Wersja strony w języku polskim
Maco, Filipiny
Maco, Filipiny | © JCOB TV

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Filipinach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Filipinach

#minimalny
27.9°C
#średni
30.0°C
#maksymalny
31.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Filipinach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Filipinach

Obecnie na wszystkich plażach na Filipinach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Filipinach wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Wyspa Pandan, Filipiny
Wyspa Pandan, Filipiny | © Gabriela Gernatova

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Filipinach w Luna. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.4°C. A najzimniejszy jest in Latung, jego wartość 27.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Filipinach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Filipinach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Manila29.8°C32.3°C
Boracay29.5°C28.9°C
Cebu City30.2°C27.6°C
Palawan30.5°C27.3°C
Puerto Galera30.0°C20.3°C
Bohol30.0°C27.6°C
Wyspa Siargao29.9°C30.8°C
Batangas29.8°C30.2°C
El Nido30.4°C29.2°C
Dumaguete29.4°C29.1°C
Wyspa Ticao29.7°C30.1°C
Coron29.7°C29.5°C
San Diego29.3°C30.1°C
Camiguin Island29.0°C30.2°C
Subic Bay29.8°C31.9°C

Klimat na Filipinach

El Nido, Filipiny
El Nido, Filipiny | © Dewey Huang

Filipiny są w Azji. Kraj jest obmywany przez osiem mórz, takich jak Sea Visayan, Sea Camotes, Sea Mindanao, Sea Sibuyan, Sea Sulawesi, Sea Sulu i inne. Filipiny to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 946 osad i kurortów.

Tropikalny monsun morski i podrównikowy. Wyróżniają się trzy pory roku, określone przez monsuny: lato wieje z południa i przynosi wysoką temperaturę, wilgotność i burze. Północno-wschodnia zima pochodzi z Pacyfiku, jest znacznie silniejsza niż lato, ale opady deszczu przez nią wylewają się głównie na północne wybrzeża Luzon, Samary i Leyte. Pora deszczowa trwa od czerwca do września (temperatura + 23-33 ° С, opady powyżej 1000 mm), chłodna pora sucha - od października do lutego (23-39 ° С, opady do 400 mm), a sucha gorąca występuje w marcu Maj (powyżej + 35 ° С, opady nie więcej niż 300-800 mm). Jednocześnie średnia temperatura o każdej porze roku wynosi około + 27°C (listopad i grudzień to najfajniejsze miesiące w roku, temperatura w ciągu dnia jest utrzymywana na poziomie około + 28°C,we wczesnych godzinach na wybrzeżu może spaść do + 17°C, a wilgotność jest dość wysoka przez cały rok (1000-4000 mm opadów), sierpień jest „najbardziej mokrym» miesiącem roku. Na obszarach górskich jest zawsze chłodniej niż na wybrzeżu, nawet mrozy nie są rzadkością w zimie. Od czerwca do sierpnia do października często niszczą tajfuny.

Wyspa Palaui, Filipiny
Wyspa Palaui, Filipiny | © Neil Alvin Nicerio

Filipiny: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.