Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach na Tajwanie

Tajwan

Tajwan © world-beaches.ru

Tajwan: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody na Tajwanie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody na Tajwanie
#minimalna
19.1oC
#średnia temperatura
24.2oC
#maksymalnie
27.4oC

Najpopularniejsze kurorty na Tajwanie w ostatnim tygodniu

Tajwan: informacje o temperaturze wody

Tajwan znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Filipińskie, Morze Południowochińskie. Tajwan - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 12 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach na Tajwanie temperatura wody waha się od chłodnej do wygodnej i ciepłej.

Temperatura wody na Tajwanie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni,, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 12-ти punktów na Tajwanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Тайване naprawione w Kaohsiung. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 27.5oC. I najzimniejszy - w Nangan, jego wartość - 18.9oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk na Tajwanie roczne wykresy wyglądają następująco:

Taipei

Hsinchu

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce na Tajwanie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Nangan18.9°C15.8°C
Fulong23.3°C21.4°C
Suao23.7°C21.4°C
Jilong23.4°C21.4°C
Hualien25.9°C18.5°C
Hsinchu23.9°C15.8°C
Taipei23.4°C18.5°C
Magun26.6°C22.3°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce na Tajwanie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Taipei, Tajwan

Taipei, Tajwan © pamptur.ru

Klimat na Tajwanie

Na północy panuje klimat subtropikalny, a na południu - tropikalny, z silnym wpływem strefowania wysokościowego. Zimowe (północno-wschodnie) i letnie (południowo-zachodnie) monsuny są jednym z głównych czynników kontrolujących reżim klimatyczny Tajwanu. Zimy od grudnia do lutego są krótkie i łagodne. Temperatura w tym okresie w obszarach płaskich waha się od + 14 ° С do + 20 ° С. Śnieg pada tylko wysoko w górach, gdzie odpowiednie wskaźniki wahają się od + 4°C do + 11°C. Lato, które trwa od maja do września, jest zwykle gorące i wilgotne. Średnia temperatura w tym okresie wynosi + 26°C z wahaniami od + 21°C do + 28°C, jednak w lipcu może osiągnąć + 35°C przy wilgotności 80-94%. Prysznice z burzami i potężne tajfuny tropikalne przemierzają terytorium kraju podczas południowo-zachodniej monsunu. Opady różnią się znacznie w zależności od sezonu,powierzchnia i wysokość. Zimą w północno-wschodnich regionach Grzbietu Centralnego pada prawie nieprzerwanie (rocznie spada do 1500 mm opadów), podczas gdy regiony południowo-zachodnie otrzymują nie więcej niż 200 mm deszczu. Latem opady są najbardziej intensywne w okresie monsunowym. W tej chwili nawet płaska południowo-zachodnia część wyspy otrzymuje do 1800 mm deszczu (maksimum występuje w maju i czerwcu). Ogólnie na Tajwanie spada około 2500 mm opadów rocznie.W tej chwili nawet płaska południowo-zachodnia część wyspy otrzymuje do 1800 mm deszczu (maksimum występuje w maju i czerwcu). Ogólnie na Tajwanie spada około 2500 mm opadów rocznie.W tej chwili nawet płaska południowo-zachodnia część wyspy otrzymuje do 1800 mm deszczu (maksimum występuje w maju i czerwcu). Ogólnie na Tajwanie spada około 2500 mm opadów rocznie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Tajwan: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Fulong, Wyspa Lanyu, Suao, Taipei

Tajwan

Tajwan © pixabay.com

Tajwan: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne