Wersja strony w języku polskim
San Menaio, Włochy
San Menaio, Włochy | © Raffaele Miele

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu we Włoszech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj we Włoszech

#minimalny
15.1°C
#średni
18.7°C
#maksymalny
20.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje we Włoszech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach we Włoszech

Teraz temperatura wody na plażach we Włoszech jest ogólnie niska. Chociaż są miejsca, w których jest praktycznie w strefie komfortu.

Temperatura wody we Włoszech wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Roseto Degli Abruzzi, Włochy
Roseto Degli Abruzzi, Włochy | © anita amoia

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę we Włoszech w Neapolu. Jego wartość w tej lokalizacji to 20.5°C. A najzimniejszy jest w Orta San Giulio, jego wartość 15.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania we Włoszech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta we Włoszech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jezioro Garda16.2°C20.6°C
Lido di Jesolo18.8°C20.2°C
Bibione18.0°C20.7°C
Bari18.3°C25.5°C
Rimini18.2°C20.3°C
Catania18.0°C26.1°C
Cagliari18.4°C21.2°C
Palermo18.9°C29.1°C
Olbia18.4°C20.0°C
Caorle18.7°C20.7°C
Alghero19.1°C18.4°C
Neapol20.5°C24.0°C
Lignano Sabbiadoro18.1°C20.7°C
Tropea18.7°C27.5°C
Wenecja19.4°C20.2°C

Klimat we Włoszech

Zinnibiri Mannu, Włochy
Zinnibiri Mannu, Włochy | © Lisetta Piroddi

Włochy znajdują się w Europie. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Adriatyckie, Morze Jońskie, Morze Liguryjskie, Morze Śródziemne, Morze Tyrreńskie. Włochy to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 316 osiedli i kurortów.

Klimat we Włoszech jest umiarkowany na północy i subtropikalny rejon Morza Śródziemnego w środkowych i południowych regionach. Różnice w klimacie Włoch są określone przez długość jego terytorium w długości geograficznej i górzystym odciążeniu. Na południu półwyspu od marca do października suszy smażony wiatr od uderzenia Sahary - „sirocco” lub „szeroki”. W tym okresie temperatura wzrasta do + 35 ° С, jednocześnie zimne północne lub północno-wschodnie wiatry „tramontanu” wiejące zza Apeninów.

Włochy: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Porto Istana, Włochy
Porto Istana, Włochy | © Simone Marini

Włochy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.