Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Egiptu

Hurghada, Egipt

Hurghada, Egipt © katarintravel.by

Egipt: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Egipcie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Egipcie
#minimalna
25.2oC
#średnia temperatura
26.8oC
#maksymalnie
28.3oC

Najpopularniejsze kurorty w Egipcie w ostatnim tygodniu

Egipt: informacje o temperaturze wody

Egipt jest w Afryce. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Śródziemne i Morze Czerwone. Egipt - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Egipcie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Egipcie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 24 punktów w Egipcie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Египте naprawione w Marsa Alam. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 29.2oC. I najzimniejszy - w Mersa Matruh, jego wartość - 25.2oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Egipcie roczne wykresy wyglądają następująco:

Hurghada

Marsa Alam

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Egipcie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Suez26.5°C29.0°C
Sahl Hasheesh27.5°C32.3°C
Coral Bay26.3°C32.3°C
Dahab26.4°C33.9°C
Hurghada27.2°C32.3°C
Ras Mohammed26.8°C32.3°C
El Sohna27.0°C29.3°C
El Gouna27.5°C32.3°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Egipcie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Mersa Matruh, Egipt

Mersa Matruh, Egipt © astravel.com.ua

Klimat w Egipcie

Gorący tropikalny (południe i Morze Czerwone) i subtropikalny (wybrzeże Morza Śródziemnego) kontynentalny. Latem (maj-wrzesień) temperatura powietrza wynosi + 35-40ºС, zimą (grudzień-luty) + 20-25ºС. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń. Całe terytorium Egiptu charakteryzuje się dużymi codziennymi wahaniami temperatury powietrza - w styczniu i lutym w ciągu dnia termometr może wzrosnąć do + 29ºС, aw nocy może spaść do 0ºС, a nawet mniej (ten ostatni jest typowy dla regionów pustynnych). W Hurghadzie średnia styczniowa temperatura w ciągu dnia wynosi około + 21°C, nocna temperatura może spaść do + 11°C, w czerwcu odpowiednio + 35°C i + 24°C. W Sharm el-Sheikh w okresie zimowym około + 21ºС, w nocy –13ºС, w lecie + 37ºС i + 26ºС. Kair w styczniu jest chłodny według lokalnych standardów - w ciągu dnia około + 18ºС, w nocy + 9ºС, w lecie odpowiednio –34ºС i 20ºС. Jednocześnie opady deszczu są bardzo małe - nie więcej niż 200 mm rocznie, w większości części kraju występują okresy 2-3 lat, kiedy w ogóle nie ma opadów. W okresie zimowym i wiosennym często wieją suche szynki podczas gorących wiatrów, temperatura w tym okresie może wzrosnąć do + 40-45°C, a wilgotność spadnie do 10% lub mniej. Okresowo występują silne burze piaskowe. Średnia temperatura wody w lutym wynosi około + 25ºС w Morzu Czerwonym i około + 18ºС - w Morzu Śródziemnym. Ponadto w regionach przybrzeżnych na południowym wschodzie latem woda może ogrzać się do bardzo niewygodnych temperatur - do + 34ºС i wyższych.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Egipt: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Hurghada, Egipt

Hurghada, Egipt © sofiture.lv

Egipt: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne