Wersja strony w języku polskim
Hittarp, Szwecja
Hittarp, Szwecja | © Jessica Edqvist

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwecji

#minimalny
0.0°C
#średni
2.3°C
#maksymalny
4.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwecji

Obecnie na plażach w Szwecji temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Szwecji ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Vrango, Szwecja
Vrango, Szwecja | © Kenneth Andersson

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwecji w Pukavik. Jego wartość w tej lokalizacji to 4.2°C. A najzimniejszy jest in Batskarsnas, jego wartość 0.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sztokholm1.7°C4.0°C
Malmoe3.1°C2.8°C
Göteborg3.1°C3.3°C
Ystad3.7°C2.8°C
Lomma3.1°C2.8°C
Varberg2.8°C2.5°C
Ahus4.2°C3.6°C
Helsingborg2.7°C3.3°C
Karlskrona4.0°C3.4°C
Halmstad2.5°C3.1°C
Kalmar2.9°C3.8°C
Visby3.1°C2.8°C
Skrea Strand2.7°C2.5°C
Simrishamn4.2°C2.8°C
Ljunghusen3.3°C2.8°C

Klimat w Szwecji

Henan, Szwecja
Henan, Szwecja | © Benn Kaufmann

Szwecja znajduje się w Europie. Kraj jest myty przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatokę Botnicką, Morze Północne. Szwecja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 73 osiedli i kurortów.

Umiarkowany. Latem temperatura rzadko wzrasta powyżej +22°C (w regionach górskich do 17°C). Zimą w większości części kraju temperatura nie spada poniżej -16 o C, tylko na północy przymrozki dość często spadają poniżej -22 o C. Opady spadają z 500-700 mm. rocznie na równinach do 1500-2000 mm. na zachodnich zboczach gór. Mokre morskie masy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego często przynoszą dość zmienną pogodę z opadami i wiatrami, szczególnie poza sezonem.

Szwecja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Vrango, Szwecja
Vrango, Szwecja | © Monica Storm

Szwecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.