Wersja strony w języku polskim
Baia, Włochy
Baia, Włochy | © Al

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu we Włoszech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj we Włoszech

#minimalny
19.9°C
#średni
21.9°C
#maksymalny
24.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje we Włoszech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach we Włoszech

Obecnie na plażach we Włoszech temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody we Włoszech wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Mari Ermi, Włochy
Mari Ermi, Włochy | © Christian Garau

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę we Włoszech w Lido di Classe. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.5°C. A najzimniejszy jest w Postilli, jego wartość 19.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania we Włoszech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta we Włoszech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Lido di Jesolo22.4°C21.9°C
Bibione22.8°C21.3°C
Jezioro Garda22.2°C24.3°C
Caorle22.8°C21.3°C
Lignano Sabbiadoro23.2°C21.3°C
Rimini22.4°C24.4°C
Grado22.2°C21.3°C
Imperia21.8°C24.7°C
Wenecja23.8°C21.9°C
Bari20.5°C23.6°C
Cagliari21.2°C26.8°C
Livorno22.0°C24.4°C
Catania21.8°C27.1°C
Tropea22.0°C24.2°C
Pescara20.4°C23.9°C

Klimat we Włoszech

Santa Maria al Bagno, Włochy
Santa Maria al Bagno, Włochy | © Massimiliano Guidato

Włochy znajdują się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Morze Liguryjskie, Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie. Włochy to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 316 osiedli i kurortów.

Klimat we Włoszech jest umiarkowany na północy i subtropikalny rejon Morza Śródziemnego w środkowych i południowych regionach. Różnice w klimacie Włoch są określone przez długość jego terytorium w długości geograficznej i górzystym odciążeniu. Na południu półwyspu od marca do października suszy smażony wiatr od uderzenia Sahary - „sirocco” lub „szeroki”. W tym okresie temperatura wzrasta do + 35 ° С, jednocześnie zimne północne lub północno-wschodnie wiatry „tramontanu” wiejące zza Apeninów.

Włochy: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

La Spezia, Włochy
La Spezia, Włochy | © Fabio Terenzoni

Włochy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.