Wersja strony w języku polskim
Lewisporte, Kanada
Lewisporte, Kanada | © Rodney Reynolds

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Kanadzie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Kanadzie

#minimalny
-2.6°C
#średni
7.4°C
#maksymalny
12.5°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Kanadzie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Kanadzie

Obecnie na plażach w Kanadzie temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Kanadzie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Nanaimo, Kanada
Nanaimo, Kanada | © Sandy Newsome

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Kanadzie w Hamilton. Jego wartość w tej lokalizacji to 12.5°C. A najzimniejszy jest w Killiniq, jego wartość -2.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Kanadzie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Kanadzie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Vancouver11.8°C13.2°C
Toronto11.7°C19.6°C
Halifax9.1°C14.0°C
Kingston11.6°C20.0°C
Victoria9.9°C13.6°C
Charlottetown9.1°C16.8°C
Sarnia11.3°C16.3°C
Niagara Falls11.6°C19.0°C
Goderich10.8°C9.1°C
Gibsons12.4°C13.2°C
Cavendish Beach9.4°C14.9°C
Cornwall9.0°C16.8°C
Nanaimo12.0°C12.9°C
Tofino10.8°C11.5°C
Oakville11.6°C20.4°C

Klimat w Kanadzie

Greater Napanee, Kanada
Greater Napanee, Kanada | © Michael Marlin

Kanada znajduje się w Ameryce Północnej. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Arktyczny, Ocean Atlantycki, Zatoka Hudsona, Sea Selish. Monitorujemy również temperatury wody w dużych jeziorach w Kanadzie. Kanada - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 89 osad i kurortów.

W większości Kanady jest umiarkowany, dość łagodny, na północy - subarktyki. Średnie temperatury w styczniu wahają się od -35°C na północy kraju do +4°C na południu wybrzeża Pacyfiku. Średnie temperatury w lipcu wynoszą około +21°C na południu kraju i od -4°C do + 4°C na wyspach kanadyjskiego archipelagu arktycznego. Poza kołem podbiegunowym temperatury prawie zawsze są poniżej zera. Opady spada rocznie od 150 mm. w części północnej do 1250 mm. na Atlantyku i 2500 mm. na wybrzeżu Pacyfiku. Na wybrzeżu Atlantyku, w wyniku oddziaływania mas powietrza kontynentalnego i atlantyckiego, pogoda jest niestabilna, zimą występują częste burze i duże opady śniegu, w lecie okres ciepły trwa dłużej niż w innych wschodnich częściach kraju, ale nigdy nie jest szczególnie gorący. Obserwuje się częstą i ostrą zmianę ciśnienia atmosferycznego.

Kanada: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Prince Rupert, Kanada
Prince Rupert, Kanada | © Jan Vozenilek

Kanada: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Jeziora w Kanadzie

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.