Wersja strony w języku polskim
Sulina, Rumunia
Sulina, Rumunia | © Laelia Milleri Photography

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Rumunii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Rumunii

#minimalny
4.6°C
#średni
6.5°C
#maksymalny
7.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Rumunii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Rumunii

Obecnie na plażach w Rumunii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Rumunii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Costinesti, Rumunia
Costinesti, Rumunia | © Marius Leonard Stanciu

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Rumunii w Vama Veche. Jego wartość w tej lokalizacji to 7.4°C. A najzimniejszy jest w Sulinie, jego wartość 4.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Rumunii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Rumunii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Constanta6.4°C5.2°C
Mamaia6.3°C5.2°C
Mangalia7.3°C5.7°C
Vama Veche7.4°C5.7°C
Costinesti6.6°C5.7°C
Navodari6.3°C5.2°C
Eforie Nord6.3°C5.2°C
Sulina4.6°C5.7°C
Czapka Aurora6.8°C5.7°C
Jowisz6.7°C5.7°C
Olimp6.6°C5.7°C
Schitu6.8°C5.7°C
Eforie Sud6.7°C5.2°C
Ovidiu6.2°C5.2°C

Klimat w Rumunii

Rumunia
Rumunia | © pixabay.com

Rumunia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Rumunia to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Na wschodzie panuje umiarkowany kontynentalny, morski. Na polach średnia temperatura stycznia od 0 do -5 o C, w górach do -10°C od czasu do czasu minimów do -30 O C W lipcu stepowej temperatura wynosi od +20 C do +23 O C. Wytrącanie 300- 700 mm rocznie na równinach, w górach - do 1500 mm. Śnieg w Karpatach leży od grudnia do kwietnia.

Rumunia: regiony

Constanta, Rumunia
Constanta, Rumunia | © wiki-turizm.ru

Rumunia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.