Wersja strony w języku polskim
Flushing, UK
Flushing, UK | © Tim Ward

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Wielkiej Brytanii

#minimalny
4.5°C
#średni
7.3°C
#maksymalny
10.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Wielkiej Brytanii

Obecnie na plażach w Wielkiej Brytanii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Wielkiej Brytanii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Perranuthnoe, UK
Perranuthnoe, UK | © Roger Driver

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Wielkiej Brytanii w Hugh Town. Jego wartość w tej lokalizacji to 10.4°C. A najzimniejszy jest w Sheringham, jego wartość 4.5°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Wielkiej Brytanii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Wielkiej Brytanii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Plymouth9.4°C1.0°C
Brighton8.8°C1.4°C
Deal7.9°C3.2°C
Weymouth9.2°C0.9°C
Dover7.5°C1.0°C
Eastbourne8.2°C0.7°C
Edynburg5.6°C2.3°C
Exmouth8.6°C0.0°C
Whitstable7.5°C3.2°C
Southampton7.4°C2.0°C
Margate7.9°C3.2°C
Folkestone8.2°C1.0°C
Bournemouth7.8°C-0.4°C
Newquay9.0°C1.5°C
Orkney6.7°C7.0°C

Klimat w Wielkiej Brytanii

Thurlestone, UK
Thurlestone, UK | © jim danks

Wielka Brytania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez cztery morza, takie jak Morze Irlandzkie, Morze Celtyckie, Morze Północne, Kanał La Manche. Wielka Brytania jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 342 osady i kurorty.

Klimat Wielkiej Brytanii jest umiarkowany oceaniczny, łagodny i wilgotny (bardziej wilgotny w Irlandii Północnej, w Szkocji zimniejszy i bardziej suchy). Pogoda jest głównie tworzona przez ciepły oceaniczny Prąd Zatokowy. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń (od + 3'C do + 7'C), najcieplejszym jest lipiec (od + 11'C do + 17'C). Roczne opady wynoszą 600-750 mm, większość z nich spada od września do stycznia w postaci deszczu, często występują mgły. Północny wschód wyspy jest najzimniejszym regionem, a obszary Londynu, południowo-wschodni i Westland to najcieplejsze regiony kraju.

UK: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Fort William, UK
Fort William, UK | © Dale Foster

UK: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.