Wersja strony w języku polskim
Goyang, Korea Południowa
Goyang, Korea Południowa | © 이용태

Aktualna temperatura wody w Morzu Wschodniochińskim. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody na Morzu Wschodniochińskim.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
13.0°C
#średni
18.7°C
#maksymalny
25.8°C

W tej chwili temperatura wody na plażach na Morzu Wschodniochińskim jest bardzo różna. Są naprawdę zimne miejsca, jest wystarczająco chłodno i są takie z ciepłą i wygodną wodą.

Morze Wschodniochińskie: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Wschodniochińskie: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Fulong Beach, Tajwan
Fulong Beach, Tajwan | © Chen Hsi-Yuan

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Okinawie. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 25.8°C. I najzimniejszy w Ansan, jego wartość 13.2°C.

Temperatura wody na Morzu Wschodniochińskim ma tendencję spadkową, jej wartość spadła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Wschodniochińskie: informacje ogólne

Nantong, Chiny
Nantong, Chiny | © Zihan Ahmed

Morze Wschodniochińskie znajduje się między wybrzeżem Chin na zachodzie, ok. Kyushu i wyspy Ryukyu (Nansei) na wschodzie i około. Tajwan na południu. Na północy graniczy z Morzem Japońskim wzdłuż północnego krańca Cieśniny Koreańskiej i Morza Żółtego wzdłuż linii od południowo-zachodniego krańca Półwyspu Koreańskiego do około. Czedżu i dalej - na kontynent; na południu - z Morzem Południowochińskim wzdłuż północnego krańca Cieśniny Tajwańskiej.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Pusan ​​18.0°C17.9°C
Okinawa25.8°C25.0°C
Taipei23.4°C26.5°C
Seul13.3°C12.7°C
Geoje17.0°C17.9°C
Ulsan18.7°C18.7°C
Incheon13.5°C12.7°C
Kang Neung16.1°C9.4°C
Xiamen20.2°C23.1°C
Kagoshima22.8°C20.6°C
Fulong Beach23.2°C26.5°C
Yonakuni24.4°C26.7°C
Kunsan13.4°C17.6°C
Sogcho16.5°C11.9°C
Gushikawa25.4°C25.0°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Dongsha, Chiny
Dongsha, Chiny | © Ching-ying Tung

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.