Wersja strony w języku polskim
Nantong, Chiny
Nantong, Chiny | © cardiagram.com.ua

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Chinach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Chinach

#minimalny
-1.1°C
#średni
14.6°C
#maksymalny
24.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Chinach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Chinach

Teraz na plażach w Chinach temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są kurorty z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Chinach wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Xiachuan, Chiny
Xiachuan, Chiny | © Kevin Boston

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Chinach in Lian. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.3°C. A najzimniejszy jest w Jianfeng, jego wartość -1.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Chinach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Chinach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sanya23.2°C27.0°C
Shenzhen20.3°C18.7°C
Xiamen15.6°C13.8°C
Dadunhai23.9°C27.0°C
Qingdao4.4°C-1.9°C
Szanghaj8.3°C1.6°C
Beidaihe0.1°C-2.1°C
Yalong Bay23.7°C27.0°C
Dalian3.7°C-0.8°C
Yantai2.8°C0.5°C
Shijing15.5°C13.8°C
Zhuhai20.0°C18.7°C
Yangshan8.9°C2.5°C
Hangzhou8.5°C0.8°C
Tianjin1.1°C0.1°C

Klimat w Chinach

Hainan, Chiny
Hainan, Chiny | © pixabay.com

Chiny są w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Żółte i Morze Południowochińskie. Chiny są dużym kurortem i mają długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 219 osad i kurortów.

Różni się znacznie w różnych częściach kraju w obrębie 3 stref klimatycznych: umiarkowane kontynentalne (zachodnie i północne) z gorącymi latami i surowymi zimami, subtropikalne w środkowych regionach kraju i tropikalny monsun na południowym wybrzeżu i wyspach. Charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka wilgotność w lecie w wielu centralnych i południowych obszarach. Średnia temperatura w regionach północnych w zimie wynosi około -7°C (nierzadko i -20°C), w lecie około + 22°C i dość sucho. W środkowej części Chin zimą od 0°C do -5°C, w lecie - około + 20°C. W regionach południowych zimą od + 6 ° С do + 15 ° С, w lecie - powyżej + 25 ° С. Roczne opady wahają się od 2000-2500 mm na południu i wschodzie, do 50-100 mm w regionach północnych i zachodnich. Zimą i jesienią często występują potężne tajfuny na południu i suszące wiatry w północnej i zachodniej części kraju.

Chiny: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Sanya, Chiny
Sanya, Chiny | © touristam.com

Chiny: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.