Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Chin

Sanya, Chiny

Sanya, Chiny © pikabu

Chiny: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Chinach. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Chinach
#minimalna
-1.6oC
#średnia temperatura
13.6oC
#maksymalnie
21.9oC

Najpopularniejsze kurorty w Chinach w ostatnim tygodniu

Chiny: informacje o temperaturze wody

Chiny są w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Żółte i Morze Południowochińskie. Chiny są dużym kurortem i mają długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 219 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Chinach temperatura wody jest inna. Oprócz bardzo zimnych miejsc, są też takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej wygodne.

Temperatura wody w Chinach ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Chinach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Китае naprawione w Yinggekhai. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 22.3oC. I najzimniejszy - w Hongkhai, jego wartość - -1.7oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Chinach roczne wykresy wyglądają następująco:

Sanya

Xiamen

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Chinach. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Qingdao4.7°C-1.3°C
Longgang-1.6°C-12.3°C
Lieiu15.3°C19.2°C
Howiu12.0°C12.3°C
Hiababishi12.0°C12.3°C
Hepu9.4°C6.8°C
Scheen13.8°C15.1°C
Gaogongdao4.9°C0.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Chinach, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Szanghaj, Chiny

Szanghaj, Chiny © pixabay.com

Klimat w Chinach

Różni się znacznie w różnych częściach kraju w obrębie 3 stref klimatycznych: umiarkowane kontynentalne (zachodnie i północne) z gorącymi latami i surowymi zimami, subtropikalne w środkowych regionach kraju i tropikalny monsun na południowym wybrzeżu i wyspach. Charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka wilgotność w lecie w wielu centralnych i południowych obszarach. Średnia temperatura w regionach północnych w zimie wynosi około -7°C (nierzadko i -20°C), w lecie około + 22°C i dość sucho. W środkowej części Chin zimą od 0°C do -5°C, w lecie - około + 20°C. W regionach południowych zimą od + 6 ° С do + 15 ° С, w lecie - powyżej + 25 ° С. Roczne opady wahają się od 2000-2500 mm na południu i wschodzie, do 50-100 mm w regionach północnych i zachodnich. Zimą i jesienią często występują potężne tajfuny na południu i suszące wiatry w północnej i zachodniej części kraju.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Chiny: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Tianjin

Sanya, Chiny

Sanya, Chiny © hainan-kitaj.ru

Chiny: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

<

© 2021 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne