Wersja strony w języku polskim
Kirkwall, UK
Kirkwall, UK | © Melvyn Dresner

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wielkiej Brytanii

#minimalny
7.0°C
#średni
9.7°C
#maksymalny
12.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wielkiej Brytanii

Obecnie na plażach w Wielkiej Brytanii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Wielkiej Brytanii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Szkocja, UK
Szkocja, UK | © pixabay.com

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wielkiej Brytanii w Thurlestone. Jego wartość w tej lokalizacji to 12.7°C. A najzimniejszy jest w Cleethorpes, jego wartość 7.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wielkiej Brytanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wielkiej Brytanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Plymouth12.2°C10.9°C
Torquay11.9°C10.3°C
Weymouth11.6°C10.6°C
Portsmouth11.0°C10.8°C
Dover10.5°C10.1°C
Brighton11.5°C10.8°C
Bournemouth10.3°C10.2°C
Lee-on-the-Solent10.6°C10.8°C
Edynburg8.7°C7.7°C
Felixstowe8.5°C9.2°C
Deal10.3°C10.1°C
Margate9.7°C10.1°C
Tynemouth8.6°C8.0°C
Worthing10.4°C10.8°C
Eastbourne11.6°C11.0°C

Klimat w Wielkiej Brytanii

Portmellon, UK
Portmellon, UK | © Olov Hansen

Wielka Brytania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez cztery morza, takie jak Morze Irlandzkie, Morze Celtyckie, Morze Północne, Kanał La Manche. Wielka Brytania jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 342 osady i kurorty.

Klimat Wielkiej Brytanii jest umiarkowany oceaniczny, łagodny i wilgotny (bardziej wilgotny w Irlandii Północnej, w Szkocji zimniejszy i bardziej suchy). Pogoda jest głównie tworzona przez ciepły oceaniczny Prąd Zatokowy. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń (od + 3'C do + 7'C), najcieplejszym jest lipiec (od + 11'C do + 17'C). Roczne opady wynoszą 600-750 mm, większość z nich spada od września do stycznia w postaci deszczu, często występują mgły. Północny wschód wyspy jest najzimniejszym regionem, a obszary Londynu, południowo-wschodni i Westland to najcieplejsze regiony kraju.

UK: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Tintagel, UK
Tintagel, UK | © Louise Jones

UK: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.