Wersja strony w języku polskim
Marissa, Sri Lanka
Marissa, Sri Lanka | © Senarath Weerasekara

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Sri Lance. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Sri Lance

#minimalny
27.5°C
#średni
28.5°C
#maksymalny
29.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Sri Lance w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Sri Lance

Obecnie na wszystkich plażach na Sri Lance woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Sri Lance ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Induruwa, Sri Lanka
Induruwa, Sri Lanka | © Senanayaka Bandara

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Sri Lance w Kalmunai. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.5°C. A najzimniejszy jest w Koggalla, jego wartość 27.8°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Sri Lance wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Sri Lance. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Colombo28.4°C26.4°C
Unawatuna28.2°C26.0°C
Trincomalee29.5°C27.9°C
Bentota28.2°C27.1°C
Hikkaduwa28.7°C26.0°C
Marissa28.8°C26.0°C
Tangalla28.5°C26.0°C
Dickwella28.5°C26.0°C
Wadduwa28.4°C26.4°C
Negombo28.6°C26.4°C
Kosgoda28.6°C27.1°C
Batticaloa29.4°C27.0°C
Ahungalla28.5°C27.1°C
Matara28.4°C26.0°C
Halle28.9°C26.0°C

Klimat na Sri Lance

Marissa, Sri Lanka
Marissa, Sri Lanka | © Senarath Weerasekara

Sri Lanka znajduje się w Azji. Kraj jest umyty przez trzy morza, takie jak Ocean Indyjski, Zatoka Bengalska, Morze Lakadiwskie. Sri Lanka - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 33 osady i kurorty.

Klimat na Sri Lance jest podrównikowy i równikowy monsun, co znacznie komplikuje relief i ogólna orientacja wyspy z północy na południe. Średnia roczna temperatura na równinach wynosi około + 29-31 ° С (wahania sezonowe są nieznaczne), w części górzystej - od + 16 ° С do + 24 ° С. Temperatura wody morskiej przez cały rok powyżej + 25°C. Wilgotność jest wysoka i prawie stale utrzymuje się powyżej 75%. Opady spadają z 1000 (regiony północne i wschodnie) do 5000 (wybrzeże południowo-zachodnie) mm rocznie. Pora deszczowa przypada na okres od maja do września (południowo-zachodni monsun) i od października do kwietnia (północno-wschodni monsun), ale w różnych częściach wyspy okresy te często mają różne ramy czasowe.

Sri Lanka: regiony

Trincomalee, Sri Lanka
Trincomalee, Sri Lanka | © Christine Peinsteiner

Sri Lanka: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.