Wersja strony w języku polskim
Spikarna, Szwecja
Spikarna, Szwecja | © margareta gustafsson

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Szwecji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Szwecji

#minimalny
4.4°C
#średni
10.2°C
#maksymalny
12.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Szwecji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Szwecji

Obecnie na plażach w Szwecji temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Szwecji wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Vaxholm, Szwecja
Vaxholm, Szwecja | © Elisabeth M.

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Szwecji w Steningestrand. Jego wartość w tej lokalizacji to 12.6°C. A najzimniejszy jest w Rolfs, jego wartość 4.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Szwecji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Szwecji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sztokholm9.3°C9.6°C
Malmoe11.0°C9.6°C
Göteborg12.1°C11.8°C
Lomma11.2°C9.6°C
Uddevalla12.1°C12.6°C
Karlskrona10.3°C11.4°C
Helsingborg12.1°C9.9°C
Kalmar10.4°C11.9°C
Varberg12.4°C11.7°C
Falkenberg12.4°C11.7°C
Ahus10.1°C11.4°C
Skrea Strand12.4°C11.7°C
Halmstad12.4°C10.9°C
Visby10.1°C12.9°C
Ystad10.0°C9.7°C

Klimat w Szwecji

Hoga, Szwecja
Hoga, Szwecja | © Mats Pettersson

Szwecja znajduje się w Europie. Kraj jest myty przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatokę Botnicką, Morze Północne. Szwecja - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 73 osiedli i kurortów.

Umiarkowany. Latem temperatura rzadko wzrasta powyżej +22°C (w regionach górskich do 17°C). Zimą w większości części kraju temperatura nie spada poniżej -16 o C, tylko na północy przymrozki dość często spadają poniżej -22 o C. Opady spadają z 500-700 mm. rocznie na równinach do 1500-2000 mm. na zachodnich zboczach gór. Mokre morskie masy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego często przynoszą dość zmienną pogodę z opadami i wiatrami, szczególnie poza sezonem.

Szwecja: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Hittarp, Szwecja
Hittarp, Szwecja | © Jessica Edqvist

Szwecja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.