Wersja strony w języku polskim
Batumi, Gruzja
Batumi, Gruzja | © gobatumi.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Gruzji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Gruzji

#minimalny
20.2°C
#średni
20.8°C
#maksymalny
21.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Gruzji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Gruzji

Teraz na plażach w Gruzji temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Gruzji wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Poti, Gruzja
Poti, Gruzja | © vestikavkaza.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Gruzji w Anaklii. Jego wartość w tej lokalizacji to 21.4°C. A najzimniejszy jest w Kvariati, jego wartość 20.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Gruzji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Gruzji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Batumi20.7°C20.0°C
Kobuleti20.8°C20.0°C
Ureki20.8°C20.5°C
Poti20.6°C20.5°C
Gonio20.1°C20.0°C
Kvariati20.0°C20.0°C
Chakvi20.5°C20.0°C
Anaklia21.4°C20.2°C
Sarpi20.1°C19.7°C
Machinjauri20.9°C20.0°C
Zugdidi21.2°C20.2°C

Klimat w Gruzji

Zugdidi, Gruzja
Zugdidi, Gruzja | © Serg Brandys

Gruzja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Gruzja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Na zachodzie, subtropikalny, na wschodzie - przejściowy od subtropikalnego do umiarkowanego. W całym kraju sytuacja klimatyczna komplikuje wpływ gór, ale ponieważ większość grzbietów przebiega z zachodu na wschód, nawet w najbardziej odległych obszarach zauważalny jest wpływ ciepłych mas powietrza Morza Czarnego. Średnie temperatury w styczniu wahają się od + 3-9°C na Nizinie Colchis i na Adzharia do -2°C w depresji iberyjskiej. W regionach górskich Swanetia i Dżawachetii temperatury zimą może spaść do -16-20 o C latem jest gorąco i długo - średnia temperatura w sierpniu prawie w całym kraju waha się od +23 C do +26 OC. Opady opadają dość równomiernie przez cały rok, z niewielkimi wzlotami jesienią i zimą. W Imereti i Adjara spada od 1000 do 2800 mm rocznie. opady w Kakheti i Javakheti - 300-600 mm. Na obszarach górskich śnieg spada w listopadzie i pozostaje stabilny do marca-kwietnia.

Gruzja: regiony

Batumi, Gruzja
Batumi, Gruzja | © sputnik-georgia.ru

Gruzja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.