Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na wybrzeżu Rosji, temperatura wody w rzekach i jeziorach Rosji

Zbiornik Rybinsk, Rosja

Zbiornik Rybinsk, Rosja © pikabu

Rosja: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Rosji. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Rosji
#minimalna
-1.9oC
#średnia temperatura
5.7oC
#maksymalnie
16.3oC

Najpopularniejsze kurorty w Rosji w ostatnim tygodniu

Rosja: informacje o temperaturze wody

Rosja jest w Europie. Kraj jest myte przez ponad dziesięć mórz, takich jak Morze Czarne, Morze Azowskie, Morze Kaspijskie, Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska, Morze Białe i inne. Monitorujemy również temperaturę wody w 67 rzekach i 54 jeziorach w Rosji. Rosja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 394 osiedli i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Rosji temperatura wody jako całości jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Istnieje kilka ośrodków z temperaturami wody zbliżającymi się do komfortowych.

Temperatura wody w Rosji ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Rosji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в России naprawione w Arkhipo-Osipovka. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 16.3oC. I najzimniejszy - w Pevek, jego wartość - -1.9oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Rosji roczne wykresy wyglądają następująco:

Adler

Władywostok

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Rosji. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Taganrog5.2°C6.4°C
Komsomolsk3.0°C-15.0°C
Czunski3.0°C-13.0°C
Kopiec3.0°C-15.8°C
Izberbash11.1°C8.9°C
Engels2.9°C-2.3°C
Kaliningrad9.1°C0.1°C
Wide Beam14.7°C8.6°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Rosji, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Rosja

Rosja © pixabay.com

Klimat w Rosji

Większość terytorium Rosji leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, wyspy Oceanu Arktycznego, a północne regiony kontynentalne leżą w strefie arktycznej i subarktycznej. Wybrzeże Morza Czarnego na Kaukazie znajduje się w dość gorącej strefie subtropikalnej. Klimat jest prawie wszędzie kontynentalny, z mroźnymi zimami z długą pokrywą śnieżną i gorącymi latami. Najzimniejszym miejscem na półkuli północnej (o minimalnej styczniowej temperaturze -72°C) jest miasto Oymyakon we wschodniej Syberii. Na południu Dalekiego Wschodu klimat jest umiarkowany monsun ze średnimi temperaturami w styczniu od 0 C do -5 o C. Największa ilość opadów przypada na góry Kaukazu i Ałtaju (do 2000 mm rocznie), najbardziej suchym regionem jest nizina kaspijska (około 150 mm opadów) rocznie).

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Rosja: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Old Revel, Rosja

Old Revel, Rosja © catcher.fish

Rosja: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Rosja: rzeki

Mierzymy i pokazujemy temperaturę wody w rzekach przepływających przez kraj:

Rosja: jeziora

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody w niektórych jeziorach położonych w kraju:

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne