Wersja strony w języku polskim
Saro, Szwecja
Saro, Szwecja | © Roland Bengtsson

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwecji

#minimalny
0.8°C
#średni
10.3°C
#maksymalny
14.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwecji

Teraz na plażach w Szwecji temperatura wody jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka kurortów, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Temperatura wody w Szwecji wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Lerhamn, Szwecja
Lerhamn, Szwecja | © Raymond G

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwecji w Apelviken. Jego wartość w tej lokalizacji to 14.9°C. A najzimniejszy jest w Rolfs, jego wartość 0.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sztokholm7.7°C15.3°C
Göteborg14.5°C16.5°C
Uto7.9°C11.6°C
Varberg14.6°C17.0°C
Pukavik10.1°C16.2°C
Malmoe11.4°C13.9°C
Stroemstad14.0°C15.7°C
Grebbestad13.5°C15.0°C
Visby8.5°C16.5°C
Kalmar10.2°C14.7°C
Ljungskile14.1°C14.9°C
Halmstad14.4°C16.4°C
Ystad9.8°C13.8°C
Stenungsund13.9°C14.8°C
Helsingborg13.3°C15.5°C

Klimat w Szwecji

Lerhamn, Szwecja
Lerhamn, Szwecja | © Joachim Lindgren

Szwecja znajduje się w Europie. Kraj jest myty przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatokę Botnicką, Morze Północne. Szwecja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 73 osiedli i kurortów.

Umiarkowany. Latem temperatura rzadko wzrasta powyżej +22°C (w regionach górskich do 17°C). Zimą w większości części kraju temperatura nie spada poniżej -16 o C, tylko na północy przymrozki dość często spadają poniżej -22 o C. Opady spadają z 500-700 mm. rocznie na równinach do 1500-2000 mm. na zachodnich zboczach gór. Mokre morskie masy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego często przynoszą dość zmienną pogodę z opadami i wiatrami, szczególnie poza sezonem.

Szwecja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Svartvik, Szwecja
Svartvik, Szwecja | © Hubert Schraad

Szwecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.