Wersja strony w języku polskim
Borsh, Albania
Borsh, Albania | © Grzegorz Detnerski

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Albanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Albanii

#minimalny
23.0°C
#średni
23.9°C
#maksymalny
24.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Albanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Albanii

Teraz na wszystkich plażach w Albanii woda jest podgrzewana do komfortowej temperatury do pływania.

Temperatura wody w Albanii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Albania
Albania | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Albanii w Himare. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.1°C. A najzimniejszy jest w Shengjin, jego wartość 23.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Albanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Albanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Durres23.7°C25.9°C
Ksamil23.3°C25.0°C
Saranda23.1°C25.0°C
Wlora24.0°C25.8°C
Himare24.1°C25.8°C
Dhermi23.3°C25.8°C
Orikum24.0°C25.8°C
Shengjin23.0°C25.4°C
Velipoje23.4°C25.4°C
Borsh23.4°C25.8°C
Lezhe23.9°C25.4°C
Sazan23.0°C25.8°C

Klimat w Albanii

Velipoje, Albania
Velipoje, Albania | © Artan Shirqi

Albania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Albania to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko siedem osad lub kurortów.

Subtropikalny śródziemnomorski i umiarkowany. Lato jest gorące i suche (średnia temperatura w lipcu - od +24 °C do +28°C, w styczniu - 4°C na północy i do 7°C na południe). Zima jest chłodna i wilgotna (od +14 C na południu do +6 C na północy). W tym przypadku reżim temperaturowy silnie zależy od wysokości miejsc nad przepływem morza, dlatego w zakresie zastosowania zimą temperatura spada do -12-20 o C, a latem nie stosuje się +10 o C. Opady obejmują 600-8 mm-800 rocznie, z maksimum jesieni i wiosną. Na ogół gorskich rozmiarów obniżają się z 900-1200 mm. na wschodzie, do 2000–2600 mm. i więcej na wietrznych zachodnich zboczach gór. Na wysokościach ponad 1000 metrów na górze górnych pokrywa śnieżna pokrywa się przez kilka miesięcy.

Albania: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Albania
Albania | © pixabay.com

Albania: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.