Wersja strony w języku polskim
Bonhamn, Szwecja
Bonhamn, Szwecja | © Sebastian Bjurbom

Aktualna temperatura wody w Zatoce Botnickiej. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody w Zatoce Botnickiej.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
-0.6°C
#średni
0.2°C
#maksymalny
1.9°C

W tej chwili na plażach w Zatoce Botnickiej temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do kąpieli.

Zatoka Botnicka: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Zatoka Botnicka: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Vasankari, Finlandia
Vasankari, Finlandia | © Aaron Peura

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Spikarna. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 1.9°C. I najzimniejszy w miejscowości Niemenranta, jego wartość -0.6°C.

Temperatura wody w Zatoce Botnickiej wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia, ale spadła w porównaniu do 30 dni temu. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Zatoka Botnicka: informacje ogólne

Umea, Szwecja
Umea, Szwecja | © Veronica Johannisson

Zatoka Botnicka to zatoka w północnej części Morza Bałtyckiego, położona pomiędzy zachodnim wybrzeżem Finlandii, a wschodnim wybrzeżem Szwecji, oddzielona od głównej części morza Wyspami Alandzkimi. Jest to największa i najgłębsza zatoka na Bałtyku.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Oulu-0.6°C-2.6°C
Kemi-0.5°C-2.3°C
Pargas-0.1°C1.7°C
Keminmaa-0.6°C-2.3°C
Haparanda-0.6°C-2.3°C
Turku-0.1°C1.7°C
Nagu-0.1°C1.7°C
Stockvik1.5°C2.7°C
Kuivaniemi-0.6°C-2.3°C
Harnosand1.6°C3.0°C
Houtskar0.2°C1.7°C
Gullkrona-0.1°C1.7°C
Sundsbruk1.3°C2.7°C
Dalsbruk0.0°C1.7°C
Vastanfjard0.1°C1.7°C

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.