Wersja strony w języku polskim
Oregrund, Szwecja
Oregrund, Szwecja | © Patrik Kraufvelin

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwecji

#minimalny
2.3°C
#średni
9.9°C
#maksymalny
13.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwecji

Obecnie na plażach w Szwecji temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Szwecji wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Borstahusen, Szwecja
Borstahusen, Szwecja | © Visit Skåneland

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwecji w Laxvik. Jego wartość w tej lokalizacji to 13.0°C. A najzimniejszy jest w Haparandzie, jego wartość 2.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sztokholm8.0°C14.9°C
Göteborg12.5°C11.9°C
Karlskrona10.0°C12.6°C
Visby8.3°C15.7°C
Varberg12.5°C11.7°C
Halmstad12.6°C11.2°C
Lomma12.0°C13.2°C
Helsingborg12.4°C13.1°C
Ystad11.3°C11.2°C
Kalmar9.5°C13.9°C
Malmoe11.9°C13.2°C
Brevik8.1°C11.1°C
Skrea Strand12.8°C11.7°C
Kivik10.6°C11.2°C
Gavle7.3°C15.5°C

Klimat w Szwecji

Skalhamn, Szwecja
Skalhamn, Szwecja | © Marcus Lundberg

Szwecja znajduje się w Europie. Kraj jest myty przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatokę Botnicką, Morze Północne. Szwecja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 73 osiedli i kurortów.

Umiarkowany. Latem temperatura rzadko wzrasta powyżej +22°C (w regionach górskich do 17°C). Zimą w większości części kraju temperatura nie spada poniżej -16 o C, tylko na północy przymrozki dość często spadają poniżej -22 o C. Opady spadają z 500-700 mm. rocznie na równinach do 1500-2000 mm. na zachodnich zboczach gór. Mokre morskie masy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego często przynoszą dość zmienną pogodę z opadami i wiatrami, szczególnie poza sezonem.

Szwecja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Hoganas, Szwecja
Hoganas, Szwecja | © Jörg Henning

Szwecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.