Wersja strony w języku polskim
Uummannaq, Grenlandia
Uummannaq, Grenlandia | © H.-W. Reifferscheidt

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Grenlandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Grenlandii

#minimalny
2.6°C
#średni
3.7°C
#maksymalny
4.2°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Grenlandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Grenlandii

Obecnie na plażach w Grenlandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Grenlandii wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni, ale spadła w porównaniu do stanu sprzed 30 dni.

Qasigiannguit, Grenlandia
Qasigiannguit, Grenlandia | © Asasaq605_-

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Grenlandii w Paamiut. Jego wartość w tej lokalizacji to 4.3°C. A najzimniejszy jest w Uummannaq, jego wartość 2.9°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Grenlandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Grenlandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nuuk3.4°C7.8°C
Narsaq3.9°C7.6°C
Ilulissat3.6°C2.8°C
Sisimiut3.7°C8.2°C
Upernavik3.0°C1.3°C
Uummannaq2.9°C5.6°C
Nanortalik3.8°C7.4°C
Tasiilaq3.4°C3.7°C
Qasigiannguit3.7°C3.5°C
Maniitsoq4.1°C7.3°C
Qaqortoq3.9°C7.6°C
Paamiut4.3°C7.0°C
Fiskenaesset4.1°C8.1°C
Kagsimiut3.8°C5.7°C
Kangamiut4.1°C7.3°C

Klimat w Grenlandii

Sisimiut, Grenlandia
Sisimiut, Grenlandia | © philippe bocquet

Grenlandia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki i Morze Baffina. Grenlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad.

Klimat jest subarktyczny i arktyczny, na obszarach przybrzeżnych - morskich, na polodowcowych - kontynentalnych. Średnie temperatury w lipcu wynoszą od + 3°C na północy do + 9°C na południu, aw styczniu odpowiednio od -8°C do -17°C. Latem temperatura w ciągu dnia czasem wzrasta do + 21°C, ale często nawet w tym okresie w centralnych regionach wyspy ledwie przekracza 0°C (na wybrzeżach, szczególnie na zachodzie, powietrze ogrzewa się znacznie lepiej). Najniższe temperatury zimą obserwuje się na wschodnim wybrzeżu - do -46 ° С, a ze względu na stały wiatr subiektywnie wydaje się znacznie zimniejszy. Z połaci pokrywy lodowej silne wiatry Piterac wieją prawie przez cały rok, których prędkość czasami osiąga 60-70 metrów na sekundę. Średnie roczne opady na południu wynoszą około 1080 mm, w stolicy - do 600 mm,na dalekiej północy - 100-200 mm. Maksymalna ilość opadów przypada na okres jesienno-zimowy, jednak o każdej porze roku ze względu na niestabilność lokalnej pogody może padać śnieg. Latem na wybrzeżu często występują gęste mgły.

Grenlandia: regiony

Paamiut, Grenlandia
Paamiut, Grenlandia | © Aline Dassel

Grenlandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2022 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.