Wersja strony w języku polskim
Santa Croce Mare, Włochy
Santa Croce Mare, Włochy | © Maciej Głowacki

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu we Włoszech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj we Włoszech

#minimalny
9.6°C
#średni
14.2°C
#maksymalny
15.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje we Włoszech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach we Włoszech

Teraz na plażach we Włoszech temperatura wody jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka kurortów, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Temperatura wody we Włoszech wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Boschettona, Włochy
Boschettona, Włochy | © Oscar Meggiorin

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę we Włoszech w Cava d'Aliga. Jego wartość w tej lokalizacji to 16.0°C. A najzimniejszy jest w Orta San Giulio, jego wartość 8.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania we Włoszech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta we Włoszech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jezioro Garda9.8°C12.8°C
Wenecja10.4°C12.0°C
Bari14.5°C15.7°C
Imperia13.9°C12.4°C
Lido di Jesolo10.1°C12.0°C
Rimini11.2°C13.3°C
Cagliari14.4°C15.5°C
Palermo14.9°C13.9°C
Catania15.4°C15.7°C
Trieste10.7°C12.5°C
Caorle10.6°C12.2°C
Lampedusa15.0°C15.9°C
Brindisi14.7°C14.8°C
Grado10.5°C12.2°C
Bibione10.5°C12.2°C

Klimat we Włoszech

Borgio, Włochy
Borgio, Włochy | © Mauro Scaglia

Włochy znajdują się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Morze Liguryjskie, Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie. Włochy to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 316 osiedli i kurortów.

Klimat we Włoszech jest umiarkowany na północy i subtropikalny rejon Morza Śródziemnego w środkowych i południowych regionach. Różnice w klimacie Włoch są określone przez długość jego terytorium w długości geograficznej i górzystym odciążeniu. Na południu półwyspu od marca do października suszy smażony wiatr od uderzenia Sahary - „sirocco” lub „szeroki”. W tym okresie temperatura wzrasta do + 35 ° С, jednocześnie zimne północne lub północno-wschodnie wiatry „tramontanu” wiejące zza Apeninów.

Włochy: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Porto Istana, Włochy
Porto Istana, Włochy | © Francesco Bonomo

Włochy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.