Wersja strony w języku polskim
Sarbinowo, Polska
Sarbinowo, Polska | © Artur Szulczewski

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Polsce. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Polsce

#minimalny
14.7°C
#średni
15.5°C
#maksymalny
16.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Polsce w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Polsce

Teraz temperatura wody na plażach w Polsce jest chłodna. Pływanie w tej wodzie może być niewygodne.

Temperatura wody w Polsce ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Rewa, Polska
Rewa, Polska | © Dorota Głowinkowska

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Polsce w Kamieniu Pomorskim. Jego wartość w tej lokalizacji to 16.1°C. A najzimniejszy jest w Łebie, jego wartość 14.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Polsce wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Polsce. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Gdańsk15.2°C13.6°C
Kołobrzeg15.1°C16.7°C
Władysławowo15.6°C14.9°C
Międzyzdroje15.3°C17.7°C
Ustka15.6°C15.2°C
Gdynia15.3°C13.6°C
Sopot15.1°C13.6°C
Mielno15.3°C16.0°C
Świnoujście15.3°C17.7°C
Łeba14.8°C15.2°C
Krynica Morska15.5°C13.2°C
Hel15.9°C13.6°C
Dziwnów15.3°C17.1°C
Darłówko15.5°C15.2°C
Rewal15.4°C17.1°C

Klimat w Polsce

Gdańsk, Polska
Gdańsk, Polska | © Qman

Polska leży w Europie. Kraj jest myte przez Morze Bałtyckie. Polska - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 24 osady i ośrodki.

Umiarkowany, przejściowy z morskiego na kontynentalny. Średnia temperatura w styczniu wynosi od -1ºС do -5ºС (w górach do -6ºС), lipiec - od + 16ºС do + 19ºС, podczas gdy w regionach centralnych jest zawsze nieco cieplej i suchiej niż na zachodzie i północy. Opady spadają na równiny do 500-600 mm, aw górach w miejscach powyżej 1800 mm rocznie. Na wybrzeżu Bałtyku pogoda jest bardziej niestabilna i silnie uzależniona od natury mas powietrza. W miarę przemieszczania się na zachód klimat staje się cieplejszy i wilgotniejszy.

Polska: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Cypel Rzucewski, Polska
Cypel Rzucewski, Polska | © Edyta Morawska

Polska: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.