Wersja strony w języku polskim
Skarsvag, Norwegia
Skarsvag, Norwegia | © F. Dittel

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Norwegii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Norwegii

#minimalny
0.1°C
#średni
6.9°C
#maksymalny
8.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Norwegii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Norwegii

Obecnie na plażach w Norwegii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Norwegii ma tendencję do obniżania się, jej wartość spadała zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak iw ciągu miesiąca.

Rekefjord, Norwegia
Rekefjord, Norwegia | © Mike Ros

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Norwegii w Fedje. Jego wartość w tej lokalizacji to 8.2°C. A najzimniejszy jest w Barentsburgu, jego wartość 0.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Norwegii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Norwegii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Trondheim6.3°C-9.3°C
Oslo7.0°C-5.7°C
Bergen7.9°C-2.1°C
Tromso5.6°C-6.8°C
Stavanger7.4°C1.9°C
Alesund7.6°C-4.5°C
Bodo6.9°C-8.9°C
Larkollen7.0°C-4.3°C
Kristiansand7.3°C-1.2°C
Mech7.0°C-5.7°C
Fredrikstad7.1°C-4.3°C
Haugesund7.4°C3.3°C
Harstad6.3°C-4.1°C
Sandvika7.0°C-5.7°C
Vestnes7.4°C-0.6°C

Klimat w Norwegii

Brekkesto, Norwegia
Brekkesto, Norwegia | © Tore Hansen

Norwegia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Norweskie i Morze Północne. Norwegia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 187 osad i kurortów.

Dzięki Prądowi Zatokowemu i Prądowi Północnoatlantyckiego obszary przybrzeżne mają łagodny, umiarkowany klimat morski (na dalekiej północy - subarktyka). We wnętrzu, zwłaszcza w górach, klimat kontynentalny jest cieplejszy w lecie i chłodniejszy w zimie. Stycznia temperatura waha się od + 2°C na południowym zachodzie do -12°C na północy, w lipcu - odpowiednio od + 15°C do + 6°C, chociaż czasami powietrze ogrzewa się do + 25°C nawet na północy. Opady spadają z 300 mm rocznie na wschodzie kraju do 3000 mm na zachodnich zboczach gór. W północnej części kraju, poza kołem podbiegunowym, u szczytu lata jest dzień polarny, a zimą króluje noc polarna.

Slemmestad, Norwegia
Slemmestad, Norwegia | © Trond Strandsberg

Norwegia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.