Wersja strony w języku polskim
Nowomoskowsk, Ukraina
Nowomoskowsk, Ukraina | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Ukrainie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Ukrainie

#minimalny
10.7°C
#średni
14.6°C
#maksymalny
20.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Ukrainie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Ukrainie

Teraz na plażach na Ukrainie temperatura wody jest inna. Oprócz dość zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody na Ukrainie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Bila Tserkov, Ukraina
Bila Tserkov, Ukraina | © Микола Бузенко

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Ukrainie w Tatarbunary. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.9°C. A najzimniejszy jest w Bila Tserkov, jego wartość 10.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Ukrainie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Ukrainie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Odessa18.4°C16.7°C
Zatoka18.9°C16.6°C
Port Zhelezniy18.8°C16.7°C
Kijów11.8°C11.9°C
Chernomorsk18.0°C16.6°C
Koblevo17.8°C16.1°C
Lazurnoe18.1°C16.7°C
Dnipro12.6°C13.0°C
Berdiańsk19.1°C14.6°C
Kirillovka19.0°C15.5°C
Yuzhny18.4°C16.1°C
Schastlivcevo18.2°C15.7°C
Jezioro Świtaź12.2°C12.3°C
Letki11.8°C12.5°C
Gribovka19.1°C16.6°C

Klimat na Ukrainie

Kirillovka, Ukraina
Kirillovka, Ukraina | © kirillovka.ks.ua

Ukraina znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czarne i Morze Azowskie. Pokazujemy również temperaturę wody w 21 rzekach i siedmiu jeziorach na Ukrainie. Ukraina jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 145 osad i kurortów.

Klimat na Ukrainie jest umiarkowany, głównie kontynentalny, na południowym wybrzeżu Krymu - subtropikalnym basenie Morza Śródziemnego. Średnie temperatury w styczniu wynoszą od -8°C na północnym wschodzie do + 4-8°C na południu Krymu, w lipcu - odpowiednio od + 18°C do + 24°C. Opady na północnym zachodzie spadają do 600-700 mm rocznie, na południowym wschodzie - do 300 mm, w górach Krymskich - 1000-1200 mm, w Karpatach - do 1600 mm, głównie w okresie jesienno-zimowym.

Primorskiy Posad, Ukraina
Primorskiy Posad, Ukraina | © Владимир Переклицкий

Ukraina: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Jeziora na Ukrainie

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.