Wersja strony w języku polskim
Shimoda, Japonia
Shimoda, Japonia | © Hokuto Katsutani

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Japonii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Japonii

#minimalny
-1.0°C
#średni
12.9°C
#maksymalny
23.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Japonii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Japonii

Teraz na plażach w Japonii temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są kurorty z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Japonii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Amakusa, Japonia
Amakusa, Japonia | © 乙骨三四郎

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Japonii w Yonakuni. Jego wartość w tej lokalizacji to 23.1°C. A najzimniejszy jest w Hokkaido, jego wartość -1.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Japonii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Japonii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Tokio14.3°C7.3°C
Okinawa21.0°C21.6°C
Hokkaido-1.1°C-10.5°C
Shimoda17.0°C7.1°C
Wakayama14.6°C7.3°C
Shimminato12.4°C2.3°C
Fukuoka12.7°C8.8°C
Kamakura14.7°C10.2°C
Sapporo4.5°C-6.5°C
Osaka12.3°C7.3°C
Takaoka12.5°C2.3°C
Miyazaki18.0°C11.0°C
Sasebo14.2°C10.1°C
Kagoshima17.6°C11.0°C
Yokosuka14.8°C10.2°C

Klimat w Japonii

Katsuura, Japonia
Katsuura, Japonia | © Fumikazu Nagashima

Japonia jest w Azji. Kraj jest obmywany przez pięć mórz, takich jak Morze Japońskie, Ocean Spokojny, Morze Wschodniochińskie, Morze Aki i Morze Filipińskie. Japonia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 195 osad i kurortów.

Na północy kraju klimat jest umiarkowany, a na południu monsun subtropikalny i tropikalny. Lato jest dość gorące w całym kraju - od +30°C na północy do +38°C na południu. W lecie maksymalne opady wynoszą od 700 mm. na północy, do 1200 na południu, podczas gdy wilgotność jest bardzo wysoka, tajfuny są częste. Średnia temperatura w zimie jest dość niska - od -15°C na Hokkaido, do -5 na około. Honsiu i do +16 C na archipelagu Ryukyu. W tym przypadku wystarczająca ilość śniegu spada na południową szerokość geograficzną. Opady w większości kraju przypadają na 1700–2000 mm. rocznie na południu kraju - do 4000 mm. Najlepszą porą na zwiedzanie wysp jest wiosna (czas kwitnienia sakury) i koniec września - początek października. W tym czasie temperatura zwykle nie spada poniżej 17-20 o C, a wilgotność powietrza jest nieco niższa (chociaż zimne wiatry z kontynentu są częste wiosną, a tajfuny jesienią).

Toba, Japonia
Toba, Japonia | © 服部幸男

Japonia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.