Wersja strony w języku polskim
Wybrzeże Mousa, Egipt
Wybrzeże Mousa, Egipt | © Ina Michel

Aktualna temperatura wody w Morzu Czerwonym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Czerwonym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
18.2°C
#średni
22.8°C
#maksymalny
28.2°C

W tej chwili na plażach w Morzu Czerwonym temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Morze Czerwone: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Czerwone: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Sharm-el-Sheikh, Egipt
Sharm-el-Sheikh, Egipt | © Andrii Gorobets

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Jzn. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 28.2°C. I najzimniejszy w Ain Sukhna, jego wartość 18.3°C.

Temperatura wody w Morzu Czerwonym wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Czerwone: informacje ogólne

Abu Zenima, Egipt
Abu Zenima, Egipt | © Tasneem Mohamed

Morze Czerwone to morze śródlądowe Oceanu Indyjskiego, położone pomiędzy Półwyspem Arabskim a Afryką w depresji tektonicznej. Na północy morze przylega do Przesmyku Sueskiego, który oddziela dwie zatoki: Sueską i Akabę, poprzez Kanał Sueski łączy się z Morzem Śródziemnym, a od południa z Morzem Arabskim łączy Cieśninę Bab-el-Mandeb z Zatoka Adeńska. Morze Czerwone jest najbardziej zasolonym morzem na Oceanie Światowym.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Hurghada22.0°C22.8°C
Sharm-el-Sheikh22.6°C23.0°C
Marsa Alam23.2°C25.3°C
Safaga22.4°C22.8°C
Akaba21.6°C20.2°C
Ejlat22.0°C20.2°C
Soma Bay22.4°C22.8°C
Sahl Hasheesh22.1°C22.8°C
Dahab22.2°C23.0°C
Jeddah25.7°C27.7°C
Makdi22.5°C22.8°C
El Gouna22.1°C22.3°C
Berenice Troglodytica23.3°C26.8°C
Ras Um El Sid22.7°C21.9°C
Quseer22.8°C24.4°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Soma Bay, Egipt
Soma Bay, Egipt | © Roy Frank Humpisch

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.