Wersja strony w języku polskim
Banjol, Chorwacja
Banjol, Chorwacja | © Dirk Braunert

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chorwacji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chorwacji

#minimalny
11.1°C
#średni
13.0°C
#maksymalny
14.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chorwacji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chorwacji

Teraz na plażach w Chorwacji temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody w Chorwacji wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Dajla, Chorwacja
Dajla, Chorwacja | © Ivo David

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chorwacji w Otok Sipan. Jego wartość w tej lokalizacji to 14.9°C. A najzimniejszy jest w Monterolu, jego wartość 11.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chorwacji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chorwacji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Split14.1°C6.1°C
Makarska12.9°C7.8°C
Zadar12.9°C7.6°C
Dubrownik14.0°C7.7°C
Pula12.3°C6.7°C
Orebic13.5°C5.5°C
Crikvenica12.1°C3.4°C
Rovinj11.5°C4.9°C
Krk12.3°C3.4°C
Omis13.8°C6.1°C
Brac13.5°C7.8°C
Vrsar11.5°C4.9°C
Hvar13.8°C7.8°C
Porec11.5°C4.9°C
Rijeka11.9°C3.9°C

Klimat w Chorwacji

Sveti Juraj, Chorwacja
Sveti Juraj, Chorwacja | © Szary Latan

Chorwacja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Chorwacja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 122 osiedla i kurorty.

Subtropikalne Morze Śródziemne na wybrzeżu Adriatyku i umiarkowane kontynentalne są oferowane części kraju (w górach jest dość chłodno, z długimi mroźnymi zimami). Średnia temperatura w lecie wynosi od + 22–24°C na obszarach kontynentalnych do + 28–31°C na wybrzeżu. Opady spadają z 600-700 mm rocznie na dostępne przybrzeżnych do 1000 mm w górach. Na wybrzeżu Adriatyku w Chorwacji słońce świece 270–300 dni w roku (wskaźnik oceny pogody pogody w Europie).

Chorwacja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Trget, Chorwacja
Trget, Chorwacja | © Borna Cuk

Chorwacja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.