Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach we Włoszech

Catania, Włochy

Catania, Włochy © i-italia.ru

Włochy: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody we Włoszech. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody we Włoszech
#minimalna
7.9oC
#średnia temperatura
17.7oC
#maksymalnie
20.8oC

Najpopularniejsze kurorty we Włoszech w ostatnim tygodniu

Włochy: informacje o temperaturze wody

Włochy znajdują się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Morze Liguryjskie, Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie. Włochy to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 316 osiedli i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach we Włoszech temperatura wody jest inna. Oprócz bardzo zimnych miejsc, są też takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej wygodne.

Temperatura wody we Włoszech ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów we Włoszech w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Италии naprawione w Marina di Ragusa. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 20.8oC. I najzimniejszy - w Orta San Giulio, jego wartość - 7.9oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk we Włoszech roczne wykresy wyglądają następująco:

Jezioro Garda

Tropea

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce we Włoszech. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Lerici16.9°C11.8°C
Ugento17.4°C16.0°C
Soverato19.6°C13.4°C
Riomaggiore17.1°C11.8°C
Portonovo16.0°C10.6°C
Sylvi Marina17.4°C11.7°C
Palinuro18.8°C14.7°C
San Nicola Arkella19.1°C14.2°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce we Włoszech, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Wenecja, Włochy

Wenecja, Włochy © pixabay.com

Klimat we Włoszech

Klimat we Włoszech jest umiarkowany na północy i subtropikalny rejon Morza Śródziemnego w środkowych i południowych regionach. Różnice w klimacie Włoch są określone przez długość jego terytorium w długości geograficznej i górzystym odciążeniu.

Na południu półwyspu od marca do października suszy smażony wiatr od uderzenia Sahary - „sirocco” lub „szeroki”. W tym okresie temperatura wzrasta do + 35 ° С, jednocześnie zimne północne lub północno-wschodnie wiatry „tramontanu” wiejące zza Apeninów.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Włochy: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Policoro, Termoli, Jezioro Garda, Limone sul Garda, Orta San Giulio

Kalabria, Włochy

Kalabria, Włochy © pixabay.com

Włochy: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne