Temperatura morza w kurortach na świecie

Wyszukiwanie kurortu

Temperatura wody morskiej w kurortach Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Ras al-Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ras al-Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie © kuku.travel

Zjednoczone Emiraty Arabskie: aktualna temperatura wody na wybrzeżu i w zbiornikach wodnych kraju. Prognoza zmian temperatury wody w ZEA. Dane historyczne.

Aktualna temperatura wody w ZEA
#minimalna
22.7oC
#średnia temperatura
23.3oC
#maksymalnie
24.0oC

Najpopularniejsze kurorty w ZEA w ostatnim tygodniu

Zjednoczone Emiraty Arabskie: informacje o temperaturze wody

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Zatoka Omańska, Zatoka Perska. Zjednoczone Emiraty Arabskie - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Obecnie we wszystkich ośrodkach w ZEA woda podgrzana do komfortowej temperatury kąpieli.

Ogólny trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury wody obliczonej na podstawie 11-ти punktów w ZEA w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Najcieplejsza woda teraz в ОАЭ naprawione Um Al Quwain. Temperatura wody w tej wiosce wynosi 23.8oC. I najzimniejszy - w Dubaju, jego wartość - 22.7oC.

Charakterystyczne są wskaźniki zmian wartości temperatury wody w ciągu roku. Dla dwóch najbardziej popularnych kąpielisk w ZEA roczne wykresy wyglądają następująco:

Dubaj

Fudżajra

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy informacje o temperaturze wody w każdym kurorcie lub wiosce w ZEA. Poniżej znajduje się tabela z danymi bieżącej temperatury wody, trendów i pogody ogólnie w niektórych miejscach kraj.

ResortWodaPowietrze
Khor Fakkan23.2°C24.3°C
Dubaj22.7°C29.5°C
Fudżajra23.8°C24.3°C
Abu Dhabi23.3°C32.6°C
Um Al Quwain23.8°C29.5°C
Palm Jebel Ali22.9°C29.5°C
Ajman23.3°C29.5°C
Diba23.0°C24.8°C

Możesz sprawdzić temperaturę wody w dowolnym kurorcie lub wiosce w ZEA, korzystając z wyszukiwania zaawansowanego dostępnego pod linkiem: wyszukiwanie kurortu.

Szardża, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Szardża, Zjednoczone Emiraty Arabskie © avangard.rosbalt.ru

Klimat w ZEA

Suchy tropikalny. Średnia miesięczna temperatura wynosi od + 16-20°C w zimie do + 35-40°C w lecie (maksimum może osiągnąć + 50°C). Ponadto w nocy w regionach pustynnych temperatura może spaść do + 5-8°C. Opady spadają od 10 do 20 mm rocznie, w górach - do 200 mm, głównie w miesiącach zimowych i są wyjątkowo nieregularne. Czasami nie pada przez kilka miesięcy z rzędu. Jednocześnie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka i często zmienia się gwałtownie, co tłumaczy się złożonymi procesami atmosferycznymi na granicy suchych pustyń i wilgotnych mas oceanicznych. Dlatego zdarzają się okresy suchych wiatrów i gęstych mgieł (szczególnie poza sezonem), pokrywających miasto grubą zasłoną.

Na komfort kąpieli wpływa również temperatura powietrza, wiatr lub opady deszczu. Możesz zobaczyć wszystkie te informacje na stronie każdego ośrodka. Aby to zrobić, możesz użyć wyszukiwania lub przejrzeć wszystkie ośrodki w regionie, kraju, regionie lub na wybrzeżu określonego regionu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie: regiony

Wyświetlamy temperaturę wody w następujących regionach:

a także w osadach bez odniesienia do regionu: Fudżajra

Fudżajra, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Fudżajra, Zjednoczone Emiraty Arabskie © rutraveller.ru

Zjednoczone Emiraty Arabskie: oceany i morza

Mierzymy i wyświetlamy temperaturę wody we wszystkich oceanach i morzach, które myją kraj. Wystarczy przejść do strony określonego zbiornika i zobaczyć temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

© 2020 - 2013 temperaturamorza.pl

Warunki użytkowania | Polityka prywatności | Łączność

Na stronie, chyba że wyraźnie podpisano, używane są zdjęcia pixabay.com lub własne