Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Papui Nowej Gwinei

Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea © pixabay.com

Papua Nowa Gwinea: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Papui Nowej Gwinei. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Papui Nowej Gwinei
#minimalna
27.4oC
#średnia temperatura
29.7oC
#maksymalnie
31.0oC

Najpopularniejsze kurorty w Papui Nowej Gwinei w ostatnim tygodniu

Papua Nowa Gwinea: informacje o temperaturze wody

Papua Nowa Gwinea znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Koralowe, Morze Nowej Gwinei, Morze Salomona. Papua Nowa Gwinea ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy 17 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Papui Nowej Gwinei woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 17-ти punktów w Papui Nowej Gwinei w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Папуа - Новой Гвинеи naprawione w Wewak. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.7oC. I najzimniejszy - w Samarai, jego wartość - 27.4oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Papui Nowej Gwinei roczne wykresy wyglądają następująco:

Samarai

Kavieng

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Papui Nowej Gwinei. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Finshhafen29.4°C29.6°C
Daru28.3°C28.9°C
Wewak30.7°C28.1°C
Kerema29.4°C28.0°C
Kimbe30.3°C28.5°C
Aitape29.8°C25.7°C
Namatanai30.7°C26.4°C
Kavieng29.8°C27.4°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Papui Nowej Gwinei, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea © pixabay.com

Klimat w Papui Nowej Gwinei

Równikowe i podrównikowe, morskie. Klimat Papui Nowej Gwinei jest gorący i prawie wszędzie bardzo wilgotny. Temperatury w lecie wahają się wokół + 24-32 o C, zimą - + 24-28 o C, podczas gdy maksymalna temperatura powietrza na wybrzeżu o każdej porze roku może osiągnąć +40 o C, a na obszarach górskich stabilnie utrzymuje się na poziomie 7 -10°C poniżej. Co więcej, w regionach centralnych, nawet w lecie, temperatura w nocy może spaść do +6 o C, aw ciągu dnia powietrze ogrzewa się do + 26-28 o C. Na wybrzeżu klimat jest bardziej równomierny - różnica między temperaturami dziennymi i nocnymi rzadko sięga 4-5 oC, ale zawsze bardzo gorąco. Opady spadają z 1300 do 5000 mm rocznie, a ich charakter może się radykalnie różnić w różnych regionach kraju. Około 1000 mm deszczu spada rocznie w Port Moresby (południowo-wschodnie wybrzeże Zatoki Papui), podczas gdy w Lae (zaledwie 300 km na północ) - do 4500 mm, aw zachodnich regionach wyspy Nowej Wielkiej Brytanii - (300 km na wschód od Lae ) - do 5200–6000 mm rocznie. W większości Nowej Gwinei pora deszczowa trwa od grudnia do marca, pora sucha trwa od maja do października, chociaż najczęściej sezonowość zależy od charakteru głównych wiatrów i może zauważalnie zmienić się nawet na dwóch pobliskich stokach tego samego łańcucha górskiego. W ciągu dwóch miesięcy przejściowych (kwiecień i listopad) pogoda jest niestabilna i nie nadaje się do podróży z powodu silnych wiatrów i krótkotrwałych, ale bardzo silnych opadów deszczu.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Papua Nowa Gwinea: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Kavieng, Papua Nowa Gwinea

Kavieng, Papua Nowa Gwinea © wikiway.com

Papua Nowa Gwinea: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne