Wersja strony w języku polskim
Dalian, Chiny
Dalian, Chiny | © peopletravel.by

Aktualna temperatura wody w Morzu Żółtym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Żółtym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
21.5°C
#średni
22.8°C
#maksymalny
25.4°C

W tej chwili na plażach w Morzu Żółtym temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Morze Żółte: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Żółte: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Yantai, Chiny
Yantai, Chiny | © ruchina.org

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Szanghaju. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 26.0°C. I najzimniejszy w Jianfeng, jego wartość 20.5°C.

Temperatura wody w Morzu Żółtym ma tendencję spadkową, jej wartość spadła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Żółte: informacje ogólne

Szanghaj, Chiny
Szanghaj, Chiny | © pixabay.com

Morze Żółte to płytkie szelfowe, półzamknięte, brzegowe morze Oceanu Spokojnego u wschodniego wybrzeża Azji na zachód od Półwyspu Koreańskiego. Nazwa pochodzi od koloru wody spowodowanego osadami chińskich rzek oraz w mniejszym stopniu burzami piaskowymi. Wiosną żółte burze piaskowe są tak silne, że statki muszą przestać się poruszać.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Beidaihe23.5°C14.7°C
Qingdao24.2°C19.1°C
Szanghaj26.0°C24.0°C
Dalian21.9°C21.1°C
Moppo22.6°C19.1°C
Yantai23.3°C18.7°C
Haeju22.3°C18.6°C
Tianjin20.9°C16.2°C
Yuejin20.5°C16.0°C
Lushun21.7°C21.1°C
Jianfeng20.5°C16.0°C
Sinan23.1°C19.1°C
Nampo21.7°C18.0°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Tianjin, Chiny
Tianjin, Chiny | © pixabay.com

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.