Wersja strony w języku polskim
Burgeo, Kanada
Burgeo, Kanada | © bob foster

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kanadzie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kanadzie

#minimalny
-2.0°C
#średni
2.0°C
#maksymalny
7.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kanadzie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kanadzie

Obecnie na plażach w Kanadzie temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Kanadzie ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Carleton Sur Mer, Kanada
Carleton Sur Mer, Kanada | © Joseph Janik

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kanadzie in Yuquot. Jego wartość w tej lokalizacji to 7.9°C. A najzimniejszy jest in Pangnirtung, jego wartość -1.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kanadzie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kanadzie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Vancouver7.2°C7.0°C
Toronto2.3°C-2.7°C
Halifax4.0°C4.8°C
Kingston1.5°C-3.7°C
Victoria7.6°C8.2°C
Sarnia1.3°C-0.3°C
Charlottetown-0.7°C-1.5°C
Niagara Falls2.2°C-0.8°C
Goderich1.7°C-3.0°C
Cornwall-0.8°C-1.5°C
Cavendish Beach-0.8°C-1.3°C
Tofino7.7°C8.4°C
Gibsons7.0°C7.0°C
Nanaimo7.3°C7.8°C
Shediac-1.1°C-2.3°C

Klimat w Kanadzie

Gibsons, Kanada
Gibsons, Kanada | © 胡月朋

Kanada znajduje się w Ameryce Północnej. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Arktyczny, Ocean Atlantycki, Zatoka Hudsona, Sea Selish. Monitorujemy również temperatury wody w dużych jeziorach w Kanadzie. Kanada - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 89 osad i kurortów.

W większości Kanady jest umiarkowany, dość łagodny, na północy - subarktyki. Średnie temperatury w styczniu wahają się od -35°C na północy kraju do +4°C na południu wybrzeża Pacyfiku. Średnie temperatury w lipcu wynoszą około +21°C na południu kraju i od -4°C do + 4°C na wyspach kanadyjskiego archipelagu arktycznego. Poza kołem podbiegunowym temperatury prawie zawsze są poniżej zera. Opady spada rocznie od 150 mm. w części północnej do 1250 mm. na Atlantyku i 2500 mm. na wybrzeżu Pacyfiku. Na wybrzeżu Atlantyku, w wyniku oddziaływania mas powietrza kontynentalnego i atlantyckiego, pogoda jest niestabilna, zimą występują częste burze i duże opady śniegu, w lecie okres ciepły trwa dłużej niż w innych wschodnich częściach kraju, ale nigdy nie jest szczególnie gorący. Obserwuje się częstą i ostrą zmianę ciśnienia atmosferycznego.

Kanada: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Pictou, Kanada
Pictou, Kanada | © Holly Smeltzer

Kanada: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Jeziora w Kanadzie

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.