Wersja strony w języku polskim
Savelletri, Włochy
Savelletri, Włochy | © enzo galiulo

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu we Włoszech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj we Włoszech

#minimalny
5.1°C
#średni
16.8°C
#maksymalny
20.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje we Włoszech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach we Włoszech

Teraz na plażach we Włoszech temperatura wody jest inna. Oprócz bardzo zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody we Włoszech ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Baia, Włochy
Baia, Włochy | © Marco Grieco

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę we Włoszech na Lampedusie. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.6°C. A najzimniejszy jest w Orta San Giulio, jego wartość 5.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania we Włoszech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta we Włoszech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jezioro Garda6.5°C6.1°C
Catania18.2°C13.6°C
Palermo18.4°C13.8°C
Bari16.4°C11.4°C
Trieste14.8°C5.6°C
Rimini13.4°C7.6°C
Lido di Jesolo13.4°C6.8°C
Bibione14.1°C7.3°C
Neapol18.0°C12.8°C
Cagliari17.6°C14.2°C
Wenecja13.1°C6.8°C
Genova16.2°C8.2°C
Siracusa17.7°C14.1°C
Taormina17.9°C12.1°C
Tropea18.5°C11.7°C

Klimat we Włoszech

San Giorgio Timpirussi, Włochy
San Giorgio Timpirussi, Włochy | © mario bilella

Włochy znajdują się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Morze Liguryjskie, Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie. Włochy to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 316 osiedli i kurortów.

Klimat we Włoszech jest umiarkowany na północy i subtropikalny rejon Morza Śródziemnego w środkowych i południowych regionach. Różnice w klimacie Włoch są określone przez długość jego terytorium w długości geograficznej i górzystym odciążeniu. Na południu półwyspu od marca do października suszy smażony wiatr od uderzenia Sahary - „sirocco” lub „szeroki”. W tym okresie temperatura wzrasta do + 35 ° С, jednocześnie zimne północne lub północno-wschodnie wiatry „tramontanu” wiejące zza Apeninów.

Włochy: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

San Leone, Włochy
San Leone, Włochy | © Michael Piovesan

Włochy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.