Wersja strony w języku polskim
Primosten, Chorwacja
Primosten, Chorwacja | © Egri Tibor

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chorwacji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chorwacji

#minimalny
10.3°C
#średni
13.3°C
#maksymalny
15.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chorwacji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chorwacji

Teraz na plażach w Chorwacji temperatura wody jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi Ci wiele przyjemności.

Temperatura wody w Chorwacji ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Plat, Chorwacja
Plat, Chorwacja | © MG Dubrovnik Travel Agency

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chorwacji w Seget Vranjica. Jego wartość w tej lokalizacji to 15.0°C. A najzimniejszy jest w Basanija, jego wartość 10.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chorwacji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chorwacji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Makarska14.2°C5.4°C
Porec11.0°C3.5°C
Zadar13.5°C4.8°C
Split14.8°C6.0°C
Umag11.0°C4.9°C
Pag13.1°C3.0°C
Krk11.9°C1.6°C
Crikvenica11.7°C1.6°C
Vir12.9°C3.0°C
Trogir14.7°C5.7°C
Biograd na moru13.9°C5.4°C
Pula11.4°C4.1°C
Vodice14.3°C5.4°C
Dubrownik14.7°C6.1°C
Omis14.7°C6.0°C

Klimat w Chorwacji

Brodarica, Chorwacja
Brodarica, Chorwacja | © Damir Murtic

Chorwacja znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Morze Adriatyckie. Chorwacja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 122 osiedla i kurorty.

Subtropikalne Morze Śródziemne na wybrzeżu Adriatyku i umiarkowane kontynentalne są oferowane części kraju (w górach jest dość chłodno, z długimi mroźnymi zimami). Średnia temperatura w lecie wynosi od + 22–24°C na obszarach kontynentalnych do + 28–31°C na wybrzeżu. Opady spadają z 600-700 mm rocznie na dostępne przybrzeżnych do 1000 mm w górach. Na wybrzeżu Adriatyku w Chorwacji słońce świece 270–300 dni w roku (wskaźnik oceny pogody pogody w Europie).

Chorwacja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Stara Baska, Chorwacja
Stara Baska, Chorwacja | © Iris Launert

Chorwacja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.