Wersja strony w języku polskim
Al Khafji, Arabia Saudyjska
Al Khafji, Arabia Saudyjska | © محمد الشمري

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Arabii Saudyjskiej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Arabii Saudyjskiej

#minimalny
30.2°C
#średni
32.0°C
#maksymalny
33.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Arabii Saudyjskiej

Obecnie na wszystkich plażach w Arabii Saudyjskiej woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Arabii Saudyjskiej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Al Wajh, Arabia Saudyjska
Al Wajh, Arabia Saudyjska | © سامي الرومي

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Arabii Saudyjskiej w At Tubi. Jego wartość w tej lokalizacji to 33.7°C. A najzimniejszy jest in Umm Lajj, jego wartość 30.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Arabii Saudyjskiej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Arabii Saudyjskiej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jeddah31.2°C34.2°C
Wyspa Farasan31.9°C34.2°C
Al Jubayl32.3°C34.8°C
Al Ahsa33.3°C35.2°C
Dhahran32.4°C36.3°C
Ad Dammm32.8°C36.3°C
Al Qatif33.2°C36.3°C
Al Khafji33.3°C34.2°C
Al Wajh30.8°C31.8°C
Al Khubar32.7°C35.1°C
Jzn32.5°C34.2°C
Umm Lajj30.4°C31.5°C
At Tubi33.7°C36.3°C

Klimat w Arabii Saudyjskiej

Al Ahsa, Arabia Saudyjska
Al Ahsa, Arabia Saudyjska | © جمون & فروس

Arabia Saudyjska znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Czerwone, Zatoka Perska. Arabia Saudyjska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 14 osad i kurortów.

Klimat na północy jest subtropikalny, na południu - tropikalny, gorący i wyjątkowo suchy. Średnie lipcowe temperatury są wszędzie powyżej + 30°C, podczas gdy dzienne maksima często sięgają + 47-50°C, a temperatura w cieniu rzadko spada poniżej + 42°C. Zimą temperatura wynosi około + 20°C w regionach zachodnich i od + 8°C do + 20°C w pustynnych regionach wschodnich. Jednocześnie podczas zimowych nocy na pustyni temperatura może spaść prawie do zera, chociaż latem często występuje różnica trzydziestu stopni między temperaturami w ciągu dnia i nocy. Średnie roczne opady wynoszą nie więcej niż 100-200 mm i rozkładają się nierównomiernie - w regionach środkowych i wschodnich opady są możliwe tylko w lutym - kwietniu, na zachodzie - od końca listopada do końca lutego. Zimą mgły nie są rzadkie na obszarach górskich.

Arabia Saudyjska: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Dhahran, Arabia Saudyjska
Dhahran, Arabia Saudyjska | © Azeem Mohamed

Arabia Saudyjska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.