Wersja strony w języku polskim
Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie | © takhochy.com

Aktualna temperatura wody na wybrzeżu w ZEA. Prognoza zmian temperatury wody. Dane historyczne.

Temperatura wody dzisiaj w ZEA

#minimalny
20.5°C
#średni
23.1°C
#maksymalny
24.1°C

Najpopularniejsze lokalizacje w ZEA w ciągu ostatniego tygodnia

Warunki wody morskiej na plażach w ZEA

Obecnie na plażach w ZEA temperatura wody waha się od chłodnej do komfortowej i ciepłej.

Temperatura wody w ZEA wzrosła zarówno w ciągu ostatnich 10 dni, jak i ponad miesiąca.

Sharjah, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Sharjah, Zjednoczone Emiraty Arabskie | © avangard.rosbalt.ru

Dziś odnotowuje się najcieplejszą wodę w ZEA w Khor Fakkan. Jego wartość w tej lokalizacji to 24.1°C. A najzimniejszy jest w Al Sila, jego wartość 20.7°C.

Trend można zobaczyć na wykresie. Pokazuje zmianę średniej temperatury powierzchni morza w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dla dwóch najpopularniejszych miejsc do pływania w ZEA wykresy zmian średniej temperatury wody w ciągu roku przedstawiają się następująco:

Przetwarzamy, analizujemy i przechowujemy dane dla każdej plaży i miasta w ZEA. Poniżej znajduje się tabela z aktualnymi danymi pogodowymi i trendami w niektórych miejscach w kraju.

MiastoWodaPowietrze
Dubaj22.6°C26.1°C
Fujairah23.9°C27.5°C
Ajman23.2°C26.1°C
Ras al-Khaimah22.9°C22.8°C
Sharjah23.8°C26.1°C
Abu Zabi23.2°C27.1°C
Jumeirah23.7°C26.1°C
Palm Jebel Ali22.3°C25.4°C
Khor Fakkan24.1°C27.5°C
Diba23.4°C22.8°C
Umm Al Qaywayn24.0°C26.1°C
Al Sila20.7°C24.4°C
Sir Bani Yas20.7°C24.8°C

Klimat w ZEA

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie | © tutu.ru

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się na Bliskim Wschodzie. Kraj jest obmywany przez dwa morza, takie jak Zatoka Omańska, Zatoka Perska. Zjednoczone Emiraty Arabskie - ma dość długą linię brzegową. Aby określić temperaturę wody w nim, śledzimy 11 osad i kurortów.

Suchy tropikalny. Średnia miesięczna temperatura wynosi od + 16-20°C w zimie do + 35-40°C w lecie (maksimum może osiągnąć + 50°C). Ponadto w nocy w regionach pustynnych temperatura może spaść do + 5-8°C. Opady spadają od 10 do 20 mm rocznie, w górach - do 200 mm, głównie w miesiącach zimowych i są wyjątkowo nieregularne. Czasami nie pada przez kilka miesięcy z rzędu. Jednocześnie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka i często zmienia się gwałtownie, co tłumaczy się złożonymi procesami atmosferycznymi na granicy suchych pustyń i wilgotnych mas oceanicznych. Dlatego zdarzają się okresy suchych wiatrów i gęstych mgieł (szczególnie poza sezonem), pokrywających miasto grubą zasłoną.

Zjednoczone Emiraty Arabskie: regiony

Podajemy temperaturę powierzchniową wody w następujących regionach kraju:

Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie | © kuku.travel

Zjednoczone Emiraty Arabskie: oceany i morza

Monitorujemy następujące oceany i morza, które myją kraj. Po prostu przejdź na stronę konkretnego zbiornika i zobacz temperaturę we wszystkich osadach na wybrzeżu.

Sprawdź temperaturę wody morskiej w ponad 12000 miast i kurortów na całym świecie. Wartości temperatury powierzchni wody są dostępne w czasie rzeczywistym. Istnieje prognoza zmian temperatury wody na najbliższe dni, a także dane historyczne dotyczące temperatury powierzchni morza dla wszystkich dni ostatnich lat.

Korzystamy z danych z różnych źródeł, w tym z Narodowych Centrów Informacji Środowiskowej (NOAA), służb meteorologicznych różnych krajów, danych pochodzących z ponad tysiąca boi na całym świecie, systemów satelitarnych do skanowania powierzchni oceanów i mórz.

Wszystkie obsługiwane języki:
Najdokładniejsze i najpełniejsze dane dotyczące temperatury mórz i oceanów w Internecie
2021 - 2013 © temperaturamorza.pl

Regulamin | Polityka prywatności | Łączność

Używamy plików cookie, aby jak najlepiej reprezentować naszą witrynę. Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej, zgadzasz się na użycie plików cookie.