Wersja strony w języku polskim
Ureki, Gruzja
Ureki, Gruzja | © kuku.travel

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Gruzji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Gruzji

#minimalny
14.9°C
#średni
15.2°C
#maksymalny
15.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Gruzji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Gruzji

Teraz temperatura wody na plażach w Gruzji jest chłodna. Pływanie w tej wodzie może być niewygodne.

Temperatura wody w Gruzji ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Batumi, Gruzja
Batumi, Gruzja | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Gruzji w Chakvi. Jego wartość w tej lokalizacji to 15.4°C. A najzimniejszy jest w Anaklii, jego wartość 14.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Gruzji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Gruzji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Batumi15.3°C15.1°C
Kobuleti15.2°C15.1°C
Poti15.2°C12.4°C
Ureki15.2°C12.4°C
Gonio15.2°C15.1°C
Chakvi15.4°C15.1°C
Kvariati15.4°C15.1°C
Anaklia14.9°C13.3°C
Sarpi15.2°C16.6°C
Zugdidi14.9°C13.3°C
Machinjauri15.3°C15.1°C

Klimat w Gruzji

Ureki, Gruzja
Ureki, Gruzja | © Ashot Sargsyan

Gruzja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Czarne. Gruzja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Na zachodzie, subtropikalny, na wschodzie - przejściowy od subtropikalnego do umiarkowanego. W całym kraju sytuacja klimatyczna komplikuje wpływ gór, ale ponieważ większość grzbietów przebiega z zachodu na wschód, nawet w najbardziej odległych obszarach zauważalny jest wpływ ciepłych mas powietrza Morza Czarnego. Średnie temperatury w styczniu wahają się od + 3-9°C na Nizinie Colchis i na Adzharia do -2°C w depresji iberyjskiej. W regionach górskich Swanetia i Dżawachetii temperatury zimą może spaść do -16-20 o C latem jest gorąco i długo - średnia temperatura w sierpniu prawie w całym kraju waha się od +23 C do +26 OC. Opady opadają dość równomiernie przez cały rok, z niewielkimi wzlotami jesienią i zimą. W Imereti i Adjara spada od 1000 do 2800 mm rocznie. opady w Kakheti i Javakheti - 300-600 mm. Na obszarach górskich śnieg spada w listopadzie i pozostaje stabilny do marca-kwietnia.

Gruzja: regiony

Poti, Gruzja
Poti, Gruzja | © Ирина Крайнева

Gruzja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.