Wersja strony w języku polskim
Wyspa Farasan, Arabia Saudyjska
Wyspa Farasan, Arabia Saudyjska | © سلطان العتيبي

Aktualna temperatura wody w Morzu Czerwonym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Czerwonym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
18.7°C
#średni
22.9°C
#maksymalny
28.3°C

W tej chwili na plażach w Morzu Czerwonym temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Morze Czerwone: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Czerwone: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Ras Muhammed, Egipt
Ras Muhammed, Egipt | © Ahmed Elnagdy

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Jzn. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 28.3°C. I najzimniejszy w Adabiya, jego wartość 18.7°C.

Temperatura wody w Morzu Czerwonym spadła w ciągu ostatniego tygodnia, ale wzrosła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Czerwone: informacje ogólne

Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © منصور السالمي

Morze Czerwone to morze śródlądowe Oceanu Indyjskiego, położone pomiędzy Półwyspem Arabskim a Afryką w depresji tektonicznej. Na północy morze przylega do Przesmyku Sueskiego, który oddziela dwie zatoki: Sueską i Akabę, poprzez Kanał Sueski łączy się z Morzem Śródziemnym, a od południa z Morzem Arabskim łączy Cieśninę Bab-el-Mandeb z Zatoka Adeńska. Morze Czerwone jest najbardziej zasolonym morzem na Oceanie Światowym.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Hurghada22.0°C24.5°C
Sharm-el-Sheikh22.3°C25.1°C
Marsa Alam23.4°C25.0°C
Ejlat22.1°C22.3°C
Akaba22.1°C22.3°C
Safaga22.6°C24.5°C
Taba22.1°C22.3°C
Dahab22.5°C25.1°C
Soma Bay21.9°C24.5°C
Sahl Hasheesh22.4°C24.5°C
El Gouna22.6°C23.3°C
Makdi22.0°C24.5°C
Berenice Troglodytica23.6°C25.4°C
Jeddah26.0°C26.3°C
Ain Sukhna19.0°C18.0°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Wybrzeże Mousa, Egipt
Wybrzeże Mousa, Egipt | © Samuel Pye

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.