Wersja strony w języku polskim
Kettering, Australia
Kettering, Australia | © SailTas

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Australii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Australii

#minimalny
18.2°C
#średni
23.4°C
#maksymalny
30.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Australii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Australii

Obecnie na plażach w Australii temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Australii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Hawks Nest, Australia
Hawks Nest, Australia | © Shackleton Shacko

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Australii w Alyangula. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.4°C. A najzimniejszy jest w Ceduna, jego wartość 18.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Australii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Australii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Sydney23.6°C19.6°C
Perth22.2°C22.6°C
Hobart19.0°C17.8°C
Gold Coast26.5°C26.9°C
Melbourne21.5°C18.8°C
Noosa Heads26.6°C27.8°C
Nelson Bay23.5°C21.8°C
Sunshine Coast27.2°C27.8°C
Cairns28.9°C27.2°C
Port Noarlunga21.4°C19.0°C
Adelaide21.9°C19.0°C
Brisbane27.4°C26.9°C
Batemans Bay22.3°C18.1°C
Como23.2°C19.6°C
Moreton Island27.9°C26.9°C

Klimat w Australii

Coniston, Australia
Coniston, Australia | © Dennis Jobson

Australia jest w Australii i Oceanii. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Indyjski, Morze Arafura, Morze Koralowe, Morze Tasmana. Australia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 230 osiedli i kurortów.

Ze względu na ogromny rozmiar i unikalne położenie geograficzne kraj ma różnorodne warunki klimatyczne - od regionów podrównikowych na północy po umiarkowane morskie na południu. Gorące i wilgotne północne części kraju zastępują półpustynne tropikalne regiony środkowe, a południowe i południowo-wschodnie wybrzeża należą do strefy podzwrotnikowej o raczej przyjemnym ciepłym klimacie. Tasmania to „najzimniejszy» region kraju o klimacie umiarkowanym, ale jest też wystarczająco dużo miejsc, które doskonale nadają się do rekreacji. Dlatego powinieneś być ostrożny przy wyborze miejsca na wakacje, biorąc pod uwagę cechy klimatyczne kraju. Najgorętszy okres w roku - od listopada do stycznia, tym razem w całym kraju temperatura wynosi od +20 C do +32 OC, aw regionach centralnych może osiągnąć do + 38-42 o C. Ponadto, już w ciągu 1,5 - 2 godzin po zachodzie słońca temperatura może spaść o 10-12 o C. Na wybrzeżu Pacyfiku i wyspach Wielkiej Rafy Koralowej pogoda w tej chwili jest łagodniejsza. W czerwcu - sierpniu jest stosunkowo zimno, temperatura nie wzrasta powyżej + 15-18 o C, aw strefie umiarkowanej czasami spada do 0 o C. Zimą często występują deszcze. Od maja do sierpnia - idealny czas na podróż, wrzesień - grudzień - szczyt sezonu.

Australia: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Neutral Bay, Australia
Neutral Bay, Australia | © Peter Bowring

Australia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.