Wersja strony w języku polskim
Wonsan, KRLD
Wonsan, KRLD | © DeKVart

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Korei Północnej. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Korei Północnej

#minimalny
13.5°C
#średni
16.6°C
#maksymalny
18.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Korei Północnej w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Korei Północnej

Teraz na plażach w Korei Północnej temperatura wody jest inna. Oprócz dość zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody w Korei Północnej wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

KRLD
KRLD | © koreya24.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Korei Północnej w Wonsan. Jego wartość w tej lokalizacji to 18.5°C. A najzimniejszy jest w Najin, jego wartość 13.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Korei Północnej wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Korei Północnej. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Haeju17.3°C27.7°C
Najin13.5°C20.1°C
Nampo16.8°C23.7°C
Wonsan18.5°C21.8°C
Riwon16.9°C21.5°C

Klimat w Korei Północnej

Malezja
Malezja | © kuku.travel

Korea Północna znajduje się w Azji. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Japońskie, Morze Żółte. KRLD to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy w sumie osiem osiedli lub kurortów.

Umiarkowany monsun, stosunkowo ciężki. Różnice sezonowe są bardzo dramatyczne - lata w kraju są łagodne i ciepłe, a zimy chłodne i suche. Zimą zimne powietrze kontynentalne wchodzące tutaj z gór kontynentu azjatyckiego przynosi suchą, czystą i zimną pogodę o temperaturach do -14°C, aw górach - poniżej -18°C (średnia wartość waha się wokół -4°C na południu i -8 ° С - na północy). Jednak zimowe okresy często przeplatane są ciepłymi warunkami pogodowymi. W lecie pogoda jest determinowana cyrkulacją oceanicznych mas powietrza, przynosząc obfitą wilgoć, panująca średnia temperatura w tym okresie wynosi + 18-22 ° С. Opady spadają z 800-1000 mm w regionie Phenianu i wschodniego wybrzeża do 1500-2000 mm rocznie w regionach górskich. Większość opadów występuje zwykle w okresie monsunowym (w środku lata) i późną jesienią.Zimy nie są bardzo śnieżne i często bardzo wietrzne, a powietrze jest suche i przejrzyste.

KRLD: regiony

Maizuru, Japonia
Maizuru, Japonia | © 連百璋

KRLD: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.