Wersja strony w języku polskim
Sumy, Ukraina
Sumy, Ukraina | © like.sumy.ua

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Ukrainie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Ukrainie

#minimalny
11.3°C
#średni
14.5°C
#maksymalny
18.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Ukrainie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Ukrainie

Teraz na plażach na Ukrainie temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody na Ukrainie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Kropyvnytskyi, Ukraina
Kropyvnytskyi, Ukraina | © kr.oblast.online

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Ukrainie w Bolgradzie. Jego wartość w tej lokalizacji to 18.0°C. A najzimniejszy jest w Sumy, jego wartość 11.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Ukrainie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Ukrainie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Odessa15.2°C13.7°C
Zatoka15.3°C13.8°C
Port Zhelezniy16.1°C14.0°C
Kijów13.0°C9.9°C
Chernomorsk15.3°C13.8°C
Koblevo15.4°C12.8°C
Dnipro13.9°C10.2°C
Lazurnoe15.9°C14.0°C
Berdiańsk16.2°C11.0°C
Kirillovka16.4°C12.3°C
Yuzhny15.1°C12.8°C
Jezioro Świtaź12.7°C11.2°C
Schastlivcevo16.3°C12.2°C
Letki13.0°C11.2°C
Zaporozhye14.8°C10.0°C

Klimat na Ukrainie

Bila Tserkov, Ukraina
Bila Tserkov, Ukraina | © Юрий Юдин

Ukraina znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czarne i Morze Azowskie. Pokazujemy również temperaturę wody w 21 rzekach i siedmiu jeziorach na Ukrainie. Ukraina jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 145 osad i kurortów.

Klimat na Ukrainie jest umiarkowany, głównie kontynentalny, na południowym wybrzeżu Krymu - subtropikalnym basenie Morza Śródziemnego. Średnie temperatury w styczniu wynoszą od -8°C na północnym wschodzie do + 4-8°C na południu Krymu, w lipcu - odpowiednio od + 18°C do + 24°C. Opady na północnym zachodzie spadają do 600-700 mm rocznie, na południowym wschodzie - do 300 mm, w górach Krymskich - 1000-1200 mm, w Karpatach - do 1600 mm, głównie w okresie jesienno-zimowym.

Bezymennoe, Ukraina
Bezymennoe, Ukraina | © Юрий Намлинский

Ukraina: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Jeziora na Ukrainie

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.