Wersja strony w języku polskim
Mahachkala, Rosja
Mahachkala, Rosja | © etokavkaz.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Rosji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Rosji

#minimalny
-1.7°C
#średni
5.1°C
#maksymalny
15.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Rosji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Rosji

Teraz na plażach w Rosji temperatura wody jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka kurortów, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Temperatura wody w Rosji ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Kostroma, Rosja
Kostroma, Rosja | © cbs-kostroma.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Rosji in Kudepsta. Jego wartość w tej lokalizacji to 15.2°C. A najzimniejszy jest in Pevek, jego wartość -1.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Rosji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Rosji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Soczi15.1°C13.9°C
Samara2.8°C-8.7°C
Saratów3.3°C-4.1°C
Moskwa2.8°C-6.9°C
Astrahan6.2°C9.4°C
Adler14.7°C13.9°C
Wołgograd4.5°C3.7°C
Noworosyjsk13.9°C13.5°C
Rostov6.6°C11.8°C
Anapa13.4°C16.1°C
Krasnodar9.0°C16.1°C
Gelendzhik13.6°C13.5°C
Kaliningrad6.5°C-2.3°C
Barnauł2.3°C2.8°C
Zelenogradsk6.6°C-0.6°C

Klimat w Rosji

Zatoka Ussuri, Rosja
Zatoka Ussuri, Rosja | © Александр Мисаковский

Rosja jest w Europie. Kraj jest myte przez ponad dziesięć mórz, takich jak Morze Czarne, Morze Azowskie, Morze Kaspijskie, Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska, Morze Białe i inne. Monitorujemy również temperaturę wody w 67 rzekach i 54 jeziorach w Rosji. Rosja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 394 osiedli i kurortów.

Większość terytorium Rosji leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, wyspy Oceanu Arktycznego, a północne regiony kontynentalne leżą w strefie arktycznej i subarktycznej. Wybrzeże Morza Czarnego na Kaukazie znajduje się w dość gorącej strefie subtropikalnej. Klimat jest prawie wszędzie kontynentalny, z mroźnymi zimami z długą pokrywą śnieżną i gorącymi latami. Najzimniejszym miejscem na półkuli północnej (o minimalnej styczniowej temperaturze -72°C) jest miasto Oymyakon we wschodniej Syberii. Na południu Dalekiego Wschodu klimat jest umiarkowany monsun ze średnimi temperaturami w styczniu od 0 C do -5 o C. Największa ilość opadów przypada na góry Kaukazu i Ałtaju (do 2000 mm rocznie), najbardziej suchym regionem jest nizina kaspijska (około 150 mm opadów) rocznie).

Zbiornik Sursky, Rosja
Zbiornik Sursky, Rosja | © Максим Бубнов

Rosja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.