Wersja strony w języku polskim
Nanortalik, Grenlandia
Nanortalik, Grenlandia | © TOM VIG

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w Grenlandii. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w Grenlandii

#minimalny
-2.0°C
#średni
-0.7°C
#maksymalny
0.9°C

Najpopularniejsze lokalizacje w Grenlandii w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w Grenlandii

Obecnie na plażach w Grenlandii temperatura wody jest bardzo niska i nie nadaje się do pływania.

Temperatura wody w Grenlandii wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Narsaq, Grenlandia
Narsaq, Grenlandia | © maurizio pennacchio

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w Grenlandii w Fiskenaesset. Jego wartość w tej lokalizacji to 0.9°C. A najzimniejszy jest w Nanortalik, jego wartość -2.0°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w Grenlandii wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w Grenlandii. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Nuuk0.4°C0.1°C
Narsaq-1.5°C0.4°C
Sisimiut0.1°C-2.8°C
Ilulissat-1.6°C-5.7°C
Upernavik-1.9°C-7.6°C
Uummannaq-1.8°C-4.9°C
Maniitsoq0.9°C-0.6°C
Qaqortoq-1.8°C0.4°C
Kangamiut0.6°C-0.6°C
Qasigiannguit-1.5°C-5.3°C
Nanortalik-2.0°C-0.4°C
Tasiilaq-0.4°C-6.9°C
Kagsimiut-1.1°C0.1°C
Paamiut-0.5°C-0.1°C
Fiskenaesset0.9°C-0.1°C

Klimat w Grenlandii

Narsaq, Grenlandia
Narsaq, Grenlandia | © maurizio pennacchio

Grenlandia znajduje się w Europie. Kraj jest obmywany przez Ocean Atlantycki i Morze Baffina. Grenlandia - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad.

Klimat jest subarktyczny i arktyczny, na obszarach przybrzeżnych - morskich, na polodowcowych - kontynentalnych. Średnie temperatury w lipcu wynoszą od + 3°C na północy do + 9°C na południu, aw styczniu odpowiednio od -8°C do -17°C. Latem temperatura w ciągu dnia czasem wzrasta do + 21°C, ale często nawet w tym okresie w centralnych regionach wyspy ledwie przekracza 0°C (na wybrzeżach, szczególnie na zachodzie, powietrze ogrzewa się znacznie lepiej). Najniższe temperatury zimą obserwuje się na wschodnim wybrzeżu - do -46 ° С, a ze względu na stały wiatr subiektywnie wydaje się znacznie zimniejszy. Z połaci pokrywy lodowej silne wiatry Piterac wieją prawie przez cały rok, których prędkość czasami osiąga 60-70 metrów na sekundę. Średnie roczne opady na południu wynoszą około 1080 mm, w stolicy - do 600 mm,na dalekiej północy - 100-200 mm. Maksymalna ilość opadów przypada na okres jesienno-zimowy, jednak o każdej porze roku ze względu na niestabilność lokalnej pogody może padać śnieg. Latem na wybrzeżu często występują gęste mgły.

Grenlandia: regiony

Nuuk, Grenlandia
Nuuk, Grenlandia | © Lim weetee

Grenlandia: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2024 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.