Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na wybrzeżu Japonii

Kagoshima, Japonia

Kagoshima, Japonia © breeze.ru

Japonia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Japonii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Japonii
#minimalna
7.0oC
#średnia temperatura
19.3oC
#maksymalnie
26.3oC

Najpopularniejsze kurorty w Japonii w ostatnim tygodniu

Japonia: informacje o temperaturze wody

Japonia jest w Azji. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Japońskie, Ocean Spokojny, Morze Wschodniochińskie, Morze Aki i Morze Filipińskie. Japonia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 195 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Japonii temperatura wody jest bardzo różna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne dla wszystkich i są ośrodki z ciepłą i komfortową wodą.

Temperatura wody w Japonii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Japonii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Японии naprawione w Yonaguni. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 26.3oC. I najzimniejszy - w Mombetsu, jego wartość - 7.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Japonii roczne wykresy wyglądają następująco:

Fukuoka

Okinawa

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Japonii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Tokushima19.9°C9.3°C
Toohama21.6°C12.7°C
Tamano19.0°C9.3°C
Tenno17.3°C4.4°C
Akashi18.4°C9.3°C
Aki20.1°C10.8°C
Hofu19.7°C10.8°C
Noboribetsu12.9°C2.3°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Japonii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Wyspa Hokkaido, Japonia

Wyspa Hokkaido, Japonia

Klimat w Japonii

Na północy kraju klimat jest umiarkowany, a na południu monsun subtropikalny i tropikalny. Lato jest dość gorące w całym kraju - od +30°C na północy do +38°C na południu. W lecie maksymalne opady wynoszą od 700 mm. na północy, do 1200 na południu, podczas gdy wilgotność jest bardzo wysoka, tajfuny są częste. Średnia temperatura w zimie jest dość niska - od -15°C na Hokkaido, do -5 na około. Honsiu i do +16 C na archipelagu Ryukyu. W tym przypadku wystarczająca ilość śniegu spada na południową szerokość geograficzną. Opady w większości kraju przypadają na 1700–2000 mm. rocznie na południu kraju - do 4000 mm. Najlepszą porą na zwiedzanie wysp jest wiosna (czas kwitnienia sakury) i koniec września - początek października. W tym czasie temperatura zwykle nie spada poniżej 17-20 o C, a wilgotność powietrza jest nieco niższa (chociaż zimne wiatry z kontynentu są częste wiosną, a tajfuny jesienią).

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Japonia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Japonia

Japonia © pixabay.com

Japonia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne