Wersja strony w języku polskim
Kobe, Japonia
Kobe, Japonia | © Manfred White

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Japonii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Japonii

#minimalny
16.1°C
#średni
25.5°C
#maksymalny
28.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Japonii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Japonii

Obecnie na plażach w Japonii temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Japonii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Katsuura, Japonia
Katsuura, Japonia | © 金子忠弘

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Japonii w Gushikawa. Jego wartość w tej lokalizacji to 28.9°C. A najzimniejszy jest w Hokkaido, jego wartość 16.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Japonii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Japonii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Okinawa28.1°C27.7°C
Tokio25.5°C24.8°C
Hokkaido16.1°C13.7°C
Shimoda25.6°C25.1°C
Fukuoka25.4°C22.9°C
Kamakura25.3°C25.3°C
Sapporo21.8°C15.3°C
Kagoshima27.3°C21.7°C
Yonakuni27.6°C28.2°C
Miyazaki27.5°C23.6°C
Niigata25.7°C21.0°C
Aomori24.7°C18.2°C
Osaka25.7°C22.7°C
Shibushi27.8°C22.0°C
Tomakomai21.4°C15.3°C

Klimat w Japonii

Takamatsu, Japonia
Takamatsu, Japonia | © trl chromag

Japonia jest w Azji. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Japońskie, Ocean Spokojny, Morze Wschodniochińskie, Morze Aki i Morze Filipińskie. Japonia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 195 osad i kurortów.

Na północy kraju klimat jest umiarkowany, a na południu monsun subtropikalny i tropikalny. Lato jest dość gorące w całym kraju - od +30°C na północy do +38°C na południu. W lecie maksymalne opady wynoszą od 700 mm. na północy, do 1200 na południu, podczas gdy wilgotność jest bardzo wysoka, tajfuny są częste. Średnia temperatura w zimie jest dość niska - od -15°C na Hokkaido, do -5 na około. Honsiu i do +16 C na archipelagu Ryukyu. W tym przypadku wystarczająca ilość śniegu spada na południową szerokość geograficzną. Opady w większości kraju przypadają na 1700–2000 mm. rocznie na południu kraju - do 4000 mm. Najlepszą porą na zwiedzanie wysp jest wiosna (czas kwitnienia sakury) i koniec września - początek października. W tym czasie temperatura zwykle nie spada poniżej 17-20 o C, a wilgotność powietrza jest nieco niższa (chociaż zimne wiatry z kontynentu są częste wiosną, a tajfuny jesienią).

Akashi, Japonia
Akashi, Japonia | © アンパンマン

Japonia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.