Wersja strony w języku polskim
Negombo, Sri Lanka
Negombo, Sri Lanka | © Raminda Randeepa

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Sri Lance. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Sri Lance

#minimalny
28.0°C
#średni
29.3°C
#maksymalny
31.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Sri Lance w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Sri Lance

Obecnie na wszystkich plażach na Sri Lance woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Sri Lance ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Marissa, Sri Lanka
Marissa, Sri Lanka | © Senarath Weerasekara

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Sri Lance w Jafna. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.8°C. A najzimniejszy jest w Hambantota, jego wartość 28.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Sri Lance wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Sri Lance. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Colombo29.2°C28.5°C
Weligama29.9°C26.7°C
Trincomalee29.6°C28.3°C
Hikkaduwa29.8°C26.7°C
Unawatuna29.4°C26.7°C
Bentota29.8°C27.8°C
Marissa29.1°C26.7°C
Dickwella28.7°C26.7°C
Kalmunai30.1°C29.3°C
Tangalla29.3°C26.7°C
Ahungalla29.5°C27.8°C
Kosgoda29.5°C27.8°C
Beruwala29.3°C27.8°C
Panadura28.9°C28.5°C
Induruwa30.1°C27.8°C

Klimat na Sri Lance

Induruwa, Sri Lanka
Induruwa, Sri Lanka | © Franz Posch

Sri Lanka znajduje się w Azji. Kraj jest umyty przez trzy morza, takie jak Ocean Indyjski, Zatoka Bengalska, Morze Lakadiwskie. Sri Lanka - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 33 osady i kurorty.

Klimat na Sri Lance jest podrównikowy i równikowy monsun, co znacznie komplikuje relief i ogólna orientacja wyspy z północy na południe. Średnia roczna temperatura na równinach wynosi około + 29-31 ° С (wahania sezonowe są nieznaczne), w części górzystej - od + 16 ° С do + 24 ° С. Temperatura wody morskiej przez cały rok powyżej + 25°C. Wilgotność jest wysoka i prawie stale utrzymuje się powyżej 75%. Opady spadają z 1000 (regiony północne i wschodnie) do 5000 (wybrzeże południowo-zachodnie) mm rocznie. Pora deszczowa przypada na okres od maja do września (południowo-zachodni monsun) i od października do kwietnia (północno-wschodni monsun), ale w różnych częściach wyspy okresy te często mają różne ramy czasowe.

Sri Lanka: regiony

Colombo, Sri Lanka
Colombo, Sri Lanka | © Charles Phillpot

Sri Lanka: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.