Wersja strony w języku polskim
Holon, Izrael
Holon, Izrael | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Izraelu. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Izraelu

#minimalny
22.7°C
#średni
23.9°C
#maksymalny
30.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Izraelu w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Izraelu

Teraz na wszystkich plażach w Izraelu temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Izraelu wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Holon, Izrael
Holon, Izrael | © Zur Krispil

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Izraelu w Neve Zohar. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.2°C. A najzimniejszy jest w Ma'agan Michael, jego wartość 22.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Izraelu wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Izraelu. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tel Awiw23.5°C21.5°C
Haifa23.1°C22.0°C
Netanja22.9°C21.5°C
Bat Yam23.3°C21.5°C
Ein Gedi29.4°C27.5°C
Ejlat24.5°C29.1°C
Ein Bokek30.0°C27.5°C
Aszkelon23.7°C22.3°C
Aszdod23.4°C22.3°C
Nahariyya23.1°C22.0°C
Akr23.1°C22.0°C
Kiryat Yam22.9°C22.0°C
Herzliya23.1°C21.5°C
Hadera23.6°C21.5°C
Cezarea22.9°C21.5°C

Klimat w Izraelu

Ejlat, Izrael
Ejlat, Izrael | © Segev Cohen

Izrael jest na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Morze Martwe. Izrael - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 16 osad i kurortów.

Klimat Izraela jest podzwrotnikowy, chociaż ze względu na szczególne położenie geograficzne i topografię, nawet na tak niewielkim obszarze istnieją obszary o tropikalnym suchym i umiarkowanym klimacie. Średnia temperatura w styczniu wynosi od + 6°C w nocy do + 18°C, w lipcu - od + 23°C do + 30°C. To prawda, że ​​ta sama temperatura ze względu na różnicę wilgotności powietrza w różnych częściach kraju jest również postrzegana inaczej. W Ejlacie jest ciepło przez cały rok (od kwietnia do października średnia temperatura powietrza wynosi około + 26°C, maksymalna osiąga + 40°C), podczas gdy na północy kraju i w regionach górskich kontrasty są znacznie większe. Na przykład w Tyberiadzie średnia styczniowa temperatura oscyluje wokół + 18 ° С, w lipcu kolumna termometru jest bliska + 37 ° С. W lecie gorące, suszące wiatry wieją z pustyń Arabii i Synaju ».sharav «i„ hamsin», A zimą częste inwazje wilgotnych i ciepłych mas powietrza z Morza Śródziemnego. Opady spadają ze 100 do 800 mm rocznie, głównie zimą (od listopada do marca). Większość z nich jest zwykle rejestrowana w grudniu-lutym. Latem pogoda jest sucha w całym kraju - zdarzają się lata, kiedy od czerwca do września nie ma w ogóle deszczu. Temperatura wody w Morzu Martwym wynosi od + 19°C w lutym do + 31°C w sierpniu. Średnia temperatura powietrza tutaj jesienią i wiosną waha się wokół + 25 ° С, zimą - + 20 ° С, a latem przekracza + 32 ° С. Temperatura wody u wybrzeży Morza Śródziemnego od maja do września jest wyższa niż + 20 ° С. W Morzu Czerwonym woda ogrzewa się do + 24°C nawet zimą, aw miesiącach letnich u wybrzeży może przypominać bulion w swoich właściwościach,chociaż pod rafami i na głębokości nadal jest dość wygodne do pływania.

Izrael: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

HaBonim Beach, Izrael
HaBonim Beach, Izrael | © Esther Unger

Izrael: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.