Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Arabii Saudyjskiej

Jeddah, Arabia Saudyjska

Jeddah, Arabia Saudyjska © www.orangesmile.com

Arabia Saudyjska: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Arabii Saudyjskiej. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Arabii Saudyjskiej
#minimalna
30.5oC
#średnia temperatura
32.9oC
#maksymalnie
34.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Arabii Saudyjskiej w ostatnim tygodniu

Arabia Saudyjska: informacje o temperaturze wody

Arabia Saudyjska znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czerwone, Zatoka Perska. Arabia Saudyjska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Arabii Saudyjskiej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Arabii Saudyjskiej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 14-ти punktów w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Саудовской Аравии naprawione w Ed Dammam. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 33.8oC. I najzimniejszy - W El-Wajh, jego wartość - 29.6oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Arabii Saudyjskiej roczne wykresy wyglądają następująco:

Dammam

Al Ahsa

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Arabii Saudyjskiej. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Jubail33.7°C34.4°C
Al Khobar33.7°C32.8°C
Dammm Hell32.8°C32.8°C
Dammam33.8°C32.8°C
Umm Lay29.8°C32.0°C
Al Ahsa32.5°C35.7°C
Al Qatif33.5°C32.8°C
Dhahran32.5°C32.8°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Arabii Saudyjskiej, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Jeddah, Arabia Saudyjska

Jeddah, Arabia Saudyjska © tripadvisor.com

Klimat w Arabii Saudyjskiej

Klimat na północy jest subtropikalny, na południu - tropikalny, gorący i wyjątkowo suchy. Średnie lipcowe temperatury są wszędzie powyżej + 30°C, podczas gdy dzienne maksima często sięgają + 47-50°C, a temperatura w cieniu rzadko spada poniżej + 42°C. Zimą temperatura wynosi około + 20°C w regionach zachodnich i od + 8°C do + 20°C w pustynnych regionach wschodnich. Jednocześnie podczas zimowych nocy na pustyni temperatura może spaść prawie do zera, chociaż latem często występuje różnica trzydziestu stopni między temperaturami w ciągu dnia i nocy. Średnie roczne opady wynoszą nie więcej niż 100-200 mm i rozkładają się nierównomiernie - w regionach środkowych i wschodnich opady są możliwe tylko w lutym - kwietniu, na zachodzie - od końca listopada do końca lutego. Zimą mgły nie są rzadkie na obszarach górskich.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Arabia Saudyjska: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Al Ahsa, Dammam, Al Khobar, Dhahran

Arabia Saudyjska: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne