Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Filipińska temperatura wody morskiej

Anonang, Filipiny

Anonang, Filipiny

Filipiny: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody na Filipinach. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody na Filipinach
#minimalna
27.4oC
#średnia temperatura
28.9oC
#maksymalnie
30.3oC

Najpopularniejsze kurorty na Filipinach w ostatnim tygodniu

Filipiny: informacje o temperaturze wody

Filipiny są w Azji. Kraj jest obmywany przez osiem mórz, takich jak Sea Visayan, Sea Camotes, Sea Mindanao, Sea Sibuyan, Sea Sulawesi, Sea Sulu i inne. Filipiny to duży kurort i długa linia brzegowa. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 946 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach na Filipinach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Filipinach ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów na Filipinach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz на Филиппинах naprawione w Limaong. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.4oC. I najzimniejszy - w Kasambalangan, jego wartość - 27.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk na Filipinach roczne wykresy wyglądają następująco:

Cebu

Basco

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce na Filipinach. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Kavaian29.8°C27.7°C
Balibago28.6°C15.6°C
Guiyalo28.2°C25.9°C
Bankal28.6°C26.5°C
San Roquay28.5°C27.5°C
Abukai29.5°C27.7°C
Mandaon27.9°C26.5°C
Puro Pinget28.9°C26.8°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce na Filipinach, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Zamboanga, Filipiny

Zamboanga, Filipiny © www.pinterest.com

Klimat na Filipinach

Tropikalny monsun morski i podrównikowy. Wyróżniają się trzy pory roku, określone przez monsuny: lato wieje z południa i przynosi wysoką temperaturę, wilgotność i burze. Północno-wschodnia zima pochodzi z Pacyfiku, jest znacznie silniejsza niż lato, ale opady deszczu przez nią wylewają się głównie na północne wybrzeża Luzon, Samary i Leyte. Pora deszczowa trwa od czerwca do września (temperatura + 23-33 ° С, opady powyżej 1000 mm), chłodna pora sucha - od października do lutego (23-39 ° С, opady do 400 mm), a sucha gorąca występuje w marcu Maj (powyżej + 35 ° С, opady nie więcej niż 300-800 mm). Jednocześnie średnia temperatura o każdej porze roku wynosi około + 27°C (listopad i grudzień to najfajniejsze miesiące w roku, temperatura w ciągu dnia jest utrzymywana na poziomie około + 28°C,we wczesnych godzinach na wybrzeżu może spaść do + 17°C, a wilgotność jest dość wysoka przez cały rok (1000-4000 mm opadów), sierpień jest „najbardziej mokrym» miesiącem roku. Na obszarach górskich jest zawsze chłodniej niż na wybrzeżu, nawet mrozy nie są rzadkością w zimie. Od czerwca do sierpnia do października często niszczą tajfuny.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Filipiny: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Boracay, Bohol, Dipolog, Quezon City, Wyspa Mactan, Manila, Wyspa Marinduk, Wyspa Palawan, Cebu, Tagbilaran, Alona Beach, Anilao, wyspa Mindanao, Wyspa Mindoro, Wyspa Negros, Ormoc, Subic Bay

Boracay, Filipiny

Boracay, Filipiny © kp.ua

Filipiny: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne