Wersja strony w języku polskim
Baracoa, Kuba
Baracoa, Kuba | © Giorgio Rivetti

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu na Kubie. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj na Kubie

#minimalny
26.8°C
#średni
27.8°C
#maksymalny
29.0°C

Najpopularniejsze lokalizacje na Kubie w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach na Kubie

Obecnie na wszystkich plażach na Kubie woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody na Kubie wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Puerto Padre, Kuba
Puerto Padre, Kuba | © Denis Lamontagne

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę na Kubie w Santiago De Cuba. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.0°C. A najzimniejszy jest w Varadero, jego wartość 27.1°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania na Kubie wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta na Kubie. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Varadero27.1°C23.3°C
Cayo Santa Maria27.4°C26.3°C
Cayo Coco27.9°C26.3°C
Havana28.2°C24.3°C
Cayo Largo28.2°C26.9°C
Guardalavaca28.0°C25.0°C
Playa Esmeralda27.9°C25.0°C
Trinidad28.4°C25.0°C
Cayo Guillermo27.3°C26.3°C
Santiago De Cuba29.0°C25.2°C
Habana Del Este27.7°C24.3°C
Cienfuegos28.0°C22.5°C
Centro Habana27.8°C24.3°C
Moa28.2°C26.0°C
Diez De Octubre27.3°C24.3°C

Klimat na Kubie

Varadero, Kuba
Varadero, Kuba | © Gustavo Luque

Kuba znajduje się w Ameryce Środkowej. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Morze Karaibskie, Zatoka Meksykańska. Kuba - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 31 osad i kurortów.

Klimat na Kubie to tropikalny wiatr branżowy. Średnia temperatura powietrza w styczniu wynosi + 19-21 ° С, w lipcu - + 30-35 ° С, średnia roczna temperatura jest utrzymywana na + 26 ° С. Przez cały rok obserwuje się wysoką wilgotność, która w połączeniu z wysoką temperaturą wymaga pewnej aklimatyzacji, ale na wybrzeżu ciepło jest często łagodzone przez ciągłe wiatry. Opady wynoszą do 1500 mm rocznie, dość równomiernie rozmieszczone w poszczególnych porach roku. Pora deszczowa na Kubie trwa od maja do sierpnia-października, pora sucha od września-listopada do kwietnia, ale występują częste zmiany pogody, gdy występują obfite tropikalne opady w porze suchej i sucha i słoneczna pogoda w porze deszczowej. Średnia roczna temperatura wody u wybrzeży Kuby nie spada poniżej + 24°C.

Kuba: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Cayo Santa Maria, Kuba
Cayo Santa Maria, Kuba | © Rubén Alberto Daimiel Bolaños

Kuba: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2023 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.