Wersja strony w języku polskim
Vama Veche, Rumunia
Vama Veche, Rumunia | © Ion Taranu

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Rumunii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Rumunii

#minimalny
20.3°C
#średni
21.2°C
#maksymalny
22.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Rumunii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Rumunii

Teraz na plażach w Rumunii temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Rumunii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Constanta, Rumunia
Constanta, Rumunia | © wiki-turizm.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Rumunii w Czapka Aurora. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.6°C. A najzimniejszy jest w Sulinie, jego wartość 20.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Rumunii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Rumunii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mamaia20.9°C17.2°C
Eforie Nord20.8°C17.2°C
Mangalia20.7°C17.6°C
Costinesti21.4°C17.6°C
Constanta21.2°C17.2°C
Vama Veche20.7°C17.6°C
Olimp21.2°C17.6°C
Jowisz20.7°C17.6°C
Eforie Sud20.5°C17.2°C
Navodari20.7°C17.2°C
Sulina20.1°C17.4°C
Czapka Aurora21.6°C17.6°C
Ovidiu20.7°C17.2°C
Schitu21.6°C17.6°C

Klimat w Rumunii

Costinesti, Rumunia
Costinesti, Rumunia | © Marius Leonard Stanciu

Rumunia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Rumunia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Na wschodzie panuje umiarkowany kontynentalny, morski. Na polach średnia temperatura stycznia od 0 do -5 o C, w górach do -10°C od czasu do czasu minimów do -30 O C W lipcu stepowej temperatura wynosi od +20 C do +23 O C. Wytrącanie 300- 700 mm rocznie na równinach, w górach - do 1500 mm. Śnieg w Karpatach leży od grudnia do kwietnia.

Rumunia: regiony

Czapka Aurora, Rumunia
Czapka Aurora, Rumunia | © Remus Dragan

Rumunia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.