Wersja strony w języku polskim
Pangnirtung, Kanada
Pangnirtung, Kanada | © J-F Bondon

Aktualna temperatura wody na Oceanie Arktycznym. Dane historyczne i statystyczne. Prognoza zmian temperatury wody na Oceanie Arktycznym.

Aktualna temperatura wody w Morzu Czarnym

#minimalny
-1.7°C
#średni
-1.4°C
#maksymalny
-1.2°C

W tej chwili na plażach na Oceanie Arktycznym temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do kąpieli.

Ocean Arktyczny: kraje

Śledzimy i pokazujemy temperaturę powierzchni morza w następujących krajach i regionach związanych z tym morzem:

Najpopularniejsze kurorty na Morzu Czarnym w ciągu ostatniego tygodnia

Ocean Arktyczny: dane o temperaturze wody

Na komfort kąpieli ma również wpływ temperatura powietrza, wiatr czy opady. Wszystkie te dane możesz zobaczyć na stronie każdej lokalizacji. Aby to zrobić, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania lub wyświetlić wszystkie lokalizacje w regionie, kraju, stanie lub wybrzeżu określonej części Ziemi.

Pangnirtung, Kanada
Pangnirtung, Kanada | © David Turner

Najcieplejsza woda w Morzu Czarnym została dzisiaj zarejestrowana w Gjoa Haven. Temperatura wody w tym miejscu wynosi -1.2°C. I najzimniejszy in Pangnirtung, jego wartość -1.7°C.

Temperatura wody na Oceanie Arktycznym wzrosła zarówno w ciągu ostatniego tygodnia, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody, obliczoną we wszystkich punktach na Morzu Czarnym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ważne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najpopularniejszych kąpielisk na Morzu Czarnym roczne harmonogramy wyglądają następująco:

Ocean Arktyczny: informacje ogólne

Nunavut, Kanada
Nunavut, Kanada | © PlanetWare

Ocean Arktyczny to najmniejszy ocean na Ziemi pod względem powierzchni i głębokości, położony w całości na półkuli północnej, między Eurazją a Ameryką Północną. Powierzchnia oceanu wynosi 14,75 mln km², objętość wody 18,07 mln km³. Średnia głębokość - 1225 m, maksymalna głębokość - 5527 m na Morzu Grenlandzkim.

Poniżej informacje o aktualnej temperaturze wody, aktualnym trendzie jej zmian, informacje o pogodzie w wybranych miejscowościach na Morzu Czarnym.

MiastoWodaPowietrze
Gjoa Haven-1.2°C-8.9°C
Pangnirtung-1.7°C-8.7°C
Kugluktuk-1.7°C0.3°C

Sąsiednie morza, rzeki, jeziora

Cypremort Point, USA
Cypremort Point, USA | © Crystal Vautour

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.