Wersja strony w języku polskim
Graddo, Szwecja
Graddo, Szwecja | © Anja Paulsen

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwecji

#minimalny
8.9°C
#średni
13.8°C
#maksymalny
15.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwecji

Teraz na plażach w Szwecji temperatura wody jest w strefie dyskomfortu, są nawet bardzo zimne miejsca. Jest kilka kurortów, w których temperatura wody zbliża się do komfortowych.

Temperatura wody w Szwecji ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Gislovs lage, Szwecja
Gislovs lage, Szwecja | © Anja Paulsen

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwecji in Utvalinge. Jego wartość w tej lokalizacji to 15.7°C. A najzimniejszy jest w Haparandzie, jego wartość 8.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sztokholm14.4°C10.4°C
Karlskrona14.8°C13.5°C
Visby13.4°C11.5°C
Halmstad15.1°C14.6°C
Lomma15.2°C16.0°C
Ystad15.1°C15.4°C
Varberg14.5°C15.1°C
Helsingborg15.6°C16.1°C
Kivik14.3°C15.4°C
Kalmar13.9°C12.7°C
Göteborg14.7°C15.5°C
Gavle11.8°C10.6°C
Ljunghusen14.5°C16.0°C
Malmoe14.8°C16.0°C
Skrea Strand15.0°C15.1°C

Klimat w Szwecji

Apelviken, Szwecja
Apelviken, Szwecja | © Helbert Vogelzang

Szwecja znajduje się w Europie. Kraj jest myty przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatokę Botnicką, Morze Północne. Szwecja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 73 osiedli i kurortów.

Umiarkowany. Latem temperatura rzadko wzrasta powyżej +22°C (w regionach górskich do 17°C). Zimą w większości części kraju temperatura nie spada poniżej -16 o C, tylko na północy przymrozki dość często spadają poniżej -22 o C. Opady spadają z 500-700 mm. rocznie na równinach do 1500-2000 mm. na zachodnich zboczach gór. Mokre morskie masy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego często przynoszą dość zmienną pogodę z opadami i wiatrami, szczególnie poza sezonem.

Szwecja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Kalmar, Szwecja
Kalmar, Szwecja | © columbista.com

Szwecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.