Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura morza na wybrzeżu Wielkiej Brytanii

Anglia, UK

Anglia, UK

UK: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Wielkiej Brytanii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Wielkiej Brytanii
#minimalna
9.4oC
#średnia temperatura
11.2oC
#maksymalnie
13.5oC

Najpopularniejsze kurorty w Wielkiej Brytanii w ostatnim tygodniu

UK: informacje o temperaturze wody

Wielka Brytania znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez cztery morza, takie jak Morze Irlandzkie, Morze Celtyckie, Morze Północne, Kanał La Manche. Wielka Brytania jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 342 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Wielkiej Brytanii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Wielkiej Brytanii ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Великобритании naprawione w Birdham. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 13.2oC. I najzimniejszy - w Skegness, jego wartość - 9.2oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Wielkiej Brytanii roczne wykresy wyglądają następująco:

Brighton

Edynburg

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Wielkiej Brytanii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Solcombe12.3°C10.6°C
Kirkwall10.1°C8.5°C
Oban11.0°C7.1°C
Łaska12.6°C10.5°C
Fishguard11.5°C11.2°C
Saint Andrews9.9°C5.6°C
Calmore11.3°C9.2°C
East Wemyss9.9°C7.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Wielkiej Brytanii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Cardiff, UK

Cardiff, UK © pixabay.com

Klimat w Wielkiej Brytanii

Klimat Wielkiej Brytanii jest umiarkowany oceaniczny, łagodny i wilgotny (bardziej wilgotny w Irlandii Północnej, w Szkocji zimniejszy i bardziej suchy). Pogoda jest głównie tworzona przez ciepły oceaniczny Prąd Zatokowy. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń (od + 3'C do + 7'C), najcieplejszym jest lipiec (od + 11'C do + 17'C). Roczne opady wynoszą 600-750 mm, większość z nich spada od września do stycznia w postaci deszczu, często występują mgły. Północny wschód wyspy jest najzimniejszym regionem, a obszary Londynu, południowo-wschodni i Westland to najcieplejsze regiony kraju.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

UK: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

St. Ives, UK

St. Ives, UK © pixabay.com

UK: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne