Wersja strony w języku polskim
Astara, Azerbejdżan
Astara, Azerbejdżan | © рамзи алиев

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Azerbejdżanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Azerbejdżanie

#minimalny
22.7°C
#średni
23.4°C
#maksymalny
24.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Azerbejdżanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Azerbejdżanie

Teraz na wszystkich plażach w Azerbejdżanie woda jest podgrzewana do komfortowej temperatury do pływania.

Temperatura wody w Azerbejdżanie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Mardakan, Azerbejdżan
Mardakan, Azerbejdżan | © Mahum Azhar

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Azerbejdżanie w Astara. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.1°C. A najzimniejszy jest w Baku, jego wartość 22.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Azerbejdżanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Azerbejdżanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Baku22.0°C19.5°C
Nabran22.9°C17.7°C
Lankaran24.5°C19.8°C
Mardakan22.3°C19.5°C
Sumgayit22.3°C19.5°C
Novkhani22.4°C19.5°C
Astara25.1°C19.8°C
Bilga23.0°C19.5°C
Neftcala22.9°C21.4°C
Sanqacal23.8°C19.5°C
Guneshli22.5°C17.7°C
Pirsaat22.8°C19.5°C
Sabail22.2°C19.5°C
Gurgan22.3°C19.5°C
Qobustan22.4°C19.5°C

Klimat w Azerbejdżanie

Lankaran, Azerbejdżan
Lankaran, Azerbejdżan | © seatemperature.net

Azerbejdżan znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez Morze Kaspijskie. Azerbejdżan to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dziesięć osad lub kurortów.

Przejściowy od umiarkowanego do subtropikalnego. Z powodu silnego wpływu strefowania wysokościowego terytorium kraju jest dość niejednorodne w warunkach pogodowych (w sumie jest 9 stref klimatycznych). Średnia lipca temperatura wynosi od + 5°C w pogórzu do +27°C przy ujściu stycznia odpowiednio -10°C i + 3 O C maksymalne temperatury latem może osiągnąć 45°C (Dzhulfa), Winter termometr na obszarach górskich może spaść w nocy do -40 o C. Opady spadają z 200 mm. rocznie na stokach u podnóża Wielkiego Kaukazu, do 1200-1700 mm. na nizinie Lankaran. Charakterystyczne są silne wiatry północne, głównie jesienią.

Azerbejdżan: regiony

Nabran, Azerbejdżan
Nabran, Azerbejdżan | © Mirza Mahmudov

Azerbejdżan: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.