Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na wybrzeżu Finlandii

Helsinki, Finlandia

Helsinki, Finlandia © pixabay.com

Finlandia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Finlandii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Finlandii
#minimalna
12.2oC
#średnia temperatura
13.9oC
#maksymalnie
14.8oC

Najpopularniejsze kurorty w Finlandii w ostatnim tygodniu

Finlandia: informacje o temperaturze wody

Finlandia znajduje się w Europie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska, Zatoka Botnicka. Finlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 41 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Finlandii temperatura wody jako całości jest w strefie dyskomfortu. Pływanie w takiej wodzie nie sprawi wiele przyjemności.

Temperatura wody w Finlandii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 41 punkt w Finlandii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Финляндии naprawione w Ekenaes. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 14.9oC. I najzimniejszy - w Himance, jego wartość - 12.1oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Finlandii roczne wykresy wyglądają następująco:

Perna

Keminmaa

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Finlandii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Parainen13.8°C13.3°C
Ekenaes14.9°C14.0°C
Oulu13.3°C11.9°C
Rimattila13.7°C13.6°C
Tekkarikilaye14.4°C15.2°C
Kalajoki12.6°C11.9°C
Nagu13.7°C13.3°C
Inga14.3°C14.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Finlandii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Naantali, Finlandia

Naantali, Finlandia © www.vse.fi

Klimat w Finlandii

Klimat w Finlandii jest umiarkowany kontynentalny, na północy występuje silny „ocieplający» wpływ prądu północnego Atlantyku, na południowym zachodzie jest przejściowy od umiarkowannego mn. Charakterystyczne są łagodne śnieżne zimy i dość ciepłe lata. Najwyższa temperatura w lecie wynosi od + 25°C do + 30°C, a średnia wynosi około + 18°C, podczas gdy temperatura wody w płytkich jeziorach i na brzegu szybko osiąga + 20°C i więcej. Zimna temperatura często spada poniżej -20°C, ale średnia temperatura w tym przypadku wahają się od -3°C na południu (z częstymi odwilżami) do -14°C na północy kraju. Za kołem podbiegunowym latem słońce nie pada na horyzont przez 73 dni, a zimą przychodzi noc polarna („kaamos»), trwająca do 50 dni. Opady obejmują 400-700 mm rocznie, śnieg na południe kraju leży 3-5 miesięcy,na północy - około 7 miesięcy. JednakW ostatnich latach stabilna pokrywa śnieżna na południu kraju, szczególnie w stolicy, nie zawsze się formowała, w centralnych centrach coraz częściej używano odwracania wilgoci. Zestaw na zachodnim wybrzeżu spada mniej niż niż w zbiorach śródlądowych. Najbardziej mokrym miesiącem jest sierpień, najsuchszym określsem jest kwiecień-maj.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Finlandia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Kustavi, Mariehamn

Oulu, Finlandia

Oulu, Finlandia © pixabay.com

Finlandia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne