Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Albanii

Albania

Albania © pixabay.com

Albania: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Albanii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Albanii
#minimalna
20.7oC
#średnia temperatura
22.0oC
#maksymalnie
23.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Albanii w ostatnim tygodniu

Albania: informacje o temperaturze wody

Albania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Albania to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy tylko siedem osad lub kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Albanii temperatura wody waha się od chłodnej do wygodnej i ciepłej.

Temperatura wody w Albanii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie siedem punktów w Albanii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz Албании naprawione w Ksamil. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 23.0oC. I najzimniejszy - w Medova, jego wartość - 20.7oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Albanii roczne wykresy wyglądają następująco:

Saranda

Ksamil

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Albanii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Himar22.2°C16.9°C
Saranda22.6°C15.7°C
Dhermi21.9°C16.9°C
Orikum21.7°C16.9°C
Medova20.7°C14.8°C
Ksamil23.0°C15.7°C
Durres22.1°C15.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Albanii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Saranda, Albania

Saranda, Albania © pixabay.com

Klimat w Albanii

Subtropikalny śródziemnomorski i umiarkowany. Lato jest gorące i suche (średnia temperatura w lipcu - od +24 °C do +28°C, w styczniu - 4°C na północy i do 7°C na południe). Zima jest chłodna i wilgotna (od +14 C na południu do +6 C na północy). W tym przypadku reżim temperaturowy silnie zależy od wysokości miejsc nad przepływem morza, dlatego w zakresie zastosowania zimą temperatura spada do -12-20 o C, a latem nie stosuje się +10 o C. Opady obejmują 600-8 mm-800 rocznie, z maksimum jesieni i wiosną. Na ogół gorskich rozmiarów obniżają się z 900-1200 mm. na wschodzie, do 2000–2600 mm. i więcej na wietrznych zachodnich zboczach gór. Na wysokościach ponad 1000 metrów na górze górnych pokrywa śnieżna pokrywa się przez kilka miesięcy.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Albania: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Albania

Albania © pixabay.com

Albania: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne