Wersja strony w języku polskim
Szanghaj, Chiny
Szanghaj, Chiny | © 承江蓮

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chinach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chinach

#minimalny
18.9°C
#średni
26.8°C
#maksymalny
29.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chinach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chinach

Obecnie na plażach w Chinach temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Chinach ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Qingdao, Chiny
Qingdao, Chiny | © primoravtotour.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chinach w Sanya. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.7°C. A najzimniejszy jest w Yuejin, jego wartość 19.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chinach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chinach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sanya29.7°C26.6°C
Szanghaj25.5°C17.0°C
Dalian20.1°C15.8°C
Shenzhen28.6°C29.2°C
Qingdao22.2°C14.9°C
Tianjin20.6°C13.8°C
Xiamen27.5°C26.4°C
Yantai21.1°C14.3°C
Beidaihe20.9°C12.1°C
Beihai29.0°C27.9°C
Shekou29.3°C29.2°C
Yalong Bay28.6°C26.6°C
Paipu29.5°C27.0°C
Lushun20.5°C15.8°C
Dadunhai28.8°C26.6°C

Klimat w Chinach

Xiamen, Chiny
Xiamen, Chiny | © Bader Abushaaban

Chiny są w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Żółte i Morze Południowochińskie. Chiny są dużym kurortem i mają długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 219 osad i kurortów.

Różni się znacznie w różnych częściach kraju w obrębie 3 stref klimatycznych: umiarkowane kontynentalne (zachodnie i północne) z gorącymi latami i surowymi zimami, subtropikalne w środkowych regionach kraju i tropikalny monsun na południowym wybrzeżu i wyspach. Charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka wilgotność w lecie w wielu centralnych i południowych obszarach. Średnia temperatura w regionach północnych w zimie wynosi około -7°C (nierzadko i -20°C), w lecie około + 22°C i dość sucho. W środkowej części Chin zimą od 0°C do -5°C, w lecie - około + 20°C. W regionach południowych zimą od + 6 ° С do + 15 ° С, w lecie - powyżej + 25 ° С. Roczne opady wahają się od 2000-2500 mm na południu i wschodzie, do 50-100 mm w regionach północnych i zachodnich. Zimą i jesienią często występują potężne tajfuny na południu i suszące wiatry w północnej i zachodniej części kraju.

Chiny: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Yantai, Chiny
Yantai, Chiny | © Ring Ho

Chiny: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.