Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej na Grenlandii

Sisimiut, Grenlandia

Sisimiut, Grenlandia © about-planet.ru

Grenlandia: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w Grenlandii. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w Grenlandii
#minimalna
2.7oC
#średnia temperatura
4.9oC
#maksymalnie
7.9oC

Najpopularniejsze kurorty w Grenlandii w ostatnim tygodniu

Grenlandia: informacje o temperaturze wody

Grenlandia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki i Morze Baffina. Grenlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w Grenlandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 11-ти punktów w Grenlandii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в Гренландии naprawione w Maniitsok. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 8.1oC. I najzimniejszy - w Upernavik, jego wartość - 0.0oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w Grenlandii roczne wykresy wyglądają następująco:

Qaqortoq

Ilulissat

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w Grenlandii. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Sisimiut5.4°C5.8°C
Ilulissat4.0°C2.1°C
Qaqortoq4.0°C6.7°C
Uummannak2.5°C3.1°C
Angmagssalik5.4°C3.7°C
Narsaq4.0°C6.7°C
Nook6.2°C6.1°C
Upernavik0.0°C5.1°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w Grenlandii, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Grenlandia

Grenlandia © pixabay.com

Klimat w Grenlandii

Klimat jest subarktyczny i arktyczny, na obszarach przybrzeżnych - morskich, na polodowcowych - kontynentalnych. Średnie temperatury w lipcu wynoszą od + 3°C na północy do + 9°C na południu, aw styczniu odpowiednio od -8°C do -17°C. Latem temperatura w ciągu dnia czasem wzrasta do + 21°C, ale często nawet w tym okresie w centralnych regionach wyspy ledwie przekracza 0°C (na wybrzeżach, szczególnie na zachodzie, powietrze ogrzewa się znacznie lepiej). Najniższe temperatury zimą obserwuje się na wschodnim wybrzeżu - do -46 ° С, a ze względu na stały wiatr subiektywnie wydaje się znacznie zimniejszy. Z połaci pokrywy lodowej silne wiatry Piterac wieją prawie przez cały rok, których prędkość czasami osiąga 60-70 metrów na sekundę. Średnie roczne opady na południu wynoszą około 1080 mm, w stolicy - do 600 mm,na dalekiej północy - 100-200 mm. Maksymalna ilość opadów przypada na okres jesienno-zimowy, jednak o każdej porze roku ze względu na niestabilność lokalnej pogody może padać śnieg. Latem na wybrzeżu często występują gęste mgły.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Grenlandia: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

Grenlandia

Grenlandia © pixabay.com

Grenlandia: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne