Wersja strony w języku polskim
Lensvik, Norwegia
Lensvik, Norwegia | © Eric Kelly

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Norwegii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Norwegii

#minimalny
-0.9°C
#średni
4.2°C
#maksymalny
6.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Norwegii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Norwegii

Obecnie na plażach w Norwegii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Norwegii spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Fauske, Norwegia
Fauske, Norwegia | © SUHAS Dubey

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Norwegii w Steinsdalen. Jego wartość w tej lokalizacji to 6.2°C. A najzimniejszy jest w Longyearbyen, jego wartość -0.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Norwegii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Norwegii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Oslo3.9°C2.4°C
Tromso3.1°C-3.9°C
Trondheim4.5°C-0.5°C
Nesoddtangen2.9°C2.4°C
Bergen5.1°C2.9°C
Andalsnes4.4°C0.1°C
Kristiansand3.4°C3.5°C
Stavanger5.2°C4.3°C
Alesund4.6°C1.6°C
Kirkenes3.5°C-13.4°C
Hammerfest3.2°C-7.8°C
Larsnes5.4°C1.6°C
Narwik3.6°C-2.1°C
Drobak2.8°C2.4°C
Lysaker3.0°C2.4°C

Klimat w Norwegii

Drobak, Norwegia
Drobak, Norwegia | © Pål Kamfjord

Norwegia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Norweskie i Morze Północne. Norwegia jest dużym kurortem i ma długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 187 osad i kurortów.

Dzięki Prądowi Zatokowemu i Prądowi Północnoatlantyckiego obszary przybrzeżne mają łagodny, umiarkowany klimat morski (na dalekiej północy - subarktyka). We wnętrzu, zwłaszcza w górach, klimat kontynentalny jest cieplejszy w lecie i chłodniejszy w zimie. Stycznia temperatura waha się od + 2°C na południowym zachodzie do -12°C na północy, w lipcu - odpowiednio od + 15°C do + 6°C, chociaż czasami powietrze ogrzewa się do + 25°C nawet na północy. Opady spadają z 300 mm rocznie na wschodzie kraju do 3000 mm na zachodnich zboczach gór. W północnej części kraju, poza kołem podbiegunowym, u szczytu lata jest dzień polarny, a zimą króluje noc polarna.

Fauske, Norwegia
Fauske, Norwegia | © Randi Veines

Norwegia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.