Wersja strony w języku polskim
Izbat Al Burj, Egipt
Izbat Al Burj, Egipt | © Khloud Amal

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Egipcie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Egipcie

#minimalny
19.7°C
#średni
23.4°C
#maksymalny
28.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Egipcie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Egipcie

Obecnie na plażach w Egipcie temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Egipcie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Taba, Egipt
Taba, Egipt | © علم وبس

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Egipcie w Halayeb. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.3°C. A najzimniejszy jest w Garawlah, jego wartość 20.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Egipcie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Egipcie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Hurghada25.8°C27.3°C
Sharm-el-Sheikh25.0°C27.8°C
Marsa Alam26.7°C26.1°C
Marsa Matruh20.5°C19.8°C
Soma Bay25.4°C27.3°C
Safaga25.4°C27.3°C
Taba24.7°C26.5°C
Dahab25.1°C27.8°C
Sahl Hasheesh25.3°C27.3°C
Alexandria21.4°C19.7°C
Makdi24.9°C27.3°C
El Gouna25.7°C27.5°C
Marina El Alamein21.3°C20.2°C
Berenice Troglodytica27.3°C26.3°C
Ain Sukhna21.5°C22.1°C

Klimat w Egipcie

Taba, Egipt
Taba, Egipt | © Ahmad Atef

Egipt jest w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Śródziemne i Morze Czerwone. Egipt - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Gorący tropikalny (południe i Morze Czerwone) i subtropikalny (wybrzeże Morza Śródziemnego) kontynentalny. Latem (maj-wrzesień) temperatura powietrza wynosi + 35-40ºС, zimą (grudzień-luty) + 20-25ºС. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń. Całe terytorium Egiptu charakteryzuje się dużymi codziennymi wahaniami temperatury powietrza - w styczniu i lutym w ciągu dnia termometr może wzrosnąć do + 29ºС, aw nocy może spaść do 0ºС, a nawet mniej (ten ostatni jest typowy dla regionów pustynnych). W Hurghadzie średnia styczniowa temperatura w ciągu dnia wynosi około + 21°C, nocna temperatura może spaść do + 11°C, w czerwcu odpowiednio + 35°C i + 24°C. W Sharm el-Sheikh w okresie zimowym około + 21ºС, w nocy –13ºС, w lecie + 37ºС i + 26ºС. Kair w styczniu jest chłodny według lokalnych standardów - w ciągu dnia około + 18ºС, w nocy + 9ºС, w lecie odpowiednio –34ºС i 20ºС. Jednocześnie opady deszczu są bardzo małe - nie więcej niż 200 mm rocznie, w większości części kraju występują okresy 2-3 lat, kiedy w ogóle nie ma opadów. W okresie zimowym i wiosennym często wieją suche szynki podczas gorących wiatrów, temperatura w tym okresie może wzrosnąć do + 40-45°C, a wilgotność spadnie do 10% lub mniej. Okresowo występują silne burze piaskowe. Średnia temperatura wody w lutym wynosi około + 25ºС w Morzu Czerwonym i około + 18ºС - w Morzu Śródziemnym. Ponadto w regionach przybrzeżnych na południowym wschodzie latem woda może ogrzać się do bardzo niewygodnych temperatur - do + 34ºС i wyższych.

Egipt: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Dahab, Egipt
Dahab, Egipt | © Magdy Mohho

Egipt: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.