Wersja strony w języku polskim
Tanger, Maroko
Tanger, Maroko | © tourprom.ru

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Maroku. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Maroku

#minimalny
18.0°C
#średni
20.2°C
#maksymalny
21.6°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Maroku w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Maroku

Teraz na plażach w Maroku temperatura wody jest na granicy komfortu. Są miejsca z zimną wodą, są takie z mniej lub bardziej komfortową wodą.

Temperatura wody w Maroku wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Nador, Maroko
Nador, Maroko | © vlogs rap

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Maroku w Al Hoceima. Jego wartość w tej lokalizacji to 22.0°C. A najzimniejszy jest w Essaouira, jego wartość 18.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Maroku wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Maroku. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Agadir18.6°C24.2°C
Casablanca20.1°C21.6°C
Rabat20.2°C21.2°C
Tanger20.1°C24.0°C
Essaouira18.1°C20.5°C
Taghazout19.1°C24.2°C
Nador21.2°C23.6°C
Al Hoceima22.0°C21.3°C
Martil20.8°C24.0°C
Kenitra20.3°C21.2°C
Safi19.2°C20.4°C
Asila20.2°C24.0°C
Larache20.6°C21.6°C
El Jadida20.2°C21.1°C
Tizgane20.4°C23.4°C

Klimat w Maroku

Larache, Maroko
Larache, Maroko | © Rachid Rachid

Maroko znajduje się w Afryce. Kraj jest obmywany przez jeden ocean i dwa morza: Ocean Atlantycki, Cieśninę Gibraltarską, Morze Alborana. Maroko - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 20 osad i kurortów.

Na śródziemnomorskim wybrzeżu kraju klimat jest łagodny, podzwrotnikowy, średnia temperatura w lecie wynosi około + 24-28ºС (czasami osiąga + 30-35ºС), a zimą + 10-12ºС. Dalej na południe klimat staje się bardziej kontynentalny, z gorącymi (do + 37ºС) latem i chłodnymi (do + 5ºС) zimą. Zimą i latem dzienna różnica temperatur może osiągnąć 20ºС. Masy powietrza z Oceanu Atlantyckiego mają ogromny wpływ na północno-zachodnią część kraju - klimat jest chłodniejszy, a dzienny spadek temperatury jest znacznie niższy niż w pozostałej części kraju. W górach Atlas klimat zależy w dużej mierze od wysokości tego miejsca. Opady spadają z 500-1000 mm rocznie na północy do mniej niż 200 mm rocznie na południu. Pada głównie w miesiącach zimowych. Od czasu do czasu zachodnie stoki Atlasu otrzymują do 2000 mm opadów, nawet powodzie o zasięgu lokalnym są częste, podczas gdy na południowym wschodzie kraju są lata, w których opady wcale nie występują.

Maroko: regiony

El Jadida, Maroko
El Jadida, Maroko | © Javier Ceron

Maroko: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.