Wersja strony w języku polskim
Larrakeyah, Australia
Larrakeyah, Australia | © www.resort.ru

Aktualna temperatura wody w Morzu Arafura. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody na Morzu Arafura.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
30.2°C
#średni
30.3°C
#maksymalny
30.9°C

W tej chwili na wszystkich plażach w Morzu Arafura woda jest bardzo ciepła i wygodna do kąpieli.

Morze Arafura: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Morze Arafura: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Stuart Park, Australia
Stuart Park, Australia | © Cristiano Souza

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Alyangula. Temperatura wody w tym miejscu wynosi 30.9°C. I najzimniejszy w Stuart Park, jego wartość 30.2°C.

Temperatura wody w Morzu Arafura wzrosła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Morze Arafura: informacje ogólne

Fannie Bay, Australia
Fannie Bay, Australia | © Cassie Edwards

Znaczna długość Morza Arafura wzdłuż południka (rozciąga się od 3 ° 50 'do prawie 18 ° S) i odpowiednio położenie jego północnych krawędzi w rejonie równikowym oraz centralnym i południowym - w strefach podrównikowych , ograniczenie na północnym wschodzie i wschodzie około ... Nowej Gwinei, a na południu - Australii, otwartość od zachodu i północnego zachodu, specyfika cyrkulacji atmosferycznej determinuje warunki klimatyczne tego morza. Zimą na półkuli południowej panuje nad nią powietrze równikowe, latem - powietrze tropikalne, co jest związane z wielkoskalowymi warunkami synoptycznymi i odpowiadającymi im wiatrami monsunowymi.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Alyangula30.9°C30.9°C
Darwin30.2°C31.1°C
Nhulunbuy30.4°C30.1°C
Stuart Park30.2°C31.1°C
Fannie Bay30.2°C31.1°C
Larrakeyah30.2°C31.1°C
Nightcliff30.2°C31.1°C
Parap30.2°C31.1°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Nhulunbuy, Australia
Nhulunbuy, Australia | © Mike Robertson

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.