Wersja strony w języku polskim
Górna Amga, Rosja
Górna Amga, Rosja | © FilatovAlex88

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Rosji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Rosji

#minimalny
-1.0°C
#średni
16.0°C
#maksymalny
23.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Rosji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Rosji

Teraz na plażach w Rosji temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są kurorty z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Rosji wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Władywostok, Rosja
Władywostok, Rosja | © Lico Kaziha

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Rosji w Astrahan. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.5°C. A najzimniejszy jest in Pevek, jego wartość -1.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Rosji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Rosji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Samara19.7°C23.2°C
Soczi18.8°C23.5°C
Anapa19.3°C23.6°C
Saratów18.7°C16.8°C
Adler18.9°C23.5°C
Gelendzhik20.1°C24.8°C
Moskwa13.9°C23.7°C
Sankt Petersburg17.3°C15.6°C
Lazarevskoye19.4°C21.5°C
Nowosybirsk15.4°C20.2°C
Tolyatti20.3°C23.2°C
Wołgograd19.1°C24.4°C
Noworosyjsk19.4°C26.2°C
Astrahan23.5°C26.9°C
Kaliningrad17.7°C17.7°C

Klimat w Rosji

Vysotsk, Rosja
Vysotsk, Rosja | © Игорь Фомин

Rosja jest w Europie. Kraj jest myte przez ponad dziesięć mórz, takich jak Morze Czarne, Morze Azowskie, Morze Kaspijskie, Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska, Morze Białe i inne. Monitorujemy również temperaturę wody w 67 rzekach i 54 jeziorach w Rosji. Rosja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 394 osiedli i kurortów.

Większość terytorium Rosji leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, wyspy Oceanu Arktycznego, a północne regiony kontynentalne leżą w strefie arktycznej i subarktycznej. Wybrzeże Morza Czarnego na Kaukazie znajduje się w dość gorącej strefie subtropikalnej. Klimat jest prawie wszędzie kontynentalny, z mroźnymi zimami z długą pokrywą śnieżną i gorącymi latami. Najzimniejszym miejscem na półkuli północnej (o minimalnej styczniowej temperaturze -72°C) jest miasto Oymyakon we wschodniej Syberii. Na południu Dalekiego Wschodu klimat jest umiarkowany monsun ze średnimi temperaturami w styczniu od 0 C do -5 o C. Największa ilość opadów przypada na góry Kaukazu i Ałtaju (do 2000 mm rocznie), najbardziej suchym regionem jest nizina kaspijska (około 150 mm opadów) rocznie).

Vityazevo, Rosja
Vityazevo, Rosja | © pavel smirnov

Rosja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.