Wersja strony w języku polskim
Mariehamn, Finlandia
Mariehamn, Finlandia | © Jussi S

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Finlandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Finlandii

#minimalny
-0.4°C
#średni
0.1°C
#maksymalny
0.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Finlandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Finlandii

Obecnie na plażach w Finlandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Finlandii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Raahe, Finlandia
Raahe, Finlandia | © Oleg Naumov

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Finlandii w Skinnarvik. Jego wartość w tej lokalizacji to 0.5°C. A najzimniejszy jest w Loviisa, jego wartość -0.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Finlandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Finlandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Helsinki0.3°C1.0°C
Oulu0.0°C1.1°C
Hanko0.5°C0.5°C
Naantali0.1°C0.3°C
Rulssalo0.2°C-0.1°C
Turku0.2°C-0.1°C
Pori-0.1°C1.2°C
Kalajoki0.0°C1.6°C
Rauma-0.2°C1.0°C
Pargas0.3°C-0.1°C
Vaasa-0.3°C1.1°C
Porvoo0.0°C1.0°C
Kemi0.0°C0.7°C
Kotka0.4°C0.8°C
Uusikaupunki-0.2°C0.3°C

Klimat w Finlandii

Otaniemi, Finlandia
Otaniemi, Finlandia | © Ghaffar Khan

Finlandia znajduje się w Europie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska, Zatoka Botnicka. Finlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 41 osad i kurortów.

Klimat w Finlandii jest umiarkowany kontynentalny, na północy występuje silny „ocieplający» wpływ prądu północnego Atlantyku, na południowym zachodzie jest przejściowy od umiarkowannego mn. Charakterystyczne są łagodne śnieżne zimy i dość ciepłe lata. Najwyższa temperatura w lecie wynosi od + 25°C do + 30°C, a średnia wynosi około + 18°C, podczas gdy temperatura wody w płytkich jeziorach i na brzegu szybko osiąga + 20°C i więcej. Zimna temperatura często spada poniżej -20°C, ale średnia temperatura w tym przypadku wahają się od -3°C na południu (z częstymi odwilżami) do -14°C na północy kraju. Za kołem podbiegunowym latem słońce nie pada na horyzont przez 73 dni, a zimą przychodzi noc polarna („kaamos»), trwająca do 50 dni. Opady obejmują 400-700 mm rocznie, śnieg na południe kraju leży 3-5 miesięcy,na północy - około 7 miesięcy. JednakW ostatnich latach stabilna pokrywa śnieżna na południu kraju, szczególnie w stolicy, nie zawsze się formowała, w centralnych centrach coraz częściej używano odwracania wilgoci. Zestaw na zachodnim wybrzeżu spada mniej niż niż w zbiorach śródlądowych. Najbardziej mokrym miesiącem jest sierpień, najsuchszym określsem jest kwiecień-maj.

Finlandia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Bromarf, Finlandia
Bromarf, Finlandia | © Osmo Lampinen

Finlandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.