Wersja strony w języku polskim
Dalian, Chiny
Dalian, Chiny | © peopletravel.by

Aktualna temperatura wody w Morzu Żółtym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Morzu Żółtym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
-0.9°C
#średni
3.6°C
#maksymalny
9.9°C

W tej chwili na plażach w Morzu Żółtym temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do kąpieli.

Morze Żółte: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Żółte: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Qingdao, Chiny
Qingdao, Chiny | © primoravtotour.ru

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Szanghaju. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 9.9°C. I najzimniejszy w Jianfeng, jego wartość -0.9°C.

Temperatura wody w Morzu Żółtym wzrosła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Żółte: informacje ogólne

Yantai, Chiny
Yantai, Chiny | © ruchina.org

Morze Żółte to płytkie szelfowe, półzamknięte, brzegowe morze Oceanu Spokojnego u wschodniego wybrzeża Azji na zachód od Półwyspu Koreańskiego. Nazwa pochodzi od koloru wody spowodowanego osadami chińskich rzek oraz w mniejszym stopniu burzami piaskowymi. Wiosną żółte burze piaskowe są tak silne, że statki muszą przestać się poruszać.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Szanghaj9.9°C7.1°C
Qingdao5.1°C2.9°C
Tianjin3.3°C4.8°C
Yantai4.5°C1.8°C
Dalian4.2°C-0.3°C
Lushun4.2°C-0.3°C
Jianfeng-0.9°C-3.3°C
Moppo6.2°C4.2°C
Nampo1.5°C1.3°C
Yuejin-0.9°C-3.3°C
Sinan5.8°C4.2°C
Beidaihe1.8°C1.3°C
Haeju2.7°C2.1°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Qingdao, Chiny
Qingdao, Chiny | © Zong Qin

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.