Wersja strony w języku polskim
Stenshamn, Szwecja
Stenshamn, Szwecja | © Inge Röpke

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwecji

#minimalny
-0.5°C
#średni
2.0°C
#maksymalny
4.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwecji

Obecnie na plażach w Szwecji temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Szwecji wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Svartvik, Szwecja
Svartvik, Szwecja | © Hubert Schraad

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwecji w Dragsmark. Jego wartość w tej lokalizacji to 4.6°C. A najzimniejszy jest w Haparandzie, jego wartość -0.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sztokholm1.4°C2.3°C
Göteborg2.7°C3.5°C
Visby2.6°C1.6°C
Malmoe1.7°C3.5°C
Varberg1.1°C4.2°C
Helsingborg1.4°C3.1°C
Ystad2.6°C3.7°C
Simrishamn3.3°C3.7°C
Kalmar1.7°C2.7°C
Slite3.5°C1.4°C
Lomma1.8°C3.5°C
Karlskrona3.5°C4.2°C
Landskrona1.4°C3.1°C
Trelleborg2.0°C3.5°C
Haparanda-0.5°C-5.4°C

Klimat w Szwecji

Tylosand, Szwecja
Tylosand, Szwecja | © Viktor Markunger

Szwecja znajduje się w Europie. Kraj jest myty przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatokę Botnicką, Morze Północne. Szwecja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 73 osiedli i kurortów.

Umiarkowany. Latem temperatura rzadko wzrasta powyżej +22°C (w regionach górskich do 17°C). Zimą w większości części kraju temperatura nie spada poniżej -16 o C, tylko na północy przymrozki dość często spadają poniżej -22 o C. Opady spadają z 500-700 mm. rocznie na równinach do 1500-2000 mm. na zachodnich zboczach gór. Mokre morskie masy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego często przynoszą dość zmienną pogodę z opadami i wiatrami, szczególnie poza sezonem.

Szwecja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Skarhamn, Szwecja
Skarhamn, Szwecja | © Trond Jakobsen

Szwecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.