Wersja strony w języku polskim
Korea Południowa
Korea Południowa | © pixabay.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Korei Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Korei Południowej

#minimalny
15.3°C
#średni
16.9°C
#maksymalny
19.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Korei Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Korei Południowej

Teraz temperatura wody na plażach w Korei Południowej jest ogólnie niska. Chociaż są miejsca, w których jest praktycznie w strefie komfortu.

Temperatura wody w Korei Południowej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Tonghae, Korea Południowa
Tonghae, Korea Południowa | © 이영민

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Korei Południowej w Ulsan. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.1°C. A najzimniejszy jest w Goyang, jego wartość 15.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Korei Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Korei Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Pusan ​​18.0°C23.4°C
Seul15.4°C24.3°C
Kang Neung16.9°C23.1°C
Incheon15.5°C24.3°C
Ulsan19.1°C27.2°C
Moppo16.0°C19.7°C
Geoje17.9°C23.4°C
Sogcho16.6°C25.1°C
Kunsan16.8°C22.7°C
Ansan15.6°C24.3°C
Tonghae17.1°C23.1°C
Yongpyong17.3°C23.1°C
Goyang15.3°C24.3°C
Masan18.1°C23.4°C
Sinhyeon18.3°C23.4°C

Klimat w Korei Południowej

Kang Neung, Korea Południowa
Kang Neung, Korea Południowa | © Kihong Kim

Korea Południowa znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Żółte. Korea Południowa - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Umiarkowany monsun. Średnia roczna temperatura wynosi do +5°C na północy i +14°C na południu. Lato jest upalne - 21-24°C (do +35°C), z częstymi i obfitymi deszczami przynoszonymi przez monsuny od czerwca do lipca. Zima jest zimna - do -10°C na wybrzeżach i -20°C w regionach centralnych, raczej mało śniegu. Odwilż jest częsta. Opady spadają średnio do 2000 mm. rocznie (na północy - do 5000 mm., w Seulu - około 1500 mm.), głównie w lecie.

Korea Południowa: regiony

Geoje, Korea Południowa
Geoje, Korea Południowa | © guide man

Korea Południowa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.