Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Izraela

Aszkelon, Izrael

Aszkelon, Izrael © tourweek.ru

Izrael: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Izraelu. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Izraelu
#minimalna
17.9oC
#średnia temperatura
19.5oC
#maksymalnie
24.4oC

Najpopularniejsze kurorty w Izraelu w ostatnim tygodniu

Izrael: informacje o temperaturze wody

Izrael jest na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Morze Martwe. Izrael - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Izraelu temperatura wody waha się od chłodnej do wygodnej i ciepłej.

Temperatura wody w Izraelu wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni,, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 16-ти punktów w Izraelu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Израиле naprawione w Ein Gedi. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 24.4oC. I najzimniejszy - w Ashdod, jego wartość - 17.9oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Izraelu roczne wykresy wyglądają następująco:

Eilat

Tel Awiw

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Izraelu. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Acre18.5°C13.9°C
Hajfa18.2°C13.9°C
Netanya18.0°C13.9°C
Naharja18.0°C14.8°C
Eilat20.8°C17.7°C
Ein Bokek24.2°C18.9°C
Jaffa18.1°C13.9°C
Hadera17.9°C13.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Izraelu, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Ein Bokek, Izrael

Ein Bokek, Izrael © deadsea.com

Klimat w Izraelu

Klimat Izraela jest podzwrotnikowy, chociaż ze względu na szczególne położenie geograficzne i topografię, nawet na tak niewielkim obszarze istnieją obszary o tropikalnym suchym i umiarkowanym klimacie. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 6°C w nocy do + 18°C, w lipcu - od + 23°C do + 30°C. To prawda, że ​​ta sama temperatura ze względu na różnicę wilgotności powietrza w różnych częściach kraju jest również postrzegana inaczej. W Ejlacie jest ciepło przez cały rok (od kwietnia do października średnia temperatura powietrza wynosi około + 26°C, maksymalna osiąga + 40°C), podczas gdy na północy kraju i w regionach górskich kontrasty są znacznie większe. Na przykład w Tyberiadzie średnia styczniowa temperatura oscyluje wokół + 18 ° С, w lipcu kolumna termometru jest bliska + 37 ° С. W lecie gorące, suszące wiatry wieją z pustyń Arabii i Synaju ».sharav «i„ hamsin», A zimą częste inwazje wilgotnych i ciepłych mas powietrza z Morza Śródziemnego. Opady spadają ze 100 do 800 mm rocznie, głównie zimą (od listopada do marca). Większość z nich jest zwykle rejestrowana w grudniu-lutym. Latem pogoda jest sucha w całym kraju - zdarzają się lata, kiedy od czerwca do września nie ma w ogóle deszczu. Temperatura wody w Morzu Martwym wynosi od + 19°C w lutym do + 31°C w sierpniu. Średnia temperatura powietrza tutaj jesienią i wiosną waha się wokół + 25 ° С, zimą - + 20 ° С, a latem przekracza + 32 ° С. Temperatura wody u wybrzeży Morza Śródziemnego od maja do września jest wyższa niż + 20 ° С. W Morzu Czerwonym woda ogrzewa się do + 24°C nawet zimą, aw miesiącach letnich u wybrzeży może przypominać bulion w swoich właściwościach,chociaż pod rafami i na głębokości nadal jest dość wygodne do pływania.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Izrael: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Neve Zohar, Ein Bokek, Ein Gedi

Bat Yam, Izrael

Bat Yam, Izrael © kuku.travel

Izrael: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne