Wersja strony w języku polskim
Dhermi, Albania
Dhermi, Albania | © Slawomir Chacinski

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Albanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Albanii

#minimalny
22.0°C
#średni
22.7°C
#maksymalny
23.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Albanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Albanii

Obecnie na plażach w Albanii temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Albanii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Saranda, Albania
Saranda, Albania | © Gezi Shal

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Albanii w Shengjin. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.9°C. A najzimniejszy jest we Wlorze, jego wartość 21.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Albanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Albanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Durres23.4°C29.2°C
Ksamil22.3°C28.0°C
Saranda22.6°C28.0°C
Wlora21.7°C28.5°C
Himare22.0°C28.5°C
Shengjin23.9°C27.2°C
Dhermi22.0°C28.5°C
Orikum22.5°C28.5°C
Velipoje23.5°C27.2°C
Borsh22.5°C28.5°C
Lezhe23.3°C27.2°C
Sazan22.0°C28.5°C

Klimat w Albanii

Albania
Albania | © pixabay.com

Albania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Albania to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko siedem osad lub kurortów.

Subtropikalny śródziemnomorski i umiarkowany. Lato jest gorące i suche (średnia temperatura w lipcu - od +24 °C do +28°C, w styczniu - 4°C na północy i do 7°C na południe). Zima jest chłodna i wilgotna (od +14 C na południu do +6 C na północy). W tym przypadku reżim temperaturowy silnie zależy od wysokości miejsc nad przepływem morza, dlatego w zakresie zastosowania zimą temperatura spada do -12-20 o C, a latem nie stosuje się +10 o C. Opady obejmują 600-8 mm-800 rocznie, z maksimum jesieni i wiosną. Na ogół gorskich rozmiarów obniżają się z 900-1200 mm. na wschodzie, do 2000–2600 mm. i więcej na wietrznych zachodnich zboczach gór. Na wysokościach ponad 1000 metrów na górze górnych pokrywa śnieżna pokrywa się przez kilka miesięcy.

Albania: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Velipoje, Albania
Velipoje, Albania | © artan mema

Albania: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.