny
18.4°C
#średni
19.4°C
#maksymalny
20.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Bułgarii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Bułgarii

Teraz na plażach w Bułgarii temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Bułgarii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Sozopol, Bułgaria
Sozopol, Bułgaria | © Andreas Pedersen

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Bułgarii w miejscowości Barbara. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.2°C. A najzimniejszy jest w Zlatni Pyasatsi, jego wartość 18.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Bułgarii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Bułgarii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Warna18.5°C17.8°C
Slynchev Bryag19.5°C18.0°C
Burgas19.9°C17.9°C
Sozopol19.8°C17.9°C
Nesebar19.2°C18.0°C
Pomorie19.4°C17.9°C
Primorsko20.1°C17.9°C
Obzor19.5°C18.0°C
Sveti Vlas19.7°C18.0°C
Kiten19.9°C17.9°C
Zlatni Pyasatsi18.3°C17.8°C
Balchik18.9°C17.8°C
Albena18.4°C17.8°C
Carewo19.8°C17.8°C
Ravda19.5°C18.0°C

Klimat w Bułgarii

Carewo, Bułgaria
Carewo, Bułgaria | © Jiří Kulíšek

Bułgaria znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Bułgaria - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 30 osad i kurortów.

Umiarkowany, na południe - przejściowy do Morza Śródziemnego, chłodniejszy niż w innych miejscach w Europie na tej samej szerokości geograficznej. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 2°C do -2°C, w lipcu - od + 20°C do + 25°C, na wybrzeżu - wyższe, aw górach - nieco poniżej tego poziomu. Średnia temperatura wody morskiej w lecie wynosi 21-23°C. Średnie rozmiary wody mają wysokość od 450 mm na równinach do 1300 mm w górach.

Bułgaria: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Warna, Bułgaria
Warna, Bułgaria | © pixabay.com

Bułgaria: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.