Wersja strony w języku polskim
Svolvaer, Norwegia
Svolvaer, Norwegia | © Andrew Price

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Norwegii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Norwegii

#minimalny
0.6°C
#średni
8.7°C
#maksymalny
12.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Norwegii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Norwegii

Obecnie na plażach w Norwegii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Norwegii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Rosendal, Norwegia
Rosendal, Norwegia | © Sonja Andersen

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Norwegii w Stavern. Jego wartość w tej lokalizacji to 11.9°C. A najzimniejszy jest w Barentsburgu, jego wartość 0.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Norwegii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Norwegii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Oslo11.4°C17.4°C
Bergen8.6°C11.6°C
Trondheim7.8°C7.0°C
Tromso5.4°C8.7°C
Alesund7.9°C6.5°C
Stavanger8.9°C9.5°C
Drobak11.4°C17.4°C
Sandefjord11.6°C15.3°C
Mech11.4°C17.4°C
Kristiansand10.4°C16.3°C
Larvik11.8°C14.8°C
Fredrikstad11.3°C15.3°C
Kragero11.5°C14.8°C
Molde8.3°C7.1°C
Horten11.5°C17.4°C

Klimat w Norwegii

Wiecej Og Romsdal, Norwegia
Wiecej Og Romsdal, Norwegia | © www.openarium.ru

Norwegia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Norweskie i Morze Północne. Norwegia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 187 osad i kurortów.

Dzięki Prądowi Zatokowemu i Prądowi Północnoatlantyckiego obszary przybrzeżne mają łagodny, umiarkowany klimat morski (na dalekiej północy - subarktyka). We wnętrzu, zwłaszcza w górach, klimat kontynentalny jest cieplejszy w lecie i chłodniejszy w zimie. Stycznia temperatura waha się od + 2°C na południowym zachodzie do -12°C na północy, w lipcu - odpowiednio od + 15°C do + 6°C, chociaż czasami powietrze ogrzewa się do + 25°C nawet na północy. Opady spadają z 300 mm rocznie na wschodzie kraju do 3000 mm na zachodnich zboczach gór. W północnej części kraju, poza kołem podbiegunowym, u szczytu lata jest dzień polarny, a zimą króluje noc polarna.

Sortland, Norwegia
Sortland, Norwegia | © Vladimír Černý

Norwegia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.