Wersja strony w języku polskim
Capitolo, Włochy
Capitolo, Włochy | © A. Wanke

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu we Włoszech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj we Włoszech

#minimalny
17.8°C
#średni
20.1°C
#maksymalny
22.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje we Włoszech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach we Włoszech

Obecnie na plażach we Włoszech temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody we Włoszech wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Isola Rossa, Włochy
Isola Rossa, Włochy | © Toni Willer

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę we Włoszech w Wenecji. Jego wartość w tej lokalizacji to 22.5°C. A najzimniejszy jest w Katanii, jego wartość 18.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania we Włoszech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta we Włoszech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jezioro Garda21.8°C21.2°C
Lido di Jesolo21.8°C20.2°C
Bibione20.5°C20.5°C
Rimini20.1°C22.7°C
Caorle21.1°C20.5°C
Bari20.5°C26.7°C
Lignano Sabbiadoro21.0°C20.5°C
Catania18.1°C25.3°C
Wenecja22.5°C20.2°C
Grado20.6°C20.5°C
Cagliari20.8°C24.3°C
Palermo20.6°C24.7°C
wyspa Elba19.8°C20.5°C
Trieste19.9°C21.2°C
Neapol19.9°C22.4°C

Klimat we Włoszech

Lido Rossello, Włochy
Lido Rossello, Włochy | © Pascal McLee

Włochy znajdują się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Morze Liguryjskie, Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie. Włochy to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 316 osiedli i kurortów.

Klimat we Włoszech jest umiarkowany na północy i subtropikalny rejon Morza Śródziemnego w środkowych i południowych regionach. Różnice w klimacie Włoch są określone przez długość jego terytorium w długości geograficznej i górzystym odciążeniu. Na południu półwyspu od marca do października suszy smażony wiatr od uderzenia Sahary - „sirocco” lub „szeroki”. W tym okresie temperatura wzrasta do + 35 ° С, jednocześnie zimne północne lub północno-wschodnie wiatry „tramontanu” wiejące zza Apeninów.

Włochy: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Monte Argentario, Włochy
Monte Argentario, Włochy | © Stefano de Simone

Włochy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.