Wersja strony w języku polskim
Pico del Monte, Meksyk
Pico del Monte, Meksyk | © Raul Arce

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Meksyku. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Meksyku

#minimalny
17.0°C
#średni
28.1°C
#maksymalny
31.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Meksyku w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Meksyku

Obecnie na plażach w Meksyku temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w Meksyku wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Purerto Escondido, Meksyk
Purerto Escondido, Meksyk | © Efren Lopez

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Meksyku w Purerto Escondido. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.2°C. A najzimniejszy jest w Punta Abreojos, jego wartość 16.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Meksyku wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Meksyku. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Cancun28.7°C29.6°C
Cabo San Lucas26.1°C28.6°C
Puerto Penasco28.4°C31.5°C
Playa del Carmen28.5°C30.4°C
Cozumel29.3°C30.4°C
Tulum28.4°C29.2°C
La Paz26.3°C33.4°C
Puerto Vallarta30.1°C33.2°C
Riviera Maya29.2°C29.2°C
San Carlos Nuevo Guaymas28.3°C31.2°C
San Jose Del Cabo27.5°C28.6°C
Isla Mujeres28.7°C29.6°C
Los Barriles27.2°C32.0°C
Rosarito20.1°C25.7°C
Acapulco31.1°C30.5°C

Klimat w Meksyku

Punta Chueca, Meksyk
Punta Chueca, Meksyk | © Iván Hernández

Meksyk znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Karaiby, Zatoka Meksykańska, Ocean Spokojny, Zatoka Kalifornijska. Meksyk - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 62 osady i kurorty.

Subtropikalny na północy, tropikalny na południu. W regionie meksykańskich wyżyn jest zwykle znacznie chłodniej (od + 2ºС zimą do + 15ºС latem) niż na wybrzeżu, gdzie temperatura powietrza nie spada poniżej + 20ºС nawet zimą. W północnej części kraju i na obszarach górskich w zimie pada niewiele śniegu. W nadmorskich kurortach (Acapulco, Cancun) temperatura wynosi od + 22ºС zimą do + 35ºС latem. Ze względu na cechy reliefu wyraźna jest wyraźna strefa wysokościowa. Zazwyczaj wyróżnia się pora sucha (listopad-kwiecień) i mokra (czerwiec-wrzesień), które różnią się nieznacznie temperaturą, ale ze względu na wpływ cyklonów tropikalnych różnią się znacznie opadami, a zwłaszcza wilgotnością powietrza. Całkowita suma opadów spada ze 100 do 3000 mm rocznie. Wybrzeże Zatoki otrzymuje znacznie więcej deszczu niż wybrzeże Pacyfiku w kraju,dlatego większość ośrodków wymaga pewnej aklimatyzacji z powodu wysokiej wilgotności. Potężne cyklony tropikalne są częste.

Meksyk: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Playa Novillero, Meksyk
Playa Novillero, Meksyk | © Alfonso Madrigal

Meksyk: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.