Wersja strony w języku polskim
Suao, Tajwan
Suao, Tajwan | © 廖俊沛

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Tajwanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Tajwanie

#minimalny
27.9°C
#średni
29.1°C
#maksymalny
30.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Tajwanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Tajwanie

Obecnie na wszystkich plażach na Tajwanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Tajwanie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Taipei, Tajwan
Taipei, Tajwan | © pamptur.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Tajwanie w Kaohsiung. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.2°C. A najzimniejszy jest w Nangan, jego wartość 27.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Tajwanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Tajwanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kaohsiung30.2°C28.3°C
Taipei29.0°C25.7°C
Tainan30.0°C28.3°C
Keelung28.9°C25.7°C
Wyspa Lanyu29.5°C26.2°C
Fulong Beach28.9°C25.7°C
Ma Kung29.1°C27.4°C
Hualian29.5°C27.0°C
Hsinchu29.0°C26.9°C
Nangan27.9°C24.3°C
Suao29.2°C25.4°C
Jincheng28.2°C26.5°C

Klimat na Tajwanie

Kaohsiung, Tajwan
Kaohsiung, Tajwan | © 高嘉欽

Tajwan znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Wschodniochińskie, Morze Filipińskie, Morze Południowochińskie. Tajwan - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 12 osad i kurortów.

Na północy panuje klimat subtropikalny, a na południu - tropikalny, z silnym wpływem strefowania wysokościowego. Zimowe (północno-wschodnie) i letnie (południowo-zachodnie) monsuny są jednym z głównych czynników kontrolujących reżim klimatyczny Tajwanu. Zimy od grudnia do lutego są krótkie i łagodne. Temperatura w tym okresie w obszarach płaskich waha się od + 14 ° С do + 20 ° С. Śnieg pada tylko wysoko w górach, gdzie odpowiednie wskaźniki wahają się od + 4°C do + 11°C. Lato, które trwa od maja do września, jest zwykle gorące i wilgotne. Średnia temperatura w tym okresie wynosi + 26°C z wahaniami od + 21°C do + 28°C, jednak w lipcu może osiągnąć + 35°C przy wilgotności 80-94%. Prysznice z burzami i potężne tajfuny tropikalne przemierzają terytorium kraju podczas południowo-zachodniej monsunu. Opady różnią się znacznie w zależności od sezonu,powierzchnia i wysokość. Zimą w północno-wschodnich regionach Grzbietu Centralnego pada prawie nieprzerwanie (rocznie spada do 1500 mm opadów), podczas gdy regiony południowo-zachodnie otrzymują nie więcej niż 200 mm deszczu. Latem opady są najbardziej intensywne w okresie monsunowym. W tej chwili nawet płaska południowo-zachodnia część wyspy otrzymuje do 1800 mm deszczu (maksimum występuje w maju i czerwcu). Ogólnie na Tajwanie spada około 2500 mm opadów rocznie.W tej chwili nawet płaska południowo-zachodnia część wyspy otrzymuje do 1800 mm deszczu (maksimum występuje w maju i czerwcu). Ogólnie na Tajwanie spada około 2500 mm opadów rocznie.W tej chwili nawet płaska południowo-zachodnia część wyspy otrzymuje do 1800 mm deszczu (maksimum występuje w maju i czerwcu). Ogólnie na Tajwanie spada około 2500 mm opadów rocznie.

Tajwan: regiony

Hsinchu, Tajwan
Hsinchu, Tajwan | © 周家鋒

Tajwan: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.