Wersja strony w języku polskim
Tanjung Lesung Beach, Indonezja
Tanjung Lesung Beach, Indonezja | © Rizky Gustianto Wibisono

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Indonezji. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Indonezji

#minimalny
26.9°C
#średni
28.7°C
#maksymalny
30.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Indonezji w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Indonezji

Obecnie na wszystkich plażach w Indonezji woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Indonezji spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Mataram, Indonezja
Mataram, Indonezja | © Yan Ramlah

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Indonezji w Beringinjaya. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.4°C. A najzimniejszy jest w Tanjungpinang, jego wartość 26.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Indonezji wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Indonezji. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Jabajero29.2°C27.4°C
Denpasar28.9°C27.4°C
Banjar Bali28.3°C27.1°C
Nusa Dua28.4°C27.4°C
Kuta29.4°C27.4°C
Gili Trawangan28.9°C28.2°C
Jakarta28.2°C30.1°C
Sanur28.4°C27.4°C
Seminyak28.5°C27.4°C
Balikpapan28.6°C30.2°C
Lombok29.0°C28.2°C
Jimbaran28.6°C27.4°C
Manado29.3°C26.2°C
Sorong29.2°C25.5°C
Pulau Lembeh29.4°C26.2°C

Klimat w Indonezji

Semarang, Indonezja
Semarang, Indonezja | © PANJI

Indonezja znajduje się w Azji. Kraj jest myte przez ponad dziesięć mórz, takich jak Ocean Indyjski, Zatoka Bengalska, Ocean Spokojny, Morze Moluccan, Morze Bali, Morze Banda i inne. Indonezja jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 318 osad i kurortów.

Morskie równikowe i podrównikowe. Na obszarach nizinnych przez większość roku utrzymuje się temperatura pomiędzy + 26–27 ° С, na obszarach górskich jest nieco chłodniej. W regionach południowych i wschodnich jest cieplej, a klimat ma dość wyraźne pory roku - deszczowe (wrzesień-maj) i stosunkowo suche (maj-październik). Słoneczna pogoda utrzymuje się prawie przez cały rok, ponieważ większość opadów spada na obszarach górskich, głównie wcześnie rano lub w nocy. Całkowite opady wynoszą ponad 3000 mm rocznie. Na wyspie Bali klimat jest równikowy monsun, ma tylko 2 pory roku - suchy (czerwiec-październik) i wilgotny (listopad-kwiecień), prawie nie różni się temperaturą - + 23-27 ° С. Większość opadów przypada na styczeń-luty. Temperatura wody morskiej + 26-28 ° С przez cały rok.

Teluk Ambon, Indonezja
Teluk Ambon, Indonezja | © suryowijoyo 6

Indonezja: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.