Wersja strony w języku polskim
Wendtorf, Niemcy
Wendtorf, Niemcy | © Rudolf Kruse

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Niemczech. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Niemczech

#minimalny
3.3°C
#średni
4.6°C
#maksymalny
7.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Niemczech w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Niemczech

Obecnie na plażach w Niemczech temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Niemczech wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Sassnitz, Niemcy
Sassnitz, Niemcy | © Wolfgang Graf

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Niemczech w Neuharlingersiel. Jego wartość w tej lokalizacji to 6.6°C. A najzimniejszy jest w Lubece, jego wartość 2.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Niemczech wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Niemczech. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Kiel3.4°C5.6°C
Konstanz5.9°C6.4°C
Rostock3.4°C8.3°C
Flensburg3.9°C6.5°C
Kappeln3.4°C6.4°C
Eckernforde3.4°C5.6°C
wyspa Sylt4.6°C5.2°C
Graal-Muritz3.3°C8.3°C
Travemunde3.1°C6.3°C
Lubeck2.9°C6.3°C
Lubmin3.6°C9.2°C
Bremerhaven5.9°C5.9°C
Glowe3.2°C8.7°C
Ostseebad Boltenhagen3.2°C7.5°C
Wittdun4.3°C5.2°C

Klimat w Niemczech

Schilksee, Niemcy
Schilksee, Niemcy | © Knud Marbach

Niemcy są w Europie. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Bałtyckie, Morze Wattowe i Morze Północne. Pokazujemy również temperaturę wody w jednym jeziorze w Niemczech. Niemcy - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 94 osiedli i kurortów.

Klimat Niemiec jest umiarkowany. Na północy morza na pozostałej części terytorium przechodzi z morza na kontynent. Średnia temperatura najzimniejszego miesiąca (styczeń) wynosi od -3ºС do + 2ºС, w lipcu - od + 16ºС do + 20ºС. Ponadto ze względu na znaczną długość kraju z północy na południe i wpływ mórz różnice temperatur nawet na tak stosunkowo niewielkim terytorium są czasami bardzo znaczące. Obszary przybrzeżne są zawsze chłodniejsze i bardziej wilgotne niż południe, a jednocześnie środkowe regiony kraju słyną z przyjemnego klimatu prawie przez cały rok. Opady wynoszą do 2000 mm rocznie na południu i do 710 mm rocznie na północy, głównie w okresie jesienno-zimowym.

Niemcy: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Ahlbeck, Niemcy
Ahlbeck, Niemcy | © pixabay.com

Niemcy: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Jeziora w Niemczech

Mierzymy i pokazujemy temperaturę powierzchni wody w niektórych jeziorach w kraju:

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.