Wersja strony w języku polskim
Baku, Azerbejdżan
Baku, Azerbejdżan | © turbina.ru

Aktualna temperatura wody w Morzu Kaspijskim. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Kaspijskim.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
3.4°C
#średni
6.5°C
#maksymalny
9.7°C

W tej chwili na plażach w Morzu Kaspijskim temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do kąpieli.

Morze Kaspijskie: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Kaspijskie: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Mardakan, Azerbejdżan
Mardakan, Azerbejdżan | © Mahum Azhar

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Lankaran. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 9.5°C. I najzimniejszy w Mahachkala, jego wartość 3.8°C.

Temperatura wody w Morzu Kaspijskim ma tendencję spadkową, jej wartość spadła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Kaspijskie: informacje ogólne

Nabran, Azerbejdżan
Nabran, Azerbejdżan | © Mirza Mahmudov

Morze Kaspijskie to największy zamknięty zbiornik wodny na Ziemi. Jest klasyfikowane jako największe zamknięte jezioro lub jako morze, przede wszystkim ze względu na swoją wielkość. Jego dno składa się z oceanicznej skorupy ziemskiej. Samo morze znajduje się na styku Europy i Azji. Woda w Morzu Kaspijskim jest nieco słonawa.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Mahachkala3.8°C5.7°C
Baku6.5°C6.1°C
Kaspijsk3.9°C5.7°C
Derbent6.6°C5.6°C
Izberbash4.7°C5.7°C
Lankaran9.5°C8.1°C
Nabran6.6°C5.6°C
Manas4.0°C5.7°C
Novkhani6.5°C6.1°C
Sumgayit6.6°C6.1°C
Mardakan6.7°C6.1°C
Bilga6.8°C6.1°C
Astara9.4°C8.1°C
Lobkatan7.2°C6.1°C
Neftcala8.3°C6.7°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Baku, Azerbejdżan
Baku, Azerbejdżan | © seatemperature.net

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.