Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Omanu

Salalah, Oman

Salalah, Oman © onlinetours.ru

Oman: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Omanie. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Omanie
#minimalna
24.7oC
#średnia temperatura
29.5oC
#maksymalnie
32.2oC

Najpopularniejsze kurorty w Omanie w ostatnim tygodniu

Oman: informacje o temperaturze wody

Oman znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Arabskie, Zatoka Omańska, Zatoka Perska. Oman to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dziesięć osad lub kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Omanie temperatura wody jest dość komfortowa, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepła, a nawet gorąca.

Temperatura wody w Omanie ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie dziesięć punktów w Omanie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Омане naprawione w Khasab. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 32.4oC. I najzimniejszy - w Salalah, jego wartość - 23.7oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Omanie roczne wykresy wyglądają następująco:

Salalah

Sur

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Omanie. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Muscat29.7°C33.2°C
Bukha31.0°C29.8°C
Musandam31.4°C29.8°C
Masirah27.5°C24.4°C
Salalah23.7°C24.6°C
Baushar30.6°C33.2°C
Dib Diba31.4°C29.8°C
Al Jadah30.3°C33.2°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Omanie, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Khasab, Oman

Khasab, Oman © groupon.ae

Klimat w Omanie

Większość kraju znajduje się w strefie suchego klimatu tropikalnego. Maskat ma opinię najgorętszego miasta na świecie - średnia temperatura w czerwcu wynosi powyżej + 34ºC, zimą - około + 26ºC. Szczególnie upalne upały występują wiosną i wczesnym latem, kiedy wieją wiatry z pustyni Rub al-Khali. Letnie wiatry często wywołują burze piaskowe. Opady spadają z 25 do 500 mm rocznie. Ze względu na cechy płaskorzeźby istnieje kilka regionów w kraju, które zasadniczo różnią się warunkami klimatycznymi od głównego terytorium Omanu. Południowo-wschodnie wybrzeże ma wyraźny podzwrotnikowy reżim klimatyczny. Od połowy kwietnia do października średnia temperatura powietrza wynosi około + 36ºС, a wilgotność powietrza osiąga 96%. Od czerwca do września, podobnie jak w regionach południowych, monsuny Kharif z Oceanu Indyjskiegoprzynosząc obfite opady deszczu. Temperatury zimowe są utrzymywane w granicach + 26-30ºС przy tej samej wysokiej wilgotności. Pustynne obszary śródlądowe mają średnią letnią temperaturę około + 32ºС, zimą - + 27-29ºС. W takim przypadku w nocy w zimie temperatura może spaść do zera. Opady nie przekraczają 100 mm rocznie.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Oman: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Bukha, Khasab, Masirah, Musandam, Salalah

Salalah, Oman

Salalah, Oman

Oman: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne