Wersja strony w języku polskim
Kavieng, Papua Nowa Gwinea
Kavieng, Papua Nowa Gwinea | © wikiway.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Papui Nowej Gwinei. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Papui Nowej Gwinei

#minimalny
29.4°C
#średni
29.8°C
#maksymalny
30.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Papui Nowej Gwinei w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Papui Nowej Gwinei

Obecnie na wszystkich plażach w Papui Nowej Gwinei woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Papui Nowej Gwinei ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Port Moresby, Papua Nowa Gwinea
Port Moresby, Papua Nowa Gwinea | © Tautex Marn

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Papui Nowej Gwinei w Finschhafen. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.0°C. A najzimniejszy jest w Daru, jego wartość 29.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Papui Nowej Gwinei wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Papui Nowej Gwinei. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Madang29.9°C25.2°C
Kieta29.9°C26.3°C
Wewak29.7°C26.8°C
Kandrian29.9°C27.0°C
Kimbe29.6°C25.9°C
Kerema29.8°C25.8°C
Daru29.4°C25.9°C
Vanimo29.6°C26.2°C
Aitape29.6°C26.0°C
Namatanai29.8°C26.4°C
Kavieng29.9°C28.2°C
Port Moresby29.5°C24.9°C
Rabaul29.9°C26.1°C
Samarai29.6°C27.6°C
Lorengau29.8°C27.9°C

Klimat w Papui Nowej Gwinei

Samarai, Papua Nowa Gwinea
Samarai, Papua Nowa Gwinea | © James Mitau

Papua Nowa Gwinea znajduje się w Australii i Oceanii. Kraj jest myte przez cztery morza, takie jak Ocean Spokojny, Morze Koralowe, Morze Nowej Gwinei, Morze Salomona. Papua Nowa Gwinea ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, monitorujemy 17 osad i kurortów.

Równikowe i podrównikowe, morskie. Klimat Papui Nowej Gwinei jest gorący i prawie wszędzie bardzo wilgotny. Temperatury w lecie wahają się wokół + 24-32 o C, zimą - + 24-28 o C, podczas gdy maksymalna temperatura powietrza na wybrzeżu o każdej porze roku może osiągnąć +40 o C, a na obszarach górskich stabilnie utrzymuje się na poziomie 7 -10°C poniżej. Co więcej, w regionach centralnych, nawet w lecie, temperatura w nocy może spaść do +6 o C, aw ciągu dnia powietrze ogrzewa się do + 26-28 o C. Na wybrzeżu klimat jest bardziej równomierny - różnica między temperaturami dziennymi i nocnymi rzadko sięga 4-5 oC, ale zawsze bardzo gorąco. Opady spadają z 1300 do 5000 mm rocznie, a ich charakter może się radykalnie różnić w różnych regionach kraju. Około 1000 mm deszczu spada rocznie w Port Moresby (południowo-wschodnie wybrzeże Zatoki Papui), podczas gdy w Lae (zaledwie 300 km na północ) - do 4500 mm, aw zachodnich regionach wyspy Nowej Wielkiej Brytanii - (300 km na wschód od Lae ) - do 5200–6000 mm rocznie. W większości Nowej Gwinei pora deszczowa trwa od grudnia do marca, pora sucha trwa od maja do października, chociaż najczęściej sezonowość zależy od charakteru głównych wiatrów i może zauważalnie zmienić się nawet na dwóch pobliskich stokach tego samego łańcucha górskiego. W ciągu dwóch miesięcy przejściowych (kwiecień i listopad) pogoda jest niestabilna i nie nadaje się do podróży z powodu silnych wiatrów i krótkotrwałych, ale bardzo silnych opadów deszczu.

Papua Nowa Gwinea: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Kavieng, Papua Nowa Gwinea
Kavieng, Papua Nowa Gwinea | © maharaja pi

Papua Nowa Gwinea: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.