Wersja strony w języku polskim
Aszdod, Izrael
Aszdod, Izrael | © israel-in-photos.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Izraelu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Izraelu

#minimalny
26.7°C
#średni
28.8°C
#maksymalny
32.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Izraelu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Izraelu

Obecnie na wszystkich plażach w Izraelu woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Izraelu ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Zikim Beach, Izrael
Zikim Beach, Izrael | © Maxim Zagrudny

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Izraelu w Ein Gedi. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.9°C. A najzimniejszy jest w Ejlacie, jego wartość 27.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Izraelu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Izraelu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tel Awiw28.3°C26.2°C
Ejlat27.3°C28.4°C
Ein Gedi31.9°C28.9°C
Haifa28.3°C26.3°C
Ein Bokek31.8°C28.9°C
Aszkelon28.1°C26.2°C
Netanja28.4°C26.2°C
Bat Yam28.3°C26.2°C
Aszdod28.2°C26.2°C
Akr28.3°C26.3°C
Nahariyya28.1°C26.3°C
Herzliya28.3°C26.2°C
Hadera28.4°C26.2°C
Kiryat Yam28.3°C26.3°C
Palmachim28.2°C26.2°C

Klimat w Izraelu

Nachszolim, Izrael
Nachszolim, Izrael | © Tal Hanoci

Izrael jest na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Morze Martwe. Izrael - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Klimat Izraela jest podzwrotnikowy, chociaż ze względu na szczególne położenie geograficzne i topografię, nawet na tak niewielkim obszarze istnieją obszary o tropikalnym suchym i umiarkowanym klimacie. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 6°C w nocy do + 18°C, w lipcu - od + 23°C do + 30°C. To prawda, że ​​ta sama temperatura ze względu na różnicę wilgotności powietrza w różnych częściach kraju jest również postrzegana inaczej. W Ejlacie jest ciepło przez cały rok (od kwietnia do października średnia temperatura powietrza wynosi około + 26°C, maksymalna osiąga + 40°C), podczas gdy na północy kraju i w regionach górskich kontrasty są znacznie większe. Na przykład w Tyberiadzie średnia styczniowa temperatura oscyluje wokół + 18 ° С, w lipcu kolumna termometru jest bliska + 37 ° С. W lecie gorące, suszące wiatry wieją z pustyń Arabii i Synaju ».sharav «i„ hamsin», A zimą częste inwazje wilgotnych i ciepłych mas powietrza z Morza Śródziemnego. Opady spadają ze 100 do 800 mm rocznie, głównie zimą (od listopada do marca). Większość z nich jest zwykle rejestrowana w grudniu-lutym. Latem pogoda jest sucha w całym kraju - zdarzają się lata, kiedy od czerwca do września nie ma w ogóle deszczu. Temperatura wody w Morzu Martwym wynosi od + 19°C w lutym do + 31°C w sierpniu. Średnia temperatura powietrza tutaj jesienią i wiosną waha się wokół + 25 ° С, zimą - + 20 ° С, a latem przekracza + 32 ° С. Temperatura wody u wybrzeży Morza Śródziemnego od maja do września jest wyższa niż + 20 ° С. W Morzu Czerwonym woda ogrzewa się do + 24°C nawet zimą, aw miesiącach letnich u wybrzeży może przypominać bulion w swoich właściwościach,chociaż pod rafami i na głębokości nadal jest dość wygodne do pływania.

Izrael: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Netanja, Izrael
Netanja, Izrael | © www.orangesmile.com

Izrael: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.