Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Australii

Sydney, Australia

Sydney, Australia © pixabay.com

Australia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Australii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Australii
#minimalna
14.3oC
#średnia temperatura
20.6oC
#maksymalnie
31.8oC

Najpopularniejsze kurorty w Australii w ostatnim tygodniu

Australia: informacje o temperaturze wody

Australia jest w Australii i Oceanii. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Indyjski, Morze Arafura, Morze Koralowe, Morze Tasmana. Australia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 230 osiedli i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Australii temperatura wody jest ogólnie chłodna, nie dla wszystkich. Chociaż są kurorty, w których znajduje się prawie w wygodnej strefie.

Temperatura wody w Australii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni,, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Australii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Австралии naprawione w Nightcliffe. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 32.1oC. I najzimniejszy - w Austins Ferry, jego wartość - 14.3oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Australii roczne wykresy wyglądają następująco:

Sydney

Brisbane

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Australii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Ulladalla19.7°C18.3°C
Carnarvon23.0°C20.1°C
Connells Point20.4°C19.2°C
Mooloolaba23.1°C26.8°C
Lutana14.7°C15.9°C
Woor22.5°C26.8°C
Vulgulga23.8°C23.1°C
Sandy Bay14.6°C15.9°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Australii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Australia

Australia © pixabay.com

Klimat w Australii

Ze względu na ogromny rozmiar i unikalne położenie geograficzne kraj ma różnorodne warunki klimatyczne - od regionów podrównikowych na północy po umiarkowane morskie na południu. Gorące i wilgotne północne części kraju zastępują półpustynne tropikalne regiony środkowe, a południowe i południowo-wschodnie wybrzeża należą do strefy podzwrotnikowej o raczej przyjemnym ciepłym klimacie. Tasmania to „najzimniejszy» region kraju o klimacie umiarkowanym, ale jest też wystarczająco dużo miejsc, które doskonale nadają się do rekreacji. Dlatego powinieneś być ostrożny przy wyborze miejsca na wakacje, biorąc pod uwagę cechy klimatyczne kraju. Najgorętszy okres w roku - od listopada do stycznia, tym razem w całym kraju temperatura wynosi od +20 C do +32 OC, aw regionach centralnych może osiągnąć do + 38-42 o C. Ponadto, już w ciągu 1,5 - 2 godzin po zachodzie słońca temperatura może spaść o 10-12 o C. Na wybrzeżu Pacyfiku i wyspach Wielkiej Rafy Koralowej pogoda w tej chwili jest łagodniejsza. W czerwcu - sierpniu jest stosunkowo zimno, temperatura nie wzrasta powyżej + 15-18 o C, aw strefie umiarkowanej czasami spada do 0 o C. Zimą często występują deszcze. Od maja do sierpnia - idealny czas na podróż, wrzesień - grudzień - szczyt sezonu.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Australia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Perth, Australia

Perth, Australia © pixabay.com

Australia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne