Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Turcji

Canakkale, Turcja

Canakkale, Turcja © love-turkey.ru

Turcja: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Turcji. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Turcji
#minimalna
13.5oC
#średnia temperatura
17.8oC
#maksymalnie
22.5oC

Najpopularniejsze kurorty w Turcji w ostatnim tygodniu

Turcja: informacje o temperaturze wody

Turcja jest w Europie. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Morze Czarne, Morze Marmara, Morze Śródziemne, Morze Egejskie. Turcja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 147 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Turcji temperatura wody jest bardzo różna. Są miejsca naprawdę zimne, są fajne dla wszystkich i są ośrodki z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Turcji ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Turcji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Турции naprawione w Finike. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 22.5oC. I najzimniejszy - w Bandirme, jego wartość - 13.5oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Turcji roczne wykresy wyglądają następująco:

Alanya (Alanya)

Side

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Turcji. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Kargicak22.0°C15.8°C
Arakli15.1°C12.3°C
Konakli22.4°C15.8°C
Cirali21.6°C15.3°C
Okurcalar22.1°C15.5°C
Ayanchik14.6°C10.7°C
Incekum21.9°C15.8°C
Sharkoy14.4°C12.2°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Turcji, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Amasra, Turcja

Amasra, Turcja © traveller-eu.ru

Klimat w Turcji

Ze względu na dużą powierzchnię i długość terytorium Turcji można tu znaleźć pięć stref klimatycznych. Ponad 50% terytorium kraju leży w subtropikalnym klimacie śródziemnomorskim, charakteryzującym się gorącym latem (średnia temperatura od + 23°C do + 33°C) i ciepłymi zimami (od + 13°C do + 15°C). Opady sięgają 1200 mm, głównie na zboczach gór i głównie w okresie jesienno-zimowym. W Stambule i Antalyi te cechy są najbardziej wyraźne - od + 5°C w styczniu do + 25°C w lipcu, prawie bez deszczu w lecie i mokrych mglistych zim. W zachodnich regionach Wyżyny Anatolijskiej klimat jest bardziej kontynentalny - temperatura zimą często spada do -4°C, latem powietrze ogrzewa się do + 37°C. Na przykład temperatura w Ankarze wynosi od -2°C w zimie do + 30°C w lecie. Jednocześnie opady deszczu spadają zauważalnie częściej niż na wybrzeżu Morza Śródziemnego (od 400 do 800 mm rocznie, głównie zimą), chociaż lata są również jałowe (pora deszczowa przypada na listopad - marzec). Centrum kraju i regionu wokół jeziora Van ma już wszystkie oznaki klimatu kontynentalnego - w środkowej i wschodniej Anatolii lata są gorące i suche (od + 24°C w maju do + 42°C w lipcu), a zimy są chłodne (-2-16°C ) i śnieg. Szczytowe opady na tych obszarach występują jesienią i wiosną. Płaskowyż ormiański ma już wyraźny umiarkowany klimat górski z dużymi różnicami temperatur w ciągu dnia (jesienią i wiosną - do 20 stopni!). Lato jest ciepłe (średnia temperatura w lipcu wynosi + 18°C, w basenach międzygwiazdowych - do + 26°C) i bardzo słoneczne, ale zima jest bardzo surowa według lokalnych standardów - w styczniu, ze średnią temperaturą około -8°C, zamarzając do - 15°C, a nawet -24°C przy silnym wietrze. Średnie roczne opady wynoszą 400-700 mm, a znaczna ich część przypada na okres zimowy w postaci śniegu, który nie topi się przez cztery miesiące w roku (lodowce pozostają na szczytach Araratu prawie przez cały rok). Wybrzeże Morza Czarnego należy do strefy przejściowej od umiarkowanej do subtropikalnej. Jest to najbardziej mokra część kraju, szczególnie jej północno-wschodnie regiony i najfajniejsza z wybrzeży - latem temperatura w tym miejscu wynosi od + 16°C do + 32°C, zimą często spada poniżej + 6°C. Jednocześnie, w przeciwieństwie do innych regionów kraju, opady (do 1000 mm w części zachodniej i do 2500 mm na wschodzie) rozkładają się równomiernie przez cały rok, a duże, długotrwałe opady deszczu nikogo nie zaskakują. Wybrzeże Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego jest wyraźnie cieplejsze i suchsze niż wybrzeże Morza Czarnego. Jest zdominowany przez typowy podzwrotnikowy klimat śródziemnomorski z suchymi i gorącymi latami (średnia temperatura lipca około + 25°C, styczeń + 7-10°C) i ciepłymi, wilgotnymi zimami. Średnie roczne opady wynoszą do 500 mm, jednak w górskich regionach Byka Zachodniego i Uludagu spadają do 1500 mm, głównie zimą.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Turcja: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Kyrenia, Sarimsakli

Alanya (Alanya), Turcja

Alanya (Alanya), Turcja © idealtrip.ru

Turcja: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

<

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne