Wersja strony w języku polskim
Rumunia
Rumunia | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Rumunii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Rumunii

#minimalny
19.2°C
#średni
20.4°C
#maksymalny
20.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Rumunii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Rumunii

Teraz na plażach w Rumunii temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Rumunii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Schitu, Rumunia
Schitu, Rumunia | © Lucian Gheorghiu

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Rumunii w Ovidiu. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.8°C. A najzimniejszy jest w Sulinie, jego wartość 19.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Rumunii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Rumunii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Mamaia20.5°C16.4°C
Constanta20.5°C16.4°C
Eforie Nord20.2°C16.4°C
Mangalia20.3°C16.4°C
Vama Veche20.0°C16.4°C
Costinesti19.8°C16.4°C
Navodari20.1°C16.4°C
Olimp20.2°C16.4°C
Eforie Sud20.7°C16.4°C
Jowisz20.1°C16.4°C
Sulina19.1°C16.7°C
Czapka Aurora20.2°C16.4°C
Schitu20.8°C16.4°C
Ovidiu20.8°C16.4°C

Klimat w Rumunii

Constanta, Rumunia
Constanta, Rumunia | © seatemperature.net

Rumunia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Rumunia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Na wschodzie panuje umiarkowany kontynentalny, morski. Na polach średnia temperatura stycznia od 0 do -5 o C, w górach do -10°C od czasu do czasu minimów do -30 O C W lipcu stepowej temperatura wynosi od +20 C do +23 O C. Wytrącanie 300- 700 mm rocznie na równinach, w górach - do 1500 mm. Śnieg w Karpatach leży od grudnia do kwietnia.

Rumunia: regiony

Eforie Nord, Rumunia
Eforie Nord, Rumunia | © Nicolae N

Rumunia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.