Wersja strony w języku polskim
Moppo, Korea Południowa
Moppo, Korea Południowa | © 임철주

Aktualna temperatura wody w Morzu Żółtym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Żółtym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
19.7°C
#średni
22.4°C
#maksymalny
26.9°C

W tej chwili na plażach w Morzu Żółtym temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Morze Żółte: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Żółte: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Sinan, Korea Południowa
Sinan, Korea Południowa | © 박창엽

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Szanghaju. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 26.6°C. I najzimniejszy w Nampo, jego wartość 19.3°C.

Temperatura wody w Morzu Żółtym wzrosła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Żółte: informacje ogólne

Sinan, Korea Południowa
Sinan, Korea Południowa | © Hyeun-Sung Kim

Morze Żółte to płytkie szelfowe, półzamknięte, brzegowe morze Oceanu Spokojnego u wschodniego wybrzeża Azji na zachód od Półwyspu Koreańskiego. Nazwa pochodzi od koloru wody spowodowanego osadami chińskich rzek oraz w mniejszym stopniu burzami piaskowymi. Wiosną żółte burze piaskowe są tak silne, że statki muszą przestać się poruszać.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Beidaihe23.4°C22.2°C
Szanghaj26.6°C25.5°C
Dalian21.0°C23.7°C
Qingdao22.7°C24.4°C
Moppo21.4°C23.5°C
Yantai22.1°C21.6°C
Haeju20.4°C23.1°C
Tianjin25.0°C24.7°C
Lushun21.1°C23.7°C
Nampo19.3°C22.2°C
Yuejin23.7°C23.6°C
Jianfeng23.4°C23.6°C
Sinan22.1°C23.5°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Dalian, Chiny
Dalian, Chiny | © 駿捷

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.