Wersja strony w języku polskim
Lagonglong, Filipiny
Lagonglong, Filipiny | © Saint Jeojch Lamparero

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Filipinach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Filipinach

#minimalny
25.4°C
#średni
28.5°C
#maksymalny
30.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Filipinach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Filipinach

Obecnie na wszystkich plażach na Filipinach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Filipinach wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Palawan, Filipiny
Palawan, Filipiny | © wikiway.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Filipinach w Malisbeng. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.2°C. A najzimniejszy jest w Buguey, jego wartość 25.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Filipinach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Filipinach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Boracay28.0°C27.4°C
Cebu City28.1°C22.6°C
Manila28.2°C26.4°C
Palawan29.1°C22.5°C
Bohol28.5°C22.6°C
El Nido28.8°C28.1°C
Puerto Galera28.1°C15.8°C
Wyspa Siargao28.2°C25.9°C
Batangas28.2°C24.6°C
Dumaguete28.1°C26.1°C
Coron29.0°C25.4°C
Wyspa Fuga26.3°C26.2°C
Camiguin Island28.0°C24.3°C
Negros28.6°C26.0°C
Puerto Princesa29.0°C22.5°C

Klimat na Filipinach

Calbayog City, Filipiny
Calbayog City, Filipiny | © rom verana

Filipiny są w Azji. Kraj jest obmywany przez osiem mórz, takich jak Sea Visayan, Sea Camotes, Sea Mindanao, Sea Sibuyan, Sea Sulawesi, Sea Sulu i inne. Filipiny to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 946 osad i kurortów.

Tropikalny monsun morski i podrównikowy. Wyróżniają się trzy pory roku, określone przez monsuny: lato wieje z południa i przynosi wysoką temperaturę, wilgotność i burze. Północno-wschodnia zima pochodzi z Pacyfiku, jest znacznie silniejsza niż lato, ale opady deszczu przez nią wylewają się głównie na północne wybrzeża Luzon, Samary i Leyte. Pora deszczowa trwa od czerwca do września (temperatura + 23-33 ° С, opady powyżej 1000 mm), chłodna pora sucha - od października do lutego (23-39 ° С, opady do 400 mm), a sucha gorąca występuje w marcu Maj (powyżej + 35 ° С, opady nie więcej niż 300-800 mm). Jednocześnie średnia temperatura o każdej porze roku wynosi około + 27°C (listopad i grudzień to najfajniejsze miesiące w roku, temperatura w ciągu dnia jest utrzymywana na poziomie około + 28°C,we wczesnych godzinach na wybrzeżu może spaść do + 17°C, a wilgotność jest dość wysoka przez cały rok (1000-4000 mm opadów), sierpień jest „najbardziej mokrym» miesiącem roku. Na obszarach górskich jest zawsze chłodniej niż na wybrzeżu, nawet mrozy nie są rzadkością w zimie. Od czerwca do sierpnia do października często niszczą tajfuny.

Basco, Filipiny
Basco, Filipiny | © Kenn Pogi

Filipiny: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.