Wersja strony w języku polskim
Pusan ​​, Korea Południowa
Pusan ​​, Korea Południowa | © webturizm.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Korei Południowej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Korei Południowej

#minimalny
21.7°C
#średni
23.5°C
#maksymalny
24.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Korei Południowej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Korei Południowej

Obecnie na plażach w Korei Południowej temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Korei Południowej ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Masan, Korea Południowa
Masan, Korea Południowa | © Patrick U

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Korei Południowej w Geoje. Jego wartość w tej lokalizacji to 25.0°C. A najzimniejszy jest w Yongpyong, jego wartość 22.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Korei Południowej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Korei Południowej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Pusan ​​24.3°C22.5°C
Geoje25.0°C22.5°C
Seul23.7°C21.3°C
Kang Neung22.9°C19.9°C
Incheon23.5°C21.3°C
Ulsan23.9°C21.5°C
Sunchun23.1°C22.3°C
Moppo22.6°C23.2°C
Kunsan22.2°C21.9°C
Sogcho22.7°C21.6°C
Ansan23.5°C21.3°C
Sinan22.8°C23.2°C
Yongpyong22.1°C19.9°C
Chinhae24.5°C22.5°C
Tonghae22.5°C19.9°C

Klimat w Korei Południowej

Sinan, Korea Południowa
Sinan, Korea Południowa | © Hyeun-Sung Kim

Korea Południowa znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Żółte. Korea Południowa - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Umiarkowany monsun. Średnia roczna temperatura wynosi do +5°C na północy i +14°C na południu. Lato jest upalne - 21-24°C (do +35°C), z częstymi i obfitymi deszczami przynoszonymi przez monsuny od czerwca do lipca. Zima jest zimna - do -10°C na wybrzeżach i -20°C w regionach centralnych, raczej mało śniegu. Odwilż jest częsta. Opady spadają średnio do 2000 mm. rocznie (na północy - do 5000 mm., w Seulu - około 1500 mm.), głównie w lecie.

Korea Południowa: regiony

Pusan ​​, Korea Południowa
Pusan ​​, Korea Południowa | © Igor Sizykh

Korea Południowa: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.