Wersja strony w języku polskim
Baku, Azerbejdżan
Baku, Azerbejdżan | © seatemperature.net

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Azerbejdżanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Azerbejdżanie

#minimalny
21.3°C
#średni
23.1°C
#maksymalny
26.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Azerbejdżanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Azerbejdżanie

Obecnie na plażach w Azerbejdżanie temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Azerbejdżanie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Novkhani, Azerbejdżan
Novkhani, Azerbejdżan | © Rovshen Yusubov

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Azerbejdżanie w Neftcala. Jego wartość w tej lokalizacji to 26.6°C. A najzimniejszy jest w Guneshli, jego wartość 21.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Azerbejdżanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Azerbejdżanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Baku23.1°C25.1°C
Lankaran25.8°C24.3°C
Nabran22.2°C22.9°C
Novkhani23.5°C25.1°C
Mardakan22.5°C25.1°C
Bilga23.1°C25.1°C
Sumgayit23.0°C25.1°C
Astara24.5°C24.3°C
Neftcala26.6°C23.5°C
Sanqacal24.6°C25.1°C
Guneshli21.1°C22.9°C
Pirsaat25.6°C25.1°C
Sabail24.7°C25.1°C
Gurgan23.3°C25.1°C
Lobkatan24.8°C25.1°C

Klimat w Azerbejdżanie

Baku, Azerbejdżan
Baku, Azerbejdżan | © trend.az

Azerbejdżan znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżan to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dziesięć osad lub kurortów.

Przejściowy od umiarkowanego do subtropikalnego. Z powodu silnego wpływu strefowania wysokościowego terytorium kraju jest dość niejednorodne w warunkach pogodowych (w sumie jest 9 stref klimatycznych). Średnia lipca temperatura wynosi od + 5°C w pogórzu do +27°C przy ujściu stycznia odpowiednio -10°C i + 3 O C maksymalne temperatury latem może osiągnąć 45°C (Dzhulfa), Winter termometr na obszarach górskich może spaść w nocy do -40 o C. Opady spadają z 200 mm. rocznie na stokach u podnóża Wielkiego Kaukazu, do 1200-1700 mm. na nizinie Lankaran. Charakterystyczne są silne wiatry północne, głównie jesienią.

Azerbejdżan: regiony

Mardakan, Azerbejdżan
Mardakan, Azerbejdżan | © Mahum Azhar

Azerbejdżan: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.