Wersja strony w języku polskim
Rozewie, Polska
Rozewie, Polska | © Grzegorz Zieleniewski

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Polsce. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Polsce

#minimalny
8.4°C
#średni
9.8°C
#maksymalny
13.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Polsce w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Polsce

Obecnie na plażach w Polsce temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Polsce wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Mrzeżyno, Polska
Mrzeżyno, Polska | © Lech Romanowski

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Polsce w Międzyzdrojach. Jego wartość w tej lokalizacji to 13.0°C. A najzimniejszy jest w Osetniku, jego wartość 8.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Polsce wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Polsce. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Gdańsk9.3°C8.4°C
Kołobrzeg10.5°C10.9°C
Władysławowo8.7°C8.7°C
Międzyzdroje13.0°C12.6°C
Gdynia9.4°C8.4°C
Sopot9.5°C8.4°C
Ustka9.3°C9.7°C
Świnoujście12.9°C12.6°C
Mielno9.7°C10.9°C
Łeba8.6°C9.7°C
Krynica Morska9.5°C8.5°C
Hel9.4°C8.4°C
Dziwnów11.4°C12.0°C
Darłówko9.2°C9.7°C
Rewal11.4°C12.0°C

Klimat w Polsce

Koszalin, Polska
Koszalin, Polska | © Zagroda Jamneńska

Polska leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Polska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Umiarkowany, przejściowy z morskiego na kontynentalny. Średnia temperatura w styczniu wynosi od -1ºС do -5ºС (w górach do -6ºС), lipiec - od + 16ºС do + 19ºС, podczas gdy w regionach centralnych jest zawsze nieco cieplej i suchiej niż na zachodzie i północy. Opady spadają na równiny do 500-600 mm, aw górach w miejscach powyżej 1800 mm rocznie. Na wybrzeżu Bałtyku pogoda jest bardziej niestabilna i silnie uzależniona od natury mas powietrza. W miarę przemieszczania się na zachód klimat staje się cieplejszy i wilgotniejszy.

Polska: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Świnoujście, Polska
Świnoujście, Polska | © andrzej Wrocław

Polska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.