Wersja strony w języku polskim
Matanzas, Kuba
Matanzas, Kuba | © Tammy Simpson

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Kubie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Kubie

#minimalny
26.6°C
#średni
28.7°C
#maksymalny
30.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Kubie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Kubie

Obecnie na wszystkich plażach na Kubie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Kubie wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Havana, Kuba
Havana, Kuba | © tonkosti.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Kubie w Manzanillo. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.7°C. A najzimniejszy jest w Nuevitas, jego wartość 26.6°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Kubie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Kubie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Varadero28.7°C26.8°C
Cayo Coco29.0°C28.6°C
Cayo Santa Maria29.6°C28.6°C
Havana28.7°C28.5°C
Guardalavaca27.3°C25.6°C
Playa Esmeralda27.1°C25.6°C
Cayo Largo30.5°C29.7°C
Trinidad29.0°C27.0°C
Santiago De Cuba28.6°C24.9°C
Playa Santa Lucia26.9°C26.4°C
Cayo Guillermo28.9°C28.6°C
Cienfuegos29.5°C28.1°C
Baracoa28.3°C25.0°C
Gibara27.0°C25.0°C
Moa28.2°C25.0°C

Klimat na Kubie

Matanzas, Kuba
Matanzas, Kuba | © Gerhard Z-man

Kuba znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Karaibskie, Zatoka Meksykańska. Kuba - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 31 osad i kurortów.

Klimat na Kubie to tropikalny wiatr branżowy. Średnia temperatura powietrza w styczniu wynosi + 19-21 ° С, w lipcu - + 30-35 ° С, średnia roczna temperatura jest utrzymywana na + 26 ° С. Przez cały rok obserwuje się wysoką wilgotność, która w połączeniu z wysoką temperaturą wymaga pewnej aklimatyzacji, ale na wybrzeżu ciepło jest często łagodzone przez ciągłe wiatry. Opady wynoszą do 1500 mm rocznie, dość równomiernie rozmieszczone w poszczególnych porach roku. Pora deszczowa na Kubie trwa od maja do sierpnia-października, pora sucha od września-listopada do kwietnia, ale występują częste zmiany pogody, gdy występują obfite tropikalne opady w porze suchej i sucha i słoneczna pogoda w porze deszczowej. Średnia roczna temperatura wody u wybrzeży Kuby nie spada poniżej + 24°C.

Kuba: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Puerto Padre, Kuba
Puerto Padre, Kuba | © eugenio francesco mauro coccimiglio

Kuba: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.