Wersja strony w języku polskim
Salala, Oman
Salala, Oman | © onlinetours.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Omanie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Omanie

#minimalny
25.4°C
#średni
29.1°C
#maksymalny
31.8°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Omanie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Omanie

Obecnie na wszystkich plażach w Omanie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Omanie spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Muscat, Oman
Muscat, Oman | © Adham Albalushi

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Omanie w Bukha. Jego wartość w tej lokalizacji to 31.5°C. A najzimniejszy jest w Salalah, jego wartość 25.4°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Omanie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Omanie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Salala25.4°C28.9°C
Muscat28.7°C33.5°C
Musandam30.6°C31.1°C
Dib Dibba31.1°C31.1°C
Khasab31.1°C31.1°C
Masirah25.7°C27.0°C
Seeb30.1°C33.5°C
Sur28.1°C33.9°C
Bukha31.5°C31.1°C
Bawshar29.1°C33.5°C

Klimat w Omanie

Khasab, Oman
Khasab, Oman | © Rosen Nickolov

Oman znajduje się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Arabskie, Zatoka Omańska, Zatoka Perska. Oman to mały kraj. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy tylko dziesięć osad lub kurortów.

Większość kraju znajduje się w strefie suchego klimatu tropikalnego. Maskat ma opinię najgorętszego miasta na świecie - średnia temperatura w czerwcu wynosi powyżej + 34ºC, zimą - około + 26ºC. Szczególnie upalne upały występują wiosną i wczesnym latem, kiedy wieją wiatry z pustyni Rub al-Khali. Letnie wiatry często wywołują burze piaskowe. Opady spadają z 25 do 500 mm rocznie. Ze względu na cechy płaskorzeźby istnieje kilka regionów w kraju, które zasadniczo różnią się warunkami klimatycznymi od głównego terytorium Omanu. Południowo-wschodnie wybrzeże ma wyraźny podzwrotnikowy reżim klimatyczny. Od połowy kwietnia do października średnia temperatura powietrza wynosi około + 36ºС, a wilgotność powietrza osiąga 96%. Od czerwca do września, podobnie jak w regionach południowych, monsuny Kharif z Oceanu Indyjskiegoprzynosząc obfite opady deszczu. Temperatury zimowe są utrzymywane w granicach + 26-30ºС przy tej samej wysokiej wilgotności. Pustynne obszary śródlądowe mają średnią letnią temperaturę około + 32ºС, zimą - + 27-29ºС. W takim przypadku w nocy w zimie temperatura może spaść do zera. Opady nie przekraczają 100 mm rocznie.

Oman: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Musandam, Oman
Musandam, Oman | © arquiteutis

Oman: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.