Wersja strony w języku polskim
W stronę, UK
W stronę, UK | © Lorraine Stewart

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wielkiej Brytanii

#minimalny
10.9°C
#średni
16.1°C
#maksymalny
19.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wielkiej Brytanii

Teraz na plażach w Wielkiej Brytanii temperatura wody jest inna. Oprócz dość zimnych miejsc, są takie, w których pływanie może być mniej lub bardziej komfortowe.

Temperatura wody w Wielkiej Brytanii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Barnstaple, UK
Barnstaple, UK | © Stephen Hamilton

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wielkiej Brytanii w Walton On The Naze. Jego wartość w tej lokalizacji to 19.0°C. A najzimniejszy jest w Fort William, jego wartość 11.2°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wielkiej Brytanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wielkiej Brytanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Bournemouth17.9°C14.7°C
Dover17.8°C13.4°C
Brighton17.5°C14.2°C
Eastbourne17.4°C13.9°C
Plymouth17.5°C16.0°C
Weymouth18.4°C15.3°C
Margate18.4°C13.3°C
Edynburg13.5°C16.0°C
Folkestone17.9°C13.4°C
Newquay16.9°C16.2°C
Deal18.0°C13.3°C
Poole17.7°C14.7°C
Exmouth17.7°C16.4°C
Southend On Sea17.9°C14.5°C
Portsmouth18.3°C14.4°C

Klimat w Wielkiej Brytanii

Cullen, UK
Cullen, UK | © john glass

Wielka Brytania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez cztery morza, takie jak Morze Irlandzkie, Morze Celtyckie, Morze Północne, Kanał La Manche. Wielka Brytania jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 342 osady i kurorty.

Klimat Wielkiej Brytanii jest umiarkowany oceaniczny, łagodny i wilgotny (bardziej wilgotny w Irlandii Północnej, w Szkocji zimniejszy i bardziej suchy). Pogoda jest głównie tworzona przez ciepły oceaniczny Prąd Zatokowy. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń (od + 3'C do + 7'C), najcieplejszym jest lipiec (od + 11'C do + 17'C). Roczne opady wynoszą 600-750 mm, większość z nich spada od września do stycznia w postaci deszczu, często występują mgły. Północny wschód wyspy jest najzimniejszym regionem, a obszary Londynu, południowo-wschodni i Westland to najcieplejsze regiony kraju.

UK: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Hunterston, UK
Hunterston, UK | © Phil Eken

UK: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.