Wersja strony w języku polskim
Ettalong Beach, Australia
Ettalong Beach, Australia | © Carmen Gaspar

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Australii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Australii

#minimalny
11.7°C
#średni
17.8°C
#maksymalny
27.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Australii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Australii

Teraz na plażach w Australii temperatura wody jest zupełnie inna. Są bardzo zimne miejsca, są fajne miejsca i są plaże z ciepłą i wygodną wodą.

Temperatura wody w Australii spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Quindalup, Australia
Quindalup, Australia | © Naturaliste Charters Whale Watching & Kill

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Australii w Nightcliff. Jego wartość w tej lokalizacji to 27.6°C. A najzimniejszy jest w Rokeby, jego wartość 11.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Australii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Australii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sydney17.5°C20.5°C
Gold Coast22.1°C21.5°C
Perth18.2°C17.6°C
Melbourne13.1°C24.9°C
Sunshine Coast21.4°C20.3°C
Wollongong17.2°C19.5°C
Noosa Heads21.9°C20.3°C
Hobart11.2°C10.5°C
Brisbane21.5°C21.5°C
Adelaide15.0°C24.9°C
Byron Bay22.4°C22.0°C
Cronulla17.3°C20.5°C
Cairns24.0°C24.1°C
Como17.7°C20.5°C
Shellharbour Village17.7°C19.5°C

Klimat w Australii

Ettalong Beach, Australia
Ettalong Beach, Australia | © Kapil Ganesh

Australia jest w Australii i Oceanii. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Indyjski, Morze Arafura, Morze Koralowe, Morze Tasmana. Australia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 230 osiedli i kurortów.

Ze względu na ogromny rozmiar i unikalne położenie geograficzne kraj ma różnorodne warunki klimatyczne - od regionów podrównikowych na północy po umiarkowane morskie na południu. Gorące i wilgotne północne części kraju zastępują półpustynne tropikalne regiony środkowe, a południowe i południowo-wschodnie wybrzeża należą do strefy podzwrotnikowej o raczej przyjemnym ciepłym klimacie. Tasmania to „najzimniejszy» region kraju o klimacie umiarkowanym, ale jest też wystarczająco dużo miejsc, które doskonale nadają się do rekreacji. Dlatego powinieneś być ostrożny przy wyborze miejsca na wakacje, biorąc pod uwagę cechy klimatyczne kraju. Najgorętszy okres w roku - od listopada do stycznia, tym razem w całym kraju temperatura wynosi od +20 C do +32 OC, aw regionach centralnych może osiągnąć do + 38-42 o C. Ponadto, już w ciągu 1,5 - 2 godzin po zachodzie słońca temperatura może spaść o 10-12 o C. Na wybrzeżu Pacyfiku i wyspach Wielkiej Rafy Koralowej pogoda w tej chwili jest łagodniejsza. W czerwcu - sierpniu jest stosunkowo zimno, temperatura nie wzrasta powyżej + 15-18 o C, aw strefie umiarkowanej czasami spada do 0 o C. Zimą często występują deszcze. Od maja do sierpnia - idealny czas na podróż, wrzesień - grudzień - szczyt sezonu.

Australia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Margate, Australia
Margate, Australia | © Ely Mar

Australia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.