Wersja strony w języku polskim
Porkala, Finlandia
Porkala, Finlandia | © Ulla Andersson

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Finlandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Finlandii

#minimalny
8.3°C
#średni
11.7°C
#maksymalny
13.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Finlandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Finlandii

Obecnie na plażach w Finlandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Finlandii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Naantali, Finlandia
Naantali, Finlandia | © SPCA663 Little B

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Finlandii w Dragsfjards. Jego wartość w tej lokalizacji to 13.3°C. A najzimniejszy jest w Vasankari, jego wartość 8.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Finlandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Finlandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Helsinki12.6°C12.3°C
Pori10.4°C12.1°C
Turku13.0°C13.1°C
Hanko12.9°C12.9°C
Oulu9.2°C7.5°C
Vaasa10.5°C10.8°C
Kotka11.6°C11.9°C
Naantali12.9°C13.2°C
Kalajoki8.3°C8.1°C
Porvoo12.3°C12.0°C
Hamina11.6°C11.9°C
Rulssalo13.1°C13.1°C
Kokkola9.5°C8.1°C
Rauma10.8°C12.6°C
Kalajoen Hiekkasarkat8.6°C8.1°C

Klimat w Finlandii

Kalajoki, Finlandia
Kalajoki, Finlandia | © Aaron Peura

Finlandia znajduje się w Europie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Zatoka Fińska, Zatoka Botnicka. Finlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 41 osad i kurortów.

Klimat w Finlandii jest umiarkowany kontynentalny, na północy występuje silny „ocieplający» wpływ prądu północnego Atlantyku, na południowym zachodzie jest przejściowy od umiarkowannego mn. Charakterystyczne są łagodne śnieżne zimy i dość ciepłe lata. Najwyższa temperatura w lecie wynosi od + 25°C do + 30°C, a średnia wynosi około + 18°C, podczas gdy temperatura wody w płytkich jeziorach i na brzegu szybko osiąga + 20°C i więcej. Zimna temperatura często spada poniżej -20°C, ale średnia temperatura w tym przypadku wahają się od -3°C na południu (z częstymi odwilżami) do -14°C na północy kraju. Za kołem podbiegunowym latem słońce nie pada na horyzont przez 73 dni, a zimą przychodzi noc polarna („kaamos»), trwająca do 50 dni. Opady obejmują 400-700 mm rocznie, śnieg na południe kraju leży 3-5 miesięcy,na północy - około 7 miesięcy. JednakW ostatnich latach stabilna pokrywa śnieżna na południu kraju, szczególnie w stolicy, nie zawsze się formowała, w centralnych centrach coraz częściej używano odwracania wilgoci. Zestaw na zachodnim wybrzeżu spada mniej niż niż w zbiorach śródlądowych. Najbardziej mokrym miesiącem jest sierpień, najsuchszym określsem jest kwiecień-maj.

Finlandia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Naantali, Finlandia
Naantali, Finlandia | © vesa alahäivälä

Finlandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.