Wersja strony w języku polskim
Mulappilangad, Indie
Mulappilangad, Indie | © Meenu Jacob

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Indiach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Indiach

#minimalny
25.5°C
#średni
27.5°C
#maksymalny
29.7°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Indiach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Indiach

Obecnie na wszystkich plażach w Indiach woda jest bardzo ciepła i wygodna do pływania.

Temperatura wody w Indiach wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Mulappilangad, Indie
Mulappilangad, Indie | © Sudhakar Reddy

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Indiach w Haldii. Jego wartość w tej lokalizacji to 29.9°C. A najzimniejszy jest w Kovalam, jego wartość 25.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Indiach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Indiach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Goa Velha27.1°C26.1°C
Mumbai27.8°C28.3°C
Kerala25.5°C25.4°C
Chennai28.1°C28.6°C
Cochin26.2°C25.9°C
Puri29.6°C27.9°C
Visakhapatnam29.6°C28.0°C
Mangalore26.7°C26.1°C
Dwarka29.0°C28.3°C
Palolem27.8°C26.1°C
Daman28.3°C27.9°C
Port Blair28.8°C26.7°C
Diu28.7°C27.0°C
Veraval29.3°C27.3°C
Puducherry28.4°C27.1°C

Klimat w Indiach

Tondi, Indie
Tondi, Indie | © lakshmi narayanan

Indie znajdują się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Arabskie, Zatoka Bengalska, Morze Lakadiwskie. Indie są dużym kurortem i mają długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 103 osady i kurorty.

Przeważnie tropikalny, tropikalny monsun na północy, monsun podrównikowy na południu. Ze względu na duże rozdrobnienie powierzchni i bliskość oceanu warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane - od wyjątkowo zimnych i suchych regionów Himalajów po wilgotne tropikalne regiony południa. W zależności od lokalizacji rozróżnia się od 3 do 6 sezonów. Na równinach średnie temperatury w styczniu wynoszą od + 15ºС na północy do + 27ºС na południu, w maju - od + 28ºС do + 35ºС. W północnych Indiach temperatura w zimie może spaść do -2ºС, aw regionach górskich może osiągnąć -20ºС, aw gorącym sezonie może wzrosnąć do + 48ºС w cieniu. W południowej części kraju nie obserwuje się gwałtownych spadków temperatury. Opady spadają z 60-100 mm. rocznie (w regionie pustyni Thar na zachodzie kraju) i 300–400 mm. w centralnych obszarach dziekana, do 3000-6000 mm. we wschodnich Himalajach i na zewnętrznych zboczach Ghatów, a nawet do 11-12 tys. mm. (!) w Cherapunji (Chera-Punji) na płaskowyżu Shillong (najbardziej mokre miejsce na Ziemi).

Indie: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Kankon, Indie
Kankon, Indie | © Роман Позюков

Indie: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.