Wersja strony w języku polskim
Baku, Azerbejdżan
Baku, Azerbejdżan | © trend.az

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Azerbejdżanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Azerbejdżanie

#minimalny
16.5°C
#średni
17.3°C
#maksymalny
19.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Azerbejdżanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Azerbejdżanie

Teraz na plażach w Azerbejdżanie temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Azerbejdżanie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Nabran, Azerbejdżan
Nabran, Azerbejdżan | © Mirza Mahmudov

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Azerbejdżanie w Astara. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.5°C. A najzimniejszy jest w Nabranie, jego wartość 16.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Azerbejdżanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Azerbejdżanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Baku17.0°C18.0°C
Sumgayit17.5°C18.0°C
Lankaran19.1°C17.7°C
Bilga17.0°C18.0°C
Nabran16.8°C15.8°C
Mardakan17.4°C18.0°C
Astara19.5°C17.7°C
Gurgan17.2°C18.0°C
Novkhani17.4°C18.0°C
Lobkatan17.5°C18.0°C
Qobustan17.7°C18.0°C
Sanqacal17.7°C18.0°C
Guneshli17.1°C15.8°C
Neftcala18.9°C17.7°C
Pirsaat18.1°C18.0°C

Klimat w Azerbejdżanie

Baku, Azerbejdżan
Baku, Azerbejdżan | © seatemperature.net

Azerbejdżan znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżan to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dziesięć osad lub kurortów.

Przejściowy od umiarkowanego do subtropikalnego. Z powodu silnego wpływu strefowania wysokościowego terytorium kraju jest dość niejednorodne w warunkach pogodowych (w sumie jest 9 stref klimatycznych). Średnia lipca temperatura wynosi od + 5°C w pogórzu do +27°C przy ujściu stycznia odpowiednio -10°C i + 3 O C maksymalne temperatury latem może osiągnąć 45°C (Dzhulfa), Winter termometr na obszarach górskich może spaść w nocy do -40 o C. Opady spadają z 200 mm. rocznie na stokach u podnóża Wielkiego Kaukazu, do 1200-1700 mm. na nizinie Lankaran. Charakterystyczne są silne wiatry północne, głównie jesienią.

Azerbejdżan: regiony

Novkhani, Azerbejdżan
Novkhani, Azerbejdżan | © Rovshen Yusubov

Azerbejdżan: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.