Wersja strony w języku polskim
Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © Sa

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Arabii Saudyjskiej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Arabii Saudyjskiej

#minimalny
18.8°C
#średni
22.2°C
#maksymalny
28.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Arabii Saudyjskiej

Obecnie na plażach w Arabii Saudyjskiej temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Arabii Saudyjskiej wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Al Khafji, Arabia Saudyjska
Al Khafji, Arabia Saudyjska | © محمد الشمري

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Arabii Saudyjskiej w Jzn. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.2°C. A najzimniejszy jest w Al Khafji, jego wartość 18.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Arabii Saudyjskiej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Arabii Saudyjskiej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jeddah26.0°C26.2°C
Wyspa Farasan27.8°C27.3°C
Ad Dammm20.4°C22.0°C
Al Wajh23.6°C25.7°C
Al Ahsa19.7°C21.6°C
Al Jubayl19.7°C21.2°C
Al Khafji18.8°C20.3°C
Al Khubar20.1°C20.7°C
Dhahran20.0°C22.0°C
Jzn28.2°C27.3°C
Al Qatif19.6°C22.0°C
Umm Lajj24.3°C25.7°C
At Tubi20.1°C22.0°C

Klimat w Arabii Saudyjskiej

Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © saud Alfadhli

Arabia Saudyjska znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czerwone, Zatoka Perska. Arabia Saudyjska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Klimat na północy jest subtropikalny, na południu - tropikalny, gorący i wyjątkowo suchy. Średnie lipcowe temperatury są wszędzie powyżej + 30°C, podczas gdy dzienne maksima często sięgają + 47-50°C, a temperatura w cieniu rzadko spada poniżej + 42°C. Zimą temperatura wynosi około + 20°C w regionach zachodnich i od + 8°C do + 20°C w pustynnych regionach wschodnich. Jednocześnie podczas zimowych nocy na pustyni temperatura może spaść prawie do zera, chociaż latem często występuje różnica trzydziestu stopni między temperaturami w ciągu dnia i nocy. Średnie roczne opady wynoszą nie więcej niż 100-200 mm i rozkładają się nierównomiernie - w regionach środkowych i wschodnich opady są możliwe tylko w lutym - kwietniu, na zachodzie - od końca listopada do końca lutego. Zimą mgły nie są rzadkie na obszarach górskich.

Arabia Saudyjska: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © سامي الرومي

Arabia Saudyjska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.