Wersja strony w języku polskim
Sarbinowo, Polska
Sarbinowo, Polska | © ѦƝƝѦ

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Polsce. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Polsce

#minimalny
3.1°C
#średni
4.0°C
#maksymalny
4.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Polsce w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Polsce

Obecnie na plażach w Polsce temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Polsce ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Kołobrzeg, Polska
Kołobrzeg, Polska | © Karol W.

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Polsce w Mielnie. Jego wartość w tej lokalizacji to 4.8°C. A najzimniejszy jest w Nowym Warpnie, jego wartość 3.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Polsce wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Polsce. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Gdańsk4.0°C1.3°C
Kołobrzeg4.5°C3.0°C
Międzyzdroje3.2°C1.4°C
Władysławowo4.0°C3.0°C
Świnoujście3.2°C1.4°C
Sopot3.9°C1.3°C
Gdynia3.9°C1.3°C
Mielno4.8°C2.1°C
Ustka4.3°C3.0°C
Łeba4.0°C3.0°C
Krynica Morska3.8°C1.1°C
Hel3.7°C1.3°C
Darłówko4.4°C3.0°C
Rewal4.1°C2.4°C
Dziwnów3.9°C2.4°C

Klimat w Polsce

Mechelinki, Polska
Mechelinki, Polska | © Grzegorz Nawracaj

Polska leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Polska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Umiarkowany, przejściowy z morskiego na kontynentalny. Średnia temperatura w styczniu wynosi od -1ºС do -5ºС (w górach do -6ºС), lipiec - od + 16ºС do + 19ºС, podczas gdy w regionach centralnych jest zawsze nieco cieplej i suchiej niż na zachodzie i północy. Opady spadają na równiny do 500-600 mm, aw górach w miejscach powyżej 1800 mm rocznie. Na wybrzeżu Bałtyku pogoda jest bardziej niestabilna i silnie uzależniona od natury mas powietrza. W miarę przemieszczania się na zachód klimat staje się cieplejszy i wilgotniejszy.

Polska: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Cypel Rzucewski, Polska
Cypel Rzucewski, Polska | © Edyta Morawska

Polska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.