Wersja strony w języku polskim
Al Jubayl, Arabia Saudyjska
Al Jubayl, Arabia Saudyjska | © Mazen Alsirhani

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Arabii Saudyjskiej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Arabii Saudyjskiej

#minimalny
29.0°C
#średni
31.1°C
#maksymalny
32.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Arabii Saudyjskiej

Obecnie na wszystkich plażach w Arabii Saudyjskiej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Arabii Saudyjskiej ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © منصور السالمي

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Arabii Saudyjskiej w Al Jubayl. Jego wartość w tej lokalizacji to 32.0°C. A najzimniejszy jest w Al Wajh, jego wartość 28.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Arabii Saudyjskiej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Arabii Saudyjskiej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jeddah30.4°C29.9°C
Al Qatif31.8°C29.4°C
Wyspa Farasan31.7°C30.4°C
Al Khafji31.1°C27.9°C
Dhahran31.7°C29.4°C
Al Ahsa31.6°C28.7°C
Al Wajh28.9°C28.5°C
Jzn31.9°C30.4°C
Ad Dammm31.8°C29.4°C
Al Jubayl32.0°C30.4°C
At Tubi31.8°C29.4°C
Al Khubar31.6°C31.1°C
Umm Lajj29.2°C29.2°C

Klimat w Arabii Saudyjskiej

Jeddah, Arabia Saudyjska
Jeddah, Arabia Saudyjska | © Adnan maz

Arabia Saudyjska znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czerwone, Zatoka Perska. Arabia Saudyjska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Klimat na północy jest subtropikalny, na południu - tropikalny, gorący i wyjątkowo suchy. Średnie lipcowe temperatury są wszędzie powyżej + 30°C, podczas gdy dzienne maksima często sięgają + 47-50°C, a temperatura w cieniu rzadko spada poniżej + 42°C. Zimą temperatura wynosi około + 20°C w regionach zachodnich i od + 8°C do + 20°C w pustynnych regionach wschodnich. Jednocześnie podczas zimowych nocy na pustyni temperatura może spaść prawie do zera, chociaż latem często występuje różnica trzydziestu stopni między temperaturami w ciągu dnia i nocy. Średnie roczne opady wynoszą nie więcej niż 100-200 mm i rozkładają się nierównomiernie - w regionach środkowych i wschodnich opady są możliwe tylko w lutym - kwietniu, na zachodzie - od końca listopada do końca lutego. Zimą mgły nie są rzadkie na obszarach górskich.

Arabia Saudyjska: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Al Jubayl, Arabia Saudyjska
Al Jubayl, Arabia Saudyjska | © Abdulrahman Al-shaikh

Arabia Saudyjska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.