Wersja strony w języku polskim
Dahab, Egipt
Dahab, Egipt | © www.orangesmile.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Egipcie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Egipcie

#minimalny
26.3°C
#średni
28.2°C
#maksymalny
30.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Egipcie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Egipcie

Obecnie na wszystkich plażach w Egipcie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Egipcie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Alexandria, Egipt
Alexandria, Egipt | © mohammed abbas

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Egipcie w Halayeb. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.5°C. A najzimniejszy jest w Zawyet Umm El-Rakham, jego wartość 26.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Egipcie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Egipcie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Hurghada29.2°C34.0°C
Sharm-el-Sheikh29.0°C33.3°C
Marsa Alam29.5°C32.1°C
Marsa Matruh27.1°C27.2°C
Safaga28.2°C34.0°C
Soma Bay28.8°C34.0°C
Taba27.1°C32.1°C
Dahab28.4°C33.3°C
Alexandria28.1°C26.5°C
Berenice Troglodytica30.0°C30.8°C
Sahl Hasheesh28.4°C34.0°C
Marina El Alamein28.2°C26.8°C
El Gouna29.0°C32.6°C
Makdi28.1°C34.0°C
Sharm El Luli29.6°C32.1°C

Klimat w Egipcie

Nuweiba, Egipt
Nuweiba, Egipt | © Rami Sameh

Egipt jest w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Śródziemne i Morze Czerwone. Egipt - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Gorący tropikalny (południe i Morze Czerwone) i subtropikalny (wybrzeże Morza Śródziemnego) kontynentalny. Latem (maj-wrzesień) temperatura powietrza wynosi + 35-40ºС, zimą (grudzień-luty) + 20-25ºС. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń. Całe terytorium Egiptu charakteryzuje się dużymi codziennymi wahaniami temperatury powietrza - w styczniu i lutym w ciągu dnia termometr może wzrosnąć do + 29ºС, aw nocy może spaść do 0ºС, a nawet mniej (ten ostatni jest typowy dla regionów pustynnych). W Hurghadzie średnia styczniowa temperatura w ciągu dnia wynosi około + 21°C, nocna temperatura może spaść do + 11°C, w czerwcu odpowiednio + 35°C i + 24°C. W Sharm el-Sheikh w okresie zimowym około + 21ºС, w nocy –13ºС, w lecie + 37ºС i + 26ºС. Kair w styczniu jest chłodny według lokalnych standardów - w ciągu dnia około + 18ºС, w nocy + 9ºС, w lecie odpowiednio –34ºС i 20ºС. Jednocześnie opady deszczu są bardzo małe - nie więcej niż 200 mm rocznie, w większości części kraju występują okresy 2-3 lat, kiedy w ogóle nie ma opadów. W okresie zimowym i wiosennym często wieją suche szynki podczas gorących wiatrów, temperatura w tym okresie może wzrosnąć do + 40-45°C, a wilgotność spadnie do 10% lub mniej. Okresowo występują silne burze piaskowe. Średnia temperatura wody w lutym wynosi około + 25ºС w Morzu Czerwonym i około + 18ºС - w Morzu Śródziemnym. Ponadto w regionach przybrzeżnych na południowym wschodzie latem woda może ogrzać się do bardzo niewygodnych temperatur - do + 34ºС i wyższych.

Egipt: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Ras Um El Sid, Egipt
Ras Um El Sid, Egipt | © rutraveller.ru

Egipt: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.