Wersja strony w języku polskim
Kovalam, Indie
Kovalam, Indie | © Aravind NC

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Indiach. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Indiach

#minimalny
22.3°C
#średni
28.2°C
#maksymalny
30.3°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Indiach w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Indiach

Teraz na wszystkich plażach w Indiach temperatura wody jest całkiem przyjemna, aw niektórych miejscach jest bardzo ciepło, a nawet gorąco.

Temperatura wody w Indiach wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Malpe, Indie
Malpe, Indie | © Amrita Rastogi

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Indiach w Manjeshwara. Jego wartość w tej lokalizacji to 30.3°C. A najzimniejszy jest w Diamond Harbor, jego wartość 22.3°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Indiach wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Indiach. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Goa Velha29.3°C24.1°C
Mumbai25.4°C23.0°C
Kerala29.6°C26.9°C
Palolem29.0°C24.1°C
Agonda29.5°C24.1°C
Chennai28.4°C27.7°C
Cochin29.6°C26.9°C
Arambol28.7°C22.9°C
Panaji28.4°C24.1°C
Valkala28.7°C27.9°C
Ratnagiri27.7°C22.7°C
Port Blair28.6°C28.1°C
Benaulim29.2°C24.1°C
Alleppey28.9°C26.9°C
Gokarna29.5°C24.3°C

Klimat w Indiach

Caranzalem, Indie
Caranzalem, Indie | © Anil Fernandes

Indie znajdują się w Azji. Kraj jest myte przez trzy morza, takie jak Morze Arabskie, Zatoka Bengalska, Morze Lakadiwskie. Indie są dużym kurortem i mają długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 103 osady i kurorty.

Przeważnie tropikalny, tropikalny monsun na północy, monsun podrównikowy na południu. Ze względu na duże rozdrobnienie powierzchni i bliskość oceanu warunki klimatyczne są bardzo zróżnicowane - od wyjątkowo zimnych i suchych regionów Himalajów po wilgotne tropikalne regiony południa. W zależności od lokalizacji rozróżnia się od 3 do 6 sezonów. Na równinach średnie temperatury w styczniu wynoszą od + 15ºС na północy do + 27ºС na południu, w maju - od + 28ºС do + 35ºС. W północnych Indiach temperatura w zimie może spaść do -2ºС, aw regionach górskich może osiągnąć -20ºС, aw gorącym sezonie może wzrosnąć do + 48ºС w cieniu. W południowej części kraju nie obserwuje się gwałtownych spadków temperatury. Opady spadają z 60-100 mm. rocznie (w regionie pustyni Thar na zachodzie kraju) i 300–400 mm. w centralnych obszarach dziekana, do 3000-6000 mm. we wschodnich Himalajach i na zewnętrznych zboczach Ghatów, a nawet do 11-12 tys. mm. (!) w Cherapunji (Chera-Punji) na płaskowyżu Shillong (najbardziej mokre miejsce na Ziemi).

Indie: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Goa, Indie
Goa, Indie | © pixabay.com

Indie: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.