Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Indii i Goa

Bombaj, Indie

Bombaj, Indie © kiev.aero

Indie: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Indiach. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Indiach
#minimalna
24.8oC
#średnia temperatura
28.0oC
#maksymalnie
30.1oC

Najpopularniejsze kurorty w Indiach w ostatnim tygodniu

Indie: informacje o temperaturze wody

Indie znajdują się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Arabskie, Zatoka Bengalska, Morze Lakadiwskie. Indie są dużym kurortem i mają długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 103 osady i kurorty.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Indiach temperatura wody jest dość komfortowa, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepła, a nawet gorąca.

Temperatura wody w Indiach ma tendencję do zmniejszania się, jego wartość spadła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i miesiąca. Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie ponad 60 punktów w Indiach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Индии naprawione w Mae. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 30.1oC. I najzimniejszy - do Jamnagar, jego wartość - 24.8oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Indiach roczne wykresy wyglądają następująco:

Bombaj

Calangute

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Indiach. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Visakhapatnam27.2°C23.2°C
Alander28.4°C24.8°C
Daman26.6°C24.7°C
Aeroli26.6°C24.7°C
Veraval26.4°C23.8°C
Mulappilangad30.0°C24.9°C
Majord28.5°C24.9°C
Chinchani26.6°C24.7°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Indiach, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Goa, Indie

Goa, Indie © pixabay.com

Klimat w Indiach

Przeważnie tropikalny, tropikalny monsun na północy, monsun podrównikowy na południu. Ze względu na duże rozdrobnienie powierzchni i bliskość oceanu warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane - od wyjątkowo zimnych i suchych regionów Himalajów po wilgotne tropikalne regiony południa. W zależności od lokalizacji rozróżnia się od 3 do 6 sezonów. Na równinach średnie temperatury w styczniu wynoszą od + 15ºС na północy do + 27ºС na południu, w maju - od + 28ºС do + 35ºС. W północnych Indiach temperatura w zimie może spaść do -2ºС, aw regionach górskich może osiągnąć -20ºС, aw gorącym sezonie może wzrosnąć do + 48ºС w cieniu. W południowej części kraju nie obserwuje się gwałtownych spadków temperatury. Opady spadają z 60-100 mm. rocznie (w regionie pustyni Thar na zachodzie kraju) i 300–400 mm. w centralnych obszarach dziekana, do 3000-6000 mm. we wschodnich Himalajach i na zewnętrznych zboczach Ghatów, a nawet do 11-12 tys. mm. (!) w Cherapunji (Chera-Punji) na płaskowyżu Shillong (najbardziej mokre miejsce na Ziemi).

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Indie: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Gokarna, Indie

Gokarna, Indie © Agoda

Indie: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne