Wersja strony w języku polskim
Pagadian, Filipiny
Pagadian, Filipiny | © Marcael

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Filipinach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Filipinach

#minimalny
25.2°C
#średni
28.4°C
#maksymalny
29.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Filipinach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Filipinach

Obecnie na wszystkich plażach na Filipinach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Filipinach wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Banwa it Kalibo, Filipiny
Banwa it Kalibo, Filipiny | © Wesley Kim Soguilon

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Filipinach w Malisbeng. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.7°C. A najzimniejszy jest w Basco, jego wartość 25.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Filipinach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Filipinach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Boracay28.0°C27.5°C
Manila28.2°C28.3°C
Batangas28.0°C26.5°C
Palawan27.9°C26.0°C
Opol28.7°C26.4°C
Cebu City28.6°C26.5°C
Coron28.0°C27.0°C
Maco28.8°C26.8°C
Bohol28.4°C26.5°C
Dinagat28.6°C27.3°C
Port Barton27.9°C27.4°C
Luna27.9°C27.0°C
Zamboanga29.1°C28.3°C
Socorro28.7°C26.3°C
Bangi27.6°C26.2°C

Klimat na Filipinach

Bangi, Filipiny
Bangi, Filipiny | © Frederick Cariaga

Filipiny są w Azji. Kraj jest obmywany przez osiem mórz, takich jak Sea Visayan, Sea Camotes, Sea Mindanao, Sea Sibuyan, Sea Sulawesi, Sea Sulu i inne. Filipiny to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 946 osad i kurortów.

Tropikalny monsun morski i podrównikowy. Wyróżniają się trzy pory roku, określone przez monsuny: lato wieje z południa i przynosi wysoką temperaturę, wilgotność i burze. Północno-wschodnia zima pochodzi z Pacyfiku, jest znacznie silniejsza niż lato, ale opady deszczu przez nią wylewają się głównie na północne wybrzeża Luzon, Samary i Leyte. Pora deszczowa trwa od czerwca do września (temperatura + 23-33 ° С, opady powyżej 1000 mm), chłodna pora sucha - od października do lutego (23-39 ° С, opady do 400 mm), a sucha gorąca występuje w marcu Maj (powyżej + 35 ° С, opady nie więcej niż 300-800 mm). Jednocześnie średnia temperatura o każdej porze roku wynosi około + 27°C (listopad i grudzień to najfajniejsze miesiące w roku, temperatura w ciągu dnia jest utrzymywana na poziomie około + 28°C,we wczesnych godzinach na wybrzeżu może spaść do + 17°C, a wilgotność jest dość wysoka przez cały rok (1000-4000 mm opadów), sierpień jest „najbardziej mokrym» miesiącem roku. Na obszarach górskich jest zawsze chłodniej niż na wybrzeżu, nawet mrozy nie są rzadkością w zimie. Od czerwca do sierpnia do października często niszczą tajfuny.

Lapinig, Filipiny
Lapinig, Filipiny | © Jay Lee

Filipiny: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.