Wersja strony w języku polskim
Santiago De Cuba, Kuba
Santiago De Cuba, Kuba | © Gerd Roggenhofer

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Kubie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Kubie

#minimalny
28.7°C
#średni
29.8°C
#maksymalny
31.4°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Kubie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Kubie

Obecnie na wszystkich plażach na Kubie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Kubie spadła w ciągu ostatnich 10 dni, ale wzrosła w porównaniu do 30 dni temu.

Playa Esmeralda, Kuba
Playa Esmeralda, Kuba | © Andreas Rabl

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Kubie w Cayo Coco. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.7°C. A najzimniejszy jest w Gibara, jego wartość 29.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Kubie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Kubie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Varadero29.8°C26.2°C
Cayo Coco30.7°C28.6°C
Havana29.6°C26.4°C
Cayo Santa Maria30.1°C28.6°C
Cayo Guillermo30.5°C28.6°C
Santiago De Cuba30.2°C25.0°C
Cayo Largo30.5°C28.4°C
Trinidad30.2°C25.3°C
Guardalavaca29.5°C28.3°C
Pilar Beach30.5°C28.6°C
Playa Esmeralda29.5°C28.3°C
Playa Blanca30.0°C28.3°C
Caibarien29.9°C25.8°C
Matanzas29.3°C26.2°C
Gibara29.0°C26.4°C

Klimat na Kubie

Cayo Largo, Kuba
Cayo Largo, Kuba | © Marco Malloni

Kuba znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Karaibskie, Zatoka Meksykańska. Kuba - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 31 osad i kurortów.

Klimat na Kubie to tropikalny wiatr branżowy. Średnia temperatura powietrza w styczniu wynosi + 19-21 ° С, w lipcu - + 30-35 ° С, średnia roczna temperatura jest utrzymywana na + 26 ° С. Przez cały rok obserwuje się wysoką wilgotność, która w połączeniu z wysoką temperaturą wymaga pewnej aklimatyzacji, ale na wybrzeżu ciepło jest często łagodzone przez ciągłe wiatry. Opady wynoszą do 1500 mm rocznie, dość równomiernie rozmieszczone w poszczególnych porach roku. Pora deszczowa na Kubie trwa od maja do sierpnia-października, pora sucha od września-listopada do kwietnia, ale występują częste zmiany pogody, gdy występują obfite tropikalne opady w porze suchej i sucha i słoneczna pogoda w porze deszczowej. Średnia roczna temperatura wody u wybrzeży Kuby nie spada poniżej + 24°C.

Kuba: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Trinidad, Kuba
Trinidad, Kuba | © Анна Кудрявцева

Kuba: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.